Dla biegaczy pabianickiego klubu była to już ostatnia okazja na występ w międzynarodowej imprezie w roku 2019. Pabianiczanie na szczęście wykorzystali swoją szansę na pokazanie się z dobrej strony.

Do kadry Polski na zawody Baltic Junior Cup powołano trójkę zawodników Azymutu – Julię Krempińską, Jana Sztranka oraz Konrada Płóciennika. O zajęcie dobrych lokat nie było łatwo, bowiem na imprezie rozgrywanej na Łotwie trzeba było rywalizować z reprezentantami Litwy, Estonii, Szwecji, Finlandii, Polski oraz z biegaczami gospodarzy.

Najlepsze wyniki osiągnęła Julia Krempińska, która w biegu indywidualnym zajęła 7. miejsce, plasując się tym samym najwyżej spośród wszystkich reprezentantek Polski w tej kategorii. W sztafecie mieszanej było nieco gorzej, ale jedenasta lokata także nie była powodem do wstydu. Słabiej wypadli nasi panowie. Jan Sztranek zajął odpowiednio miejsce 23. i 28., a Konrad Płóciennik miejsce 26. i 22..

Mimo, że na kolejne zawody międzynarodowe biegacze Azymutu będą musieli poczekać do roku 2020, to nie oznacza końca wszelkich zmagań. Już 19 października w okolicach Dłutowa odbędą się bowiem Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w Biegu na Orientację, gdzie Azymut na pewno będzie chciał sięgnąć po wiele trofeów.

REKLAMA
Poprzedni artykułMartwy mężczyzna siedział w fotelu
Następny artykułWOŚP przekazała dary dla ratowania najmniejszych pacjentów
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments