Strona główna Sport Piłka nożna Zdecyduje 90 minut

Zdecyduje 90 minut

0

„Derby rządzą się swoimi prawami” – choć to banał, to jutro nie będą miały znaczenia historia, czy aktualne miejsce w tabeli. Wszystko zweryfikuje boisko, a piłkarze z pewnością ambicjonalnie wzniosą się na wyżyny.

Wiadomo, że obie drużyny nie wystąpią w najsilniejszych składach. Wydaje się, że większe braki kadrowe doskwierać będą PTC. Nadal z kontuzją zmaga się kapitan Łukasz Sikorski, a za czerwoną kartkę pauzować musi także inny stoper – Bartosz Znojek. Problemy zawodowe zatrzymają także jednego z głównych rozgrywających „fioletowych” – Kamila Bartosa.

W tej sytuacji szansę od trenera Tomasza Stolarczyka dostało kilku zawodników z drużyny juniorów, która jest liderem swoich rozgrywek. Tylko czy młody szkoleniowiec rzuci ich na głęboką wodę i któremuś da szansę debiutu w takim meczu?

Z kolei we Włókniarzu zabraknie na pewno najbardziej doświadczonego w derbowych starciach Kacpra Kosmali. Nie zagra także Adrian Usiak, a znalezienie się w meczowej „18” Davida Złowodzkiego jest mocno wątpliwe.

O innych ewentualnych brakach zdecyduje dzisiejszy trening. – Każda jednostka treningowa na naszym boisku, które jest w stanie takim, a nie innym niesie ze sobą ryzyko złapania kontuzji – z rozbrajającą szczerością przyznaje trener Jacek Włodarczewski.

Mecz został przyśpieszony o pół godziny, odbędzie się o godz. 14.00 na stadionie przy Grota – Roweckiego 3.

Warto zobaczyć też poprzednie części zapowiadające derby:

Historia za Włókniarzem

Oni wiedzą co to derby

Najnowsza historia też  dla „zielonych”

Nadal trwa sonda, w której czytelnicy EPAinfo mogą wskazać, kto ich zdaniem wygra pojedynek derbowy. Do tej pory zagłosowało ponad 250 osób.

[yop_poll id=”7″]

REKLAMA
Poprzedni artykułOkradł restaurację przy Warszawskiej
Następny artykułDychto znalazł w kasie 98 000 złotych