Strona główna Na sygnale Kryminalne Zarzut zabójstwa dla 24-latka (ZDJĘCIA)

Zarzut zabójstwa dla 24-latka (ZDJĘCIA)

24
24-letni Konrad B.

Prokuratura postawiła zarzut zabójstwa 24-letniemu pabianiczaninowi (na zdjęciu), który zadał cios i bezpośrednio przyczynił się do śmierci Piotra K. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Pozostali mężczyźni (19-latek z Górki Pabianickiej oraz 27-latek z Ksawerowa) mają postawiony zarzut usiłowania pobicia ze skutkiem chuligańskim. Przesłuchanie pasażerów w policyjnej komendzie, którzy zaatakowali rowerzystę trwało 3 godziny. Około godz. 17.00 rozpoczęło się przesłuchanie kierowcy Renault, ale już wcześniej prokurator Grażyna Kowalska-Gaweł z Prokuratury Rejonowej w Pabianicach przekazała dziennikarzom jaki będzie zarzut wobec najmłodszego podejrzanego. Tylko do niego przyjechał adwokat.

Dzisiaj mają być złożone wnioski do sądu ws. tymczasowego aresztowania trzech zatrzymanych mężczyzna. Jutro wyznaczony zostanie termin posiedzenia sądu. Wszyscy byli wcześniej notowani przez policję.

Zatrzymani mężczyźni nie znali rowerzysty. Według relacji prokuratora wynika że, samochód którym jechali miał zajechać drogę rowerzyście, a ten pokazał im obraźliwy gest. Jak zeznają świadkowie, zatrzymani mężczyźni goniąc rowerzystę, krzyczeli że się z nim policzą.

REKLAMA
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

„Zatrzymani mężczyźni nie znali rowerzysty.” ??
Dla mnie nie zrozumiałe, jeżeli go nie znali to czemu do niego w ogóle podjechali ??

Bo np. 200 metrów wcześniej zajechał im drogę… Myśl

A ja dodam jeszcze że skoro go nie znali to po co go gonili?

Mam nadzieje ze rodzina pozwie MZK Oto ze szyba była oklejona! ciekawe jak by sie autobus przewalił na bok to jak by ludzie sie z niego wydostali MZK zarabia poprzez sprzedawanie biletow a nie REKLAMOWANIE WENDLIN!!! TYM SIE NIKT NIE ZAINTERSUJE

wsadź szybę na dożywocie!

Nie szybe tylko zaskarzyc MZK

– Z zeznań dwóch przesłuchanych już mężczyzn wynika, że nie znali wcześniej ofiary, a tragedia, jaka się rozegrała była efektem sytuacji na drodze – poinformował Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Samochód, za kierownicą którego siedział 19-latek i którym podróżowali dwaj pasażerowie – 24-latek i 27-latek – zajechał rowerzyście drogę. Cyklista miał im wtedy pokazać ręką obraźliwy gest.

To nie była wina rowerzysty!

tylko tyc co wepchneli go w tą reklame

może przekażesz kolarzykowi iż na drodze jak sobie z kolegami trenują to niech jadą gęsiego a nie tyralierą!!! poza tym droga to nie trasa rajdu, niech ćwiczą na torze! pomijam już zupełnie kwestię braku dynama z lampką…

Dynamo to ty zastosuj i zasil tym swój mózg – może pomoże. Przepisy nie wymagają oświetlenia w warunkach dobrej widoczności. Rowerzysta jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego, a jak ktoś ma problem z wyprzedzaniem, to niech on właśnie jeździ po torze. Po tych postach widać ilu mamy ciemniaków i chamów, taki spaślak z wygolonym łbem i obowiązkowym tatuażem na tłustej łydce, który nie przejechał rowerem więcej niż kilometr, nigdy nie zrozumie ludzi, którzy mają pasję – i prawo do jej realizacji.

a czemu niema zarzutów dla miejskiego zakładu komunikacji PO JAKI CH UJ IM ta reklama na autbusie za mało zarabiają na biliet czy jak niech mi to ktos wytłumaczy dlaczego byla ta reklama wendlin

podobno facet się wykrwawił od tej poklejonej szyby? pomijam już odpowiedzialność mzk za przyczynienie się do tego faktu. ale skoro się wykrwawiał to czy nikt nie udzielił mu pomocy z podróżnych?????

ty,,,ratownik” i nie wiesz,że przy przecięciu tętnic szyjnych do wykrwawienia dochodzi w niespełna kilkanaście sekund

drodzy pabianiczanie niech mi ktos wytłumaczy dlaczego była reklama wendlin na autobusie miejski zakład komunikacji to nie jest prywadna firma dorabiamy społka zoo tylko miejski zakład rano biegne na autobus i niewiem co odjechało bo ma reklame ciebiada mackiewicz czy zakład wendlin i inne ch ujstwo wezmy sie za panstwowe zakłady ktore maja działac dlanas a nie obklejac miejskie autobusy gowni anymi reklamami zarabiają z biletow ktore i tak sa drogie a paliwo ciagle tanieje!!!

nudny się robisz….-_-’

Niech mąż sobie trenuje wzdłuż S14. Za siatką jest asfalt, który był wykorzystywany przy budowie a teraz korzystają z niego m.in. biegacze i rowerzyści. Ale pewnie mąż jest z tych którzy muszą sie lansować na mieście w obcisłych wdziankach, jadąc z kolegami 15km/h i zajmując cały pas ruchu.

Kiedy do Was dotrze, że rower jest takim samym środkiem transportu jak samochód i korzysta z drogi na takich samych prawach jak samochód. Jedzie 15km/h i ma do tego prawo bo KD nie określa, że ma jechać szybciej. Przeszkadza Ci taka prędkość to go wyprzedź – chyba uczyli takiego manewru na kursie. Jazda tyralierą faktycznie jest naganna ale minimum życzliwości – klakson w aucie masz, daj sygnał odpowiednio wcześniej i miejsce do wyprzedzania bankowo Ci zrobią. Autami doganiamy Europe ale kulturą kierowców jesteśmy kilkadziesiąt lat do tyłu.

Trąbiłem. Głupi kolarz sie tylko zaśmiał. Oczywiście, że nie ma przepisu, że nie może jechać 15km/h. Jest za to przepis, że nie może tamować/utrudniać ruchu 🙂
Ja wyznaję taką zasade- drogi dla samochodów, miasta dla osobówek, chodniki dla pieszych, ścieżki rowerowe dla rowerów 🙂

Kula w łeb i do rowu a ścierwo zostawić przy drodze ku przestrodze innym chwastom

Nie rozumiem dlaczego pozwala się zabójcom zakrywać ich twarze. Teraz się odwaracają, wstydzą co zrobili? Na drzewo bandziorów!!!

Niestety od samego początku podejrzewałam, że taki był powód ataku na rowerzystę. Jakieś głupie (w stosunku do konsekwencji) zajechanie drogi. On im, oni jemu… Teraz to już mało istotne kto komu. Ważne, że mamy przykład jaka potrafi być złość ludzi za coś tak mało istotnego. 🙁 Dokąd zmierza ten świat…

Tee, Jachu wchodź szybko na Zycie Pabianic i przepisuj. Bo jak zwykle nic nie wiesz pierdoło

Chwasty trzeba tępić i wyrywać. Takich osiłków i bezmózgowców trzeba wysyłac na zsyłke do kamieniołomów, niech tam „pakują” do końca życia.