Strona główna Styl życia Czy ranking lokat bankowych pomoże w wyborze najlepszej lokaty?

Czy ranking lokat bankowych pomoże w wyborze najlepszej lokaty?

1

Chcesz, aby twoje oszczędności zarabiały? Możesz założyć rachunek oszczędnościowy lub lokatę bankową. Decydując się na drugie rozwiązanie, powinieneś skorzystać z aktualnego rankingu lokat bankowych.

 

Każdy bank reklamuje swoje produkty bankowe, w tym również lokaty bankowe. Jako klient, jesteś nieustannie atakowany reklamami. Czy można im wierzyć? Z doświadczenia z pewnością wiesz, że nie do końca – konieczne jest dokładne zweryfikowanie danych podanych w reklamie. Jeżeli nie masz czasu czytać napisanych maczkiem pod każdym produktem informacji, to najlepiej zrobisz, korzystając z aktualnego rankingu takich produktów.

Kto tworzy rankingi lokat bankowych?

Przeszukując zasoby sieci, z pewnością nie raz natknąłeś się na ranking produktów bankowych, np. lokat. Kto takie tworzy? Różne podmioty – osoby zajmujące się zawodowo finansami i analizujące co miesiąc oferty banków oraz sami bankowcy. O ile pierwsze zestawienie lokat bankowych znajdziesz na różnych portalach związanych z finansami, o tyle drugie są publikowane na stronach banków. Przykładem jest ranking, który znajdziesz pod adresem: https://www.ideabank.pl/ranking-lokat-bankowych.

Dlaczego banki decydują się tworzyć własne rankingi? Aby zaoferować klientom dokładnie tego, czego potrzebują, banki w stałej ofercie posiadają co najmniej jedną lokatę bankową. W przypadku dużej ich ilości, klientowi trudno jest znaleźć odpowiedź na pytanie, którą lokatę warto założyć lub która jest najlepiej oprocentowana. Właśnie z tego powodu powstają rankingi, jak choćby ten: https://www.ideabank.pl/ranking-lokat-bankowych. Korzystając z niego, możesz szybko zorientować się, która lokata bankowa ma np. najwyższe oprocentowanie, którą zaś mogą założyć wyłącznie nowi klienci banku.

Jak korzystać z rankingu?

Może ci się wydać, że wystarczy po prostu sprawdzić, która lokata bankowa została uznana przez osoby sporządzające ranking za najlepszą. Nie jest to takie proste. W przypadku tych produktów faktycznie liczy się wysokość oprocentowania, ale to nie jedyny istotny czynnik.

Jeżeli spojrzysz do tego rankingu lokat bankowych: https://www.ideabank.pl/ranking-lokat-bankowych, to szybko zorientujesz się, że chcąc założyć lokatę bankową, musisz sprawdzić, czy wybrana będzie dla ciebie dostępna. Niektóre lokaty, np. lokatę Happy, mogą założyć jedynie nowi klienci banku, w tym przypadku osoby, które nie korzystały wcześniej z produktów oferowanych przez Idea Bank i Lion’s Bank.

Załóżmy, że na lokacie chcesz zdeponować dużą kwotę, do 40 000 zł. Jak się okazuje, banki ustanawiają nie tylko dolną granicę depozytu, lecz także górną. Na wspomnianej lokacie Happy klienci mogą ulokować maksymalnie 10 000 zł (minimalna kwota depozytu wynosi 500 zł). W efekcie tak lokata nie spełni twoich oczekiwań, i to mimo bardzo wysokiego oprocentowania (4,00% w skali roku).

Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę, zapoznając się z rankingiem lokat bankowych? Ważna jest też długość trwania umowy podpisanej z bankiem. Z uwagi na termin, lokaty bankowe dzieli się na krótko- i długoterminowe. Jeżeli wiesz, że będziesz potrzebował oszczędności np. za 3 miesiące, to najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie lokaty krótkoterminowej.

Aby wybrać dobrą lokatę, przeglądając aktualny ranking takich produktów, musisz uwzględnić swoje oczekiwania.

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Czy ranking lokat bankowych pomoże w wyborze najlepszej lokaty?"

1600
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o

Mnie na ten przykład pomógł… wycofać całą kasę z banku. Trzymam w skarpecie. Jak mam lokować kasę na…2,5% (10-20 zł rocznie!!!!) żeby jeden z drugim wypasiony kolo nią obracał to powiem króciutko: banki i bangsterzy, walcie się! Zróbcie i wy to samo to zastanowią się co odp…