Strona główna Sport Piłka nożna Oni wiedzą co to derby

Oni wiedzą co to derby

0

Kacper Kosmala, Piotr Urbaniak i Mateusz Kling to najbardziej doświadczeni obecnie grający piłkarze jeśli chodzi o liczbę występów w pojedynkach derbowych. 

Dziś druga część zapowiadająca piłkarskie derby Pabianic. Tym razem przyjrzymy się zawodnikom obecnie grającym w obu drużynach i ich doświadczeniu w tego typu pojedynkach.

Ilu jest zawodników obecnie znajdujących się w kadrach obu pabianickich zespołów, którzy mają na swoim koncie bramkę w derbach?

Jeśli liczyć tylko spotkania ligowe to nie ma żadnego takiego piłkarza. Natomiast wliczając sparingi „zieloni” mają 4 takich piłkarzy (Urbaniak, Kulik, Gorący i Sumera), a „fioletowi” dwóch (Piasecki i Miszczak).

 

W sumie w chociaż 1 meczu derbowym bez rozgraniczania na mecze ligowe i sparingi wystąpiło 17 obecnych zawodników Włókniarza i 14 PTC. Ci pierwsi zgromadzili 52 występy w derbach, a drudzy 31.

Niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o liczbę występów w meczach derbowych jest Kacper Kosmala. Co ciekawe większość z nich zaliczył w barwach PTC, którego jest wychowankiem. Występów tych pewnie byłoby nawet więcej gdyby nie kontuzje. 28-latek zanotował 11 występów w derbach. Siedem występów w derbach ma na swoim koncie 27-letni Piotr Urbaniak. Tu też liczba mogła być sporo większa gdyby nie przerwy w grze.

 

Pięć gier ma doświadczony Michał Kacprzyk. Dalej wcale nie są pabianiczanie, a grający od paru lat we Włókniarzu Artur Kulik oraz Grzegorz Gorący (po 4 mecze). Po trzy występy mają Rzeźniczak, Klimek, Usiak i Olszewski, dwa Sumera, a po jednym RutkowskiSeliwiorstow, Piotrowski, Stępiński, Rudzki, Madaj i Grzejdziak.

„Fioletowi” w tej kwestii są zdecydowanie mniej doświadczeni. Na czele z 6 występami plasuje się zaledwie 23-letni Mateusz Kling, który notabene pierwsze piłkarskie kroki stawiał przy Grota-Roweckiego, ale jeszcze jako junior powędrował za miedzę. Sporo z tych występów dla „Tysona” to były przysłowiowe „ogony”, gdy wchodził na końcówki meczów jako junior. Podobnie jak mający 4 derbowe występy na koncie Przemysław Miszczak.

Po trzy takie występy mają bramkarze Radomir Znojek i Adam Wilczyński oraz napastnik Rafał Cukierski. Dwa derbowe mecze zaliczyli Kaźmierczak, Madejski i Bartyzel, a po 1 Otomański, Sikorski, B. Znojek, Klimek i Piasecki.

Szczególnie kiepsko derby wspominać musi „Otom”, który wówczas jako piłkarz Włókniarza wszedł na boisko w drugiej połowie i po nieco ponad kwadransie musiał je opuścić z rozbitym łukiem brwiowym.

 

Składy w jakich obie drużyny występowały w ostatnim ligowym meczu derbowym:

Włókniarz: Rzeźniczak – Bednarczyk, P. Grącki, Dziuba, Kulik (46. min, I. Grącki) – Tyczyński, Janasiak, Gorący (90+3 min, Usiak), Kacprzyk – Kozłewski, Sulima (90. min, Kluch). Trener Leszek Rosiński.

PTC: Kowalski – Wlazło, Drewniak, K. Kosmala, Pintera (74. min, Madajczyk) – Gromadzki, Komorowski, Dziąg, Kling, Bogdan – Szynka (74. min, Felczak). Trener Andrzej Dobroszek.

We Włókniarzu pięciu zawodników z tamtego meczu wciąż znajduje się w kadrze zespołu są to: bramkarz Damian Rzeźniczak, wtedy obrońca, a dziś napastnik Artur Kulik, pomocnicy Grzegorz Gorący i Michał Kacprzyk oraz Adrian Usiak.

Ponadto w kadrze zespołu jest Kacper Kosmala wówczas grający po drugiej stronie barykady. Z kadry PTC tamten mecz z obecnych zawodników pamięta zaś tylko Mateusz Kling.

Składy w jakim obie drużyny występowały w ostatnim meczu derbowym (sparing sierpień 2013):

Włókniarz: Rzeźniczak – Rutkowski (46. min, Klimek), Seliwiorstow, Piotrowski, Stępiński (46. min,Kacprzyk) – Usiak (68. min, Rudzki), GorącyM. Kosmala (46. min, Otomański; 65. min, M. Kosmala),Kulik – Szmytka (43. min, Madaj), Sumera. Trener Jacek Włodarczewski.

PTC: R. Znojek (56. min, Wawrzyński) – Ziółkowski (65. min, Malinowski), KaźmierczakSikorski (46. min, P. Przybylski), Madejski (70. min, M. Przybylski) – Miszczak (46. min, Hetmanek), BartyzelB. Znojek, M. Przybylski (63. min, Kling) – Cukierski (68. Klimek), Szynka. Trener Jan Rykała.

Aż 13 z 16 zawodników Włókniarza, którzy wystąpili w derbowym sparingu przed 1,5 roku nadal przywdziewają „zielone” barwy. Są to: Rzeźniczak, Rutkowski, Klimek, Seliwiorstow, Piotrowski, Stępiński, Kacprzyk, Usiak, Rudzki, Gorący, Kulik, Madaj, Sumera. Natomiast Otomański gra obecnie za miedzą.

Po stronie PTC takiej stabilizacji składu nie ma, ale też nie jest źle. W kadrze do dziś znajduje się 11 z 17 zawodników, którzy wówczas zagrali. Są to: R. Znojek, Kaźmierczak, Sikorski, Madejski, Miszczak, Hetmanek, Bartyzel, B. Znojek, Kling, Cukierski, Klimek. Nie bez znaczenia na pewno jest tutaj fakt, że przy Sempołowskiej od tamtej pory dwukrotnie zmieniał się już trener.

Nadal trwa sonda, w której czytelnicy EPAinfo mogą wskazać, kto ich zdaniem wygra pojedynek derbowy.

[yop_poll id=”7″]

REKLAMA