Strona główna Sport Piłka nożna Uczczą pamięć Sebastiana

Uczczą pamięć Sebastiana

0

Jutro odbędzie się siódma edycja memoriału piłkarskiego im. Sebastiana Rzeźniczaka.

Sebastian Rzeźniczak był obiecującym juniorem Włókniarza Pabianice. Mając 17 lat był już podstawowym zawodnikiem IV-ligowego wówczas Włókniarza. W czerwcu 2007 r., w wieku 18 lat, zmarł z powodu obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym.

Dla uczczenia pamięci począwszy od 2008 roku odbywa się coroczny memoriał jego imienia. Formuła turnieju przez lata była różna.

W 2008 r. był to mecz między juniorami Włókniarza i PTC, który 1:0 wygrali ci pierwsi. W drugiej edycji zagrało pięć drużyn. Triumfował Widzew, druga była Lechia Tomaszów Mazowiecki, trzecia Pogoń-Ekolg Zduńska Wola, czwarty Włókniarz, a piąte PTC. Rok później „zieloni” odgryźli się widzewiakom, wygrywając w finale po rzutach karnych. Trzecia była wówczas Wratislavia, a czwarte PTC.

Czwarta edycja to udział czterech drużyn i triumf Włókniarza Konstantynów. Drugi był Widzew, trzecie PTC, a czwarty Włókniarz Pabianice. W piątej edycji udział wzięły trzy drużyny, a triumfował Zawisza Rzgów. Drugi był Włókniarz Konstantynów, a trzeci – „zieloni”.

Rok temu do gry zaproszono drużyny amatorskie, grające w rozgrywkach pabianickiej Playareny. Stawkę 10 zespołów uzupełniły zaś zespoły pabianickich Oldbojów oraz ówczesnych zawodników Włókniarza grających pod szyldem „Zieloni”. To te dwie drużyny spotkały się w finale, który 3:1 wygrali „Zieloni”.

W tym roku powrócono do starej formuły. W memoriale wezmą udział 4 drużyny, juniorzy Startu Brzeziny, Zawiszy Rzgów oraz gospodarzy – Włókniarza Pabianice, a stawkę ponownie uzupełni drużyna pabianickich Oldbojów. Start turnieju o godz. 9.40 na stadionie przy ul. Grota-Roweckiego.

REKLAMA
Poprzedni artykułJest kasa w pośredniaku
Następny artykułZenon nadaje tempo