Strona główna Aktualności Zenon nadaje tempo

Zenon nadaje tempo

0

Pabianicki DJ Łukasz Zenon Gorzelak gra na największych imprezach drum nad bass w Polsce. Jego przygoda z miksowaniem muzyki trwa ponad dekadę.

Od najmłodszych lat jego serce bije w rytmie drum nad bass.  A tempo tej muzyki średnio 174 uderzenia na minutę. Gdy tylko otworzyła się przed nim możliwość techniczna tworzenia własnych miksów zaczął prezentować je szerszej publiczności.

– Po długim okresie zagłębiania się w zakamarki muzyki poznałem tajniki produkcji inwestując w podstawowy sprzęt i słuchając rad polskich producentów Brainpain`a czy Yabol`a – opowiada o swoich początkach. – Około 4 lata temu zacząłem jeździć po Polsce i grać jako support przed gwiazdami z zagranicy.

Rok wcześniej powstał projekt Yellow Label. Zenon stworzył go ze swoim przyjacielem Moptronem, który jest również DJ-em. Do duetu dołączył  grafik Prototype i razem promują ukochaną muzykę. Yellow Label rozpoczęło 2011 rok od uderzenia edycjami PRSPCT Night i Subsistenz Night, którego edycja powróciła w połowie roku pod szyldem Strikes Back, a w upalne lato wystąpili na 9. edycji Czeskiego Festiwalu Music & Jugging Festival. W 2012 roku wystąpili na 3 edycjach Therapy Sessions, polskiej edycji Let It Roll oraz na festiwalach: Imagination Festival, Hoofbeats Open Air, Vendeta Open Air czy cyklicznych imprezach Slim Slam Drum czy My Head Is Dubby.

Choć Zenon gra w całej Polsce i za granicą traktuje to jako hobby i oderwanie od życia codziennego. Stawki dla DJ-ów są na poziomie kilkuset złotych, a trzeba inwestować w sprzęt. Nie można tego traktować jako regularną pracę. – Posiadam swój sprzęt w postaci cd playerów i miksera. Kiedyś miałem gramofony, ale poszedłem z duchem czasu – tłumaczy Łukasz. – Gramy na różnych imprezach, czasami nawet nielegalnie jak ostatnio na łódzkiej strzelnicy. To właśnie Łódź była kiedyś stolicą drum and bass. Teraz ta muzyka największym powodzeniem ciszy się w Czechach i na Słowacji.

Zenon grał m.in. z Machine Code, Current Value, Dean Rodell, Thraher, Robyn Chaos, The Panacea, Limewax, DJ Hidden, Katharsys, Counterstrike.

Tutaj można posłuchać muzyki Zenona.

REKLAMA