Strona główna Aktualności Polityka Zdecyduje druga tura (pełne wyniki)

Zdecyduje druga tura (pełne wyniki)

55

Krzysztof Ciebiada i Grzegorz Mackiewicz przeszli do drugiej tury wyborów prezydenckich w Pabianicach. Zbigniew Dychto daleko w tyle.

Kiedy zaczęły spływać pierwsze cząstkowe wyniki wiadomo było, że jest 3 faworytów: Krzysztof Ciebiada, Grzegorz Mackiewicz oraz Marek Gryglewski. Po wynikach z 28 obwodów wiadomo było, że będzie druga tura. Gryglewski miał wtedy już ponad pół tysiąca głosów straty.

Pełne nieoficjalne wyniki:

Krzysztof Ciebiada – 5248

Zbigniew Dychto – 2627

Marek Gryglewski – 4432

Arkadiusz Jaksa – 3777

Grzegorz Mackiewicz – 4912

Marian Koczur – 440

Ryszard Tkacz – 504

REKLAMA
55 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Gdyby prosto zliczać to pewnie większe szanse ma Mackiewicz. Można domyślać się, że poprze go Dychto i Jaksa. Wydaje mi się, że SLD poprze PiS, ale nie jest powiedziane, że przełoży się to na wynik 1:1. Generalnie będzie ciekawie.

Nie pozwólmy aby Mackiewicz został prezydentem to miasto będzie nadal stało w miejscu. Według mnie Ciebiada też nie jest super kandydatem ale będzie lepszy niż obecny vice prezydent jest już 8 lat i co i nic. Powiedzmy starym układom NIE !!!!

A PiS nie należy do starego układu? Jeśli tak Pan sądzi to proszę spojrzeć na to kto dzierży w tym mieście większość stanowisk dyrektorskich w szkołach zależnych od miasta (podstawowych i gimnazjach). Najzabawniejsze jest to jak PiS potrafiło przekonać mieszkańców, że należy do opozycji, a nie do układu władzy. Otóż nie, układ władzy stanowi już od bardzo dawna, bo towarzysko i ideowo nie różni się jakoś szczególnie od BSRu czy nawet części lokalnego PO.

Panie Sebastianie. BSR rządzi w mieście od 8 lat. PIS owszem to prawicowe ugrupowanie ale dziś mamy w mieście układ BSR-PO. Gdyby było to podejście ideowe, nie byłoby wcale tak źle. Jest to niestety układ koleżeński a osoby zmieniały swoją przynależność aby w strukturach pełnić po prostu jakąś władzę (idee poszły w odstawkę z chęci pełnienia władzy). Mimo iż moje poglądy politycznie nie są stricte prawicowe, to dla dobra miasta a szczególności dla rozbicia „betonowego muru”, warto wpuścić odrobinę świeżości. Proszę mi wierzyć PIS pod względem personalnym niewiele ma wspólnego z bieżącym układem. Zmiana ideologiczna niewielka ale to zupełnie inny… Czytaj więcej »

Nie będę Pana przekonywał, że jest inaczej, ale proszę sobie w takim razie przypomnieć jak głosowali radni powiatowi PiS w głosowaniu nad odwołaniem prezesa Habury z MZK. Odpowiem, żeby Pan nie szukał – jednogłośnie uratowali mu stanowisko. A jeśli twierdzi Pan, że np. radny Sławomir Szczesio (nie mylić z historykiem o tym samym imieniu i nazwisku) to jakaś zmiana jakościowa to proszę nie iść tą drogą;)

Panie Sebastianie, muszę przyznać Panu rację. Niestety wyboru wielkiego nie mamy, możemy jedynie zaryzykować stwierdzenie że zmiana może przynieść korzyści. Niestety nie zakładam przy ty że tak będzie, łudzę się nadzieją że tym razem będą to inni ludzie nie związani z bieżącym układem. Wiem też że Panu Mackiewiczowi oraz pabianickiej Solidarności nie po drodze z Panem Ciebiadą, a to już dobry sygnał…

Tylko żeby nastąpiła zmiana jakościowa PiS powinien mieć program alternatywny, a tego programu po prostu nie ma, co udowodniły odpowiedzi na pytania ankietowe publikowane na tym portalu. Alternatywa to nie wymiana ludzi, ale wymiana myślenia, a to zdaje mi się jakoś cudownie pokrewne.

A ja mowię NIE nadchodzącemu układowi PiS !!! NIE dla Maciarewiczów, Hofmanow reinkarnowanych Kurskich i całej tej świty co świeci nam przykładami prawa i sprawiedliwości. Jakoś PiS ma szczęście w doborze ludzi, którzy następnie z hukiem wylatują poza orbitę. Teraz zapowiada się Ciebiada co jak Ziobro (rownież reinkarnowany) wieszczy czystki do żywego. A ja się pytaj – kiedy bedzie miał czas na zajęcie się pracą dla miasta? Będzie czyścił i uczył się całą kadencję, szkoda tego czasu. Dlatego mamy najniższa frekwencję w Polsce bo ludzie PiSu skutecznie obrzydzaja idee samorządności w imię tego, że „ciemny lud to kupi” obrzucają wszystkich… Czytaj więcej »

W takim razie ratuj przyjacielu dalej szpital w Pabianicach, którego przyszłego prezesa bardzo dobrze już znasz. A leczyć się będziesz w Łodzi bo na prywatną klinikę aktualnie rządzących nie będzie Cię i Twojej rodziny stać. Niestety mało wiesz o tym co na prawdę w mieście się dzieje….. ale takie Twoje prawo….

Nie zapominaj że BSR to również skrajna prawica jak PIS z tym że z układami w mieście na czele z Solidarnością…. kiepski wybór…

Co ma wspólnego Maciarewicz, Hofman do naszego miasta. Widać przynajmniej , że nie zamiatają brudy pod dywan tak jak robią to obecne władze. Jeśli ktoś złamie zasady to jest wyrzucany. To jest bardzo dobry przykład. Pytam o P.Sikorskiego , czy to co zrobił jest w porządku? a siedzi na stołku do tej pory. Tak ma wyglądać władza . Zamiatanie brudu pod dywan. Potrzebne są zmiany i trzeba dać szanse P.Ciebiadzie. Mackiewicz doprowadził Pabianice do takiej sytuacji, że z innych miast tylko się śmieją z takiego nieudacznika.!!!

Według mnie to fatalne informacje. II tura to prawdopodobnie zwycięstwo Mackiewicza dzięki wsparciu PO i Dychty. Gryglewicz pewnie wstrzyma się od poparcia (chociaż popierając głośno Ciebiadę miałby szanse coś zyskać w mieście).

W takiej sytuacji będziemy mieli 4 lata sporu Rada Miasta – Prezydent a stracimy na tym my wszyscy.

Już teraz sprawdzimy umiejętności Ciebiady do kompromisu i dogadywania się z przedstawicielami innych myśli politycznych. Jeśli nie uda mu się przekonać do siebie Gryglewicza i pomniejszych kandydatów to zapłaci za to przegraną.

100% racji.

Niezła analiza, jestem jednak zdania że sporo mieszkańców Pabianic będzie starało się o zmiany i mimo wszystko pójdą do urn zagłosować na Ciebiadę. W końcu pozostają dwie partie prawicowe (wielkiego wyboru nie ma) a PIS wygrywa niemal w całej Polsce. Co do kompromisów jak wiesz polityka to gra układów i ustępstw. Zakładam że każdy chcący coś ugrać w mieście będzie musiał się układać. Wg mnie zmiana może zbudować nowe porozumienia i w tym przypadku każdy będzie miał na to szanse….Gorzej gdy wygra Mackiewicz, utrzyma się stary układ i będzie aktualna stagnacja „czas pokaże, pech zadecyduje”, pozdrawiam 😉

Jeśli Gryglewski poprze Ciebiadę to straci w oczach swoich wyborców. Zgadzam się z Tobą. Zaczynam żałobę po głupocie ludzi w tym mieście…

sama jesteś gupia ić weś sie za robote!

milcz, skoro nie masz nic mądrego do powiedzenia

Mam nadzieję, że w drugiej turze nie wygra jednak pan Mackiewicz, ponieważ uważam że ktoś kto kandyduje na takie stanowisko powinien świecić przykładem, a moim zdaniem palenie w miejscu publicznym w dodatku tuż przy samym wejściu do przedszkola nie jest najlepszym przykładem do naśladowania

Mackiewicz pali?

Niestety tak i to dwie ramki dziennie….

Tja, przedszkolaki pewnie tak się napatrzyły na to, że już im dożywotnio psychikę zdeprawował… ale zanim te pójdą do urn wyborczych, my już będziemy prawie na emeryturach.

Emerytura…… chciał bym, pytanie czy dożyjemy?

Pan Mackiewicz (aktualny V-ce Prezydent) to prawa ręka Pana Dychto i niestety ten sam tok myślenia i „bezdziałania dla dobra miasta i mieszkańców”. Jeśli chcemy zmienić coś w tej (jednej z najbiedniejszych gmin) gminie Pabianice, trzeba głosować na kogoś nowego, kto jest poza układem i ma ambicje bez względu na przynależność partyjną…

Teraz to już trochę za późno…

A wystarczyło popatrzeć jakie stanowisko piastuje Pan Mackiewicz i z kim układał się jak był szefem rady miasta….. to już historia….

Apel do mieszkańców mojego kochanego miasta…
Zwracał się do Was, głosujcie wszyscy na Ciebidę – będzie spokojnie, nie będzie w mieście kłótni a i tak będziecie wszyscy klepać w EPA bidę…

Ale cholera ciemnota w XXI wieku… w samym centrum Polski, w samym centrum Europy…

Apel do mieszkańców miasta mojego kochanego miasta…
Zwracał się do Was, nie idźcie w ogóle na głosowane! nikt a nikt! ale bedzie heca. zobaczymy co wymyślą. przy okazji komisja sobie posiedzi kolejny dzień.

SLD ma się do PiS tak że poza światopoglądem który nie ma większego znaczenia dla samorządów, nie ma między nimi większych różnic. I jedno i drugie walczy o wyborców socjalistycznych, wykluczonych, mniej zamożnych. I jedno i drugie przedstawia program pomocy socjalnej i zrównoważonego rozwoju (w przeciwieństwie do PO – system polaryzacyjno-dyfuzyjny) regionów. Na poziomie samorządu mogą się spokojnie dogadać (i już to robili nawet w sejmikach).

Problemem jest tylko podział kompetencji w takiej koalicji.

Skrajna lewica ze skrajną prawicą to nieprawdopodobne ale być może skuteczne dla zmiany układu w tym mieście.

SLD skrajną lewicą?! PiS skrajną prawicą?! ahahahahaha

A jakieś uzasadnienie do tzw. uśmiechu?

W czym się ta skrajność objawia? PiS do skrajności bardzo daleko a SLD jeszcze dalej.

Usłyszał wczoraj w TVP INFO, że PiS to skrajna prawica i powtarza. Szumlewicz to skrajna lewica, jego to ny nawet z partii lewackiej wyrzucono.

Uargumentuj te skrajności, bo skisnę.

Szanowny kolego, być może skrajna to za wiele powiedziane ale radykalna będzie zupełnie na miejscu. Proponuję zapoznać się z programem obu partii aby przypisać konkretne określenia. A jeśli kogoś wyrzucono to za przekręty bądź niekompetencję….. kisnąć natomiast możesz bo i wiedza u Ciebie bardzo skromna nie wspominając o formie wypowiedzi….. pozdrawiam 😉

SLD i PIS to Lewica tylko wmówiono ludziom że Pis to Prawica.
Socjalizm nadal rządzi i nie będzie lepiej, może odrobinę PIS obniży jakież podatki.

Boże co ty człowieku piszesz …..

Polityki krajowej (nawet w wymiarze idei) nie mieszałbym z lokalną. Tu liczą się też miejscowe koterie i porozumienia, które nie mają znaczenia ideologicznego. PiS z SLD nie dogada się bo wspierają system zrównoważonego rozwoju (zapewniam, że 3/4 radnych nie ma pojęcia co to jest), ale dlatego, że dobrze układała im się współpraca w poprzedniej RM, a i przed wyborami wspierali się w różnych działaniach. Zresztą w Pabianicach większego znaczenia to nie ma. PiS należało już wcześniej do rządzącej koterii, nawet będąc w opozycji. Dzielnie trzymało się szkolnych synekur i dziś jedyne co zrobi to może wymieni dyrektora MOKu, MOPSu i… Czytaj więcej »

Z tym niebem bym nie przesadzał bo na przyjemności trzeba sobie zasłużyć…a tu w służbie Vice Prezydenta nie wyglądało to kolorowo…..w końcu jesteśmy niemal najbiedniejszą gminą w Polsce 😉

reszta siedzi w Anglii
😉 za wczas połapali się że trzeba spierdalać…

Guzik widać.
Połowa uprawnionych do głosowania – głosowała. Z tego ćwiartka na Ciebiadę.
Drugie tyle na Mackiewicza. To żaden wynik a jeszcze mniejszy wskaźnik tego, co ludzie by chcieli.
Odwróciłbym raczej oceny i powiedział, że połowa uprawnionych do głosowania orzekła jednogłośnie, co myśli o wyborach, gładkich słówkach, uśmieszkach z plakatów i całym tym czarowaniu.
I to jest prawdziwsze.
I prawdzie bliższe…

Nie pójście na wybory jest jednoznaczne z pogodzeniem się z aktualną sytuacją w mieście. Ponadto brak udziału w wyborach to brak własnego spojrzenia na sprawy bieżące a co za tym idzie brak prawa głosu w dyskusji. Wielu ludzi jest znużona aktualną polityką rządzących i to zrozumiałe ale wyrażać swoje racje możemy jedynie oddając głos, takie mamy prawo w naszym kraju. Nie oddając głosu wzmacniamy przeciwny do swojego światopogląd. Taka jest niestety rzeczywistość 😉

Yamaha – to czy pójdę na wybory czy nie w moim życiu nic nie zmieni. Więc po cholerą mam komuś koryto załatwiać. Prowadzę własną firmę i sam na siebie zarabiam i sam sobie jestem panem świata. I nie gadaj mi tu że to od szanownych przy korycie zależy co i ile płacę itd. to beezeeduura! wmówiliście tak ludziom aby na głsowanie chodzili. ile będę miał i za co zapłacić mnie nie rusza, najwyżej dorobię itd. ustalą jakąś głupotę to sobie jakoś z tym poradzę. Jak dla mnie mam gdzieś kto rządzi i się przepycha po stołkach.

No i po Ciebiadzie. W 2 turze nie ma co liczyć na elektorat PO i lewicy :))) I dobrze. Nieszczęście Dychty przy tym panu to dopiero byłoby coś

Bo to nie jest Dziki Zachód.

No to Pabianiczanie pokazali, gdzie mają Pabianice. Jedynie „moherowa” frekwencja dopisała, ale narzekać każdy potrafi (i tylko narzekać niestety), ale ruszyć czterech liter z kanapy, to już nie ma komu. Już wszyscy zapomnieli, czyje rządy doprowadziły do upadku Pabianic? To przypomnę, bo długi nie powstały za czasów Dychty a za czasów pamiętnego profesora, czyli PIS, powtórka z rozrywki nas czeka? Czy łaskawie ruszymy swoje leniwe dupska?

A co ty umiesz? Tylko się mądrować!! Nie obrażaj ludzi, mamy dosyć tej kliki, nierobów i darmozjadów. Pan Mackiewicz ma w d..pie Pabianice skoro ma się takie udziały na Lublinku. Pabianice go nie interesują !!!! Potrzebne są zmiany. Bardzo dobrze, że dostrzega to tyle ludzi. Popieram Pana Ciebiadę i nie zamierzam nikogo obrażać!!!!!!!!. Naucz się tego!!!

Zgadzam się z przedmówcą i jestem za zmianami bez względu na opcję polityczną. W tym przypadku wielkiego wyboru nie mamy….

No do tej pory to mamy ludzi wykształconych, pedagogów, dyrektora szkoły, samych wykształconych . Miasto już dawna jest w krytycznej sytuacji. Ci wykształceni doprowadzili do takiego dna, że wstyd mówić o naszym mieście. Same układy, krętactwa. No jeśli ludzi w wieku 23-50 lat zaliczasz do moherów to już tylko należy ci współczuć. Co do wykształcenia to chyba sama jesteś po podstawówce , ortografia się kłania !!!! HA Ha HA ( moher tak się pisze). !! Lepiej nie krytykować innych jak samemu się sobą nic nie reprezentuje.

Pani Ewo, z wielkim żalem chciałem zauważyć że wykształceniem jakim się nasi urzędnicy chwalą jest albo ukończone studia dydaktyczne albo teologia. Jednym słowy kompletna chała na rynku pracy. Skoro jako nauczyciel nie mogę zarobić więcej a niżeli 2500 netto to biorę się za politykę. Gdzie zatem są lekarze, inżynierowie, przemysłowcy tzw. polska myśl techniczna? Oczywiście, mają swoje dobrze prosperujące przedsiębiorstwa i nie szukają szczęścia w polityce za pieniądze podatników. Na tym to niestety polega, ludzie bez pomysłu na życie i umiejętności łapią się za politykę żeby wziąć łatwe pieniądze. Proszę pogrzebać w internecie i poszukać jakie to szkoły pokończyli nasi… Czytaj więcej »

Dokładnie Yamaha – powinni być po studiach urzędniczych!

ja liczyłem na króla Juliana…..

Brawo CIEBIADA ! Oby tak dalej ! Ręczę za tego człowieka i wiem ze miasto zmieni się dzięki niemu ! Chcecie dopalaczy w mięsie ? Chcecie żeby znowu było tak samo ? Markiewicz pokazał nam co potrafi a potrafi WIELKIE NIC – ZEROOOOO! GŁOSUJCIE NA CZŁOWIEKA NIE NA PARTIE !

GŁOSUJCIE NA CZŁOWIEKA NIE NA PARTIE !!!!! Brawo CIEBIADA !

Zdecydowanie wolę Pana Ciebiadę!!! Pan Mackiewicz pokazał co potrafi, czyli nic!!!!!!!

jeśli Ciapata wygra to chyba wie że będzie jego lustracyjne zeznanie wnikliwie poprowadzone w skarbówce? Nie boi się jako przedsiębiorca tak narażać siebie i rodzinę bo u nas skarbówka ma zawsze coś na przedsiębiorców?

@sieobawiam
Skarbówka nie zajmuje się oświadczeniami lustracyjnymi. Coś Ci się chyba pokręciło.