Strona główna Sport Sporty walki Zapaśnik PTC z wicemistrzostwem Polski

Zapaśnik PTC z wicemistrzostwem Polski

0
Pabianicki klub wysłał do Poznania czterech podopiecznych, by ci powalczyli w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców U23. Jednemu z nich udało się stanąć na podium.

Najlepiej spisał się Jakub Błachowicz w wadze 60 kilogramów, który wygrał dwie walki eliminacyjne i uzyskał prawo walki w finale. W walce o złoto przegrał jednak nieznacznie z Grzegorzem Rutkowskim z Olimpijczyka Radom. Jakub sprawił jednak wielką niespodziankę, bowiem został on przeniesiony z kategorii juniorów do kategorii U23, ze względu na kontuzję, która wyeliminowała go ze startu w Mistrzostwach Polski Juniorów. Dzięki temu był on najmłodszym zapaśnikiem w stawce, lecz mimo to pokazał swoją siłę i sięgnął po medal.

Dobrze poradzili sobie także pozostali reprezentanci PTC. Jakub Madaj w kategorii 97 kilogramów zajął miejsce piąte. Przemysław Rażny w wadze 87 kilogramów był zaś siódmy, podobnie jak Mateusz Domagała w wadze 130 kilogramów.

Dzięki tym wynikom fioletowi zajęli ósme miejsce w klasyfikacji drużynowej w stawce liczącej 25 ekip.