Strona główna Aktualności Komunikacja Dostaniemy 60 mln dofinansowania na… trolejbusy (TO ŻART)

Dostaniemy 60 mln dofinansowania na… trolejbusy (TO ŻART)

5

Wniosek złożony na dofinansowanie transportu niskoemisyjnego uzyskał akceptację w Urzędzie Marszałkowski w Łodzi. 

Prezydent Grzegorz Mackiewicz już w lutym zapowiadał, że Pabianice w porozumieniu z Ksawerowem będą składały wniosek o dofinansowanie na modernizację infrastruktury tramwajowej z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Wczoraj poinformowano, że Pabianice otrzymają dofinansowanie na modernizację linii trakcyjnej, ale nie starczy pieniędzy na wymianę torowiska.

– Zaproponowano nam zwrot kosztów na zakup 20 trolejbusów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden pojazd taki jak Solaris Trollino 12 kosztuje około 1,5 mln złotych. Dofinansowanie pokryłoby 85 procent kosztów zakupu taboru i modernizacji sieci – mówi urzędnik z miejskiego ratusza.

Wszystko wskazuje na to, że w 2018 roku ulicą Zamkowa pojedzie pierwszy trolejbus.

Podobne niskoemisyjne rozwiązania zastosowano w Gdyni, Lublinie czy Tychach. Solarisy Trollino 12M, dzięki zasilaniu z baterii litowych-jonowych są w stanie przejechać nawet do 20 km bez prądu z trakcji. To rozwiązanie pomogłyby pokonać trasę w Ksawerowie.

Nasi urzędnicy byli w czwartek na konferencji dotyczącej transportu niskoemisyjnego i rozmawiali już wstępnie z producentami trolejbusów. Na jesień powinniśmy dostać pojazd do testów.

Oczywiście podana przez na informacja, to żart z okazji Prima aprilis.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułCzy ranking lokat bankowych pomoże w wyborze najlepszej lokaty?
Następny artykułOstalczyk show (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Prima aprilis ?

Trolejbusów nie będzie – to oczywisty dowcip. Co roku na Prima Aprilis pojawiają się informację o nowym połączeniu do Łodzi, co świadczy o tym, że temat ten jest istotny.

Niestety niedługo może nie być tramwaju, gdyż Ksawerów zablokuje cały projekt.

Glosujcie na SP8 w konkursie Delma Extra stołówka. Każdy głos się liczy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Niestety ale prawda jest taka, że 99% newsów z magistratu miejskiego to przykry żart z mieszkańców. Zaczęło się od 58 mln dla Pabianic… Potem już poszło lawinowo … co to miało się dziać, jakie to środki mieliśmy pozyskać … został nam rozpadający się tramwaj, wszechobecne dziury i reszta syfu … dziękujemy panie prezydencie !!!

Szymonie a kto powiedział że Ksawerów zablokuje cały projekt? Nasłuchałes się bzdur i je piszesz.Nasz wspaniały prezydent dumnie zapowiada inwestycje aż na 7mln złoty tymczasem 10 razy mniejszy Ksawerów, 10 razy mniejszy budżet , 10 razy mniejsze dochody i co..?Zgadnij najpierw za ile zrobią roboty czy też 10 razy mniej? Jestem przekonany że Szymon to może podpisywać się prezydent by w ten sposób przerzucić na Ksawerów swoją nieudolność .Dobrze podsumował Ignacy nie dajmy sie nabrać .Pieniądze ,tramwaj i inne inwestycje to bajka dla ubogich i naiwnie wierzących w obietnice pinokia.A obok po sąsiedzku juz jest G…. obiecajda.