Strona główna Dzieje się Sport Zawodnicy Azymutu z sukcesami na Mistrzostwach Polski

Zawodnicy Azymutu z sukcesami na Mistrzostwach Polski

0

Aż szesnastu reprezentantów pabianickiego klubu wzięło udział w Sprinterskich Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Szczecinie. Do domu przywieźli oni kilka cennych krążków.

Pierwszy medal dla Azymutu wywalczyli biegnący razem w sztafecie sprinterskiej w kategorii S16 – Julia Krempińska i Jan Sztranek. Musieli oni uznać wyższość tylko jednego, zwycięskiego duetu. Jeszcze lepiej tego dnia poradził sobie Tomasz Tkaczuk, który startując z partnerką spoza Pabianic okazał się najlepszy na mecie. Pokonał przy tym multimedalistę mistrzostw Polski Marcina Richerta.

Drugiego dnia do walki w biegu indywidualnym stanęła Julia Krempińska, która broniła tytułu wywalczonego przed rokiem. Ponownie okazała się ona bezkonkurencyjna i drugi raz z rzędu zdobyła złoty medal w kategorii K16. Natomiast w kategorii M16 startował Jan Sztranek. On także poradził sobie znakomicie i na jego szyi zawisł srebrny medal. Bliski podium był także Maciej Andrzejak, któremu do brązu zabrakło 10 sekund. Ostatecznie zajął on 6. miejsce.

Do zdobyczy klubowych Azymutu brąz w kategorii M18 dorzucił od siebie Dawid Kalisiak. Jego koledzy Konrad Płóciennik i Dawid Zając zajęli 5. i 6. miejsce.

Świetnie indywidualnie poradzili sobie także nasi mastersi. Tomasz Tkaczuk zdobył medal złoty, a Katarzyna Konc dorzuciła od siebie srebro.

Ostatecznie Azymut Pabianice zakończył więc mistrzostwa z 7 krążkami na koncie. Dodatkowo sukcesy Julii Krempińskiej (K16), Jana Strzanka (M16) oraz Dawida Kalisiaka (M18) nie przeszły bez echa, bowiem znaleźli się oni w kadrze Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów w Bułgarii.