W 27. edycji tej imprezy wzięło w sumie udział 124 zawodników z 13 drużyn. Nie zabrakło wśród nich ekip z Ukrainy, czy z Holandii.

Turniej według obserwatorów stał na bardzo wysokim poziomie. Walki były zazwyczaj bardzo zacięte i nie brakowało w nich efektownych akcji technicznych. Niestety, ze względu na kontuzję Michał Dybka nie mógł on wziąć udział w imprezie. W kategorii juniorów w wadze 67 kilogramów medal wywalczył tylko Sebastian Szymczyk, który zakończył zmagania na trzeciej pozycji.

W kategorii młodzików niepokonany okazał się Artur Pik w wadze 68 kilogramów. Młody zapaśnik PTC wszystkie walki wygrał na plecy, ewentualnie na przewagę. Walka finałowa padła jego łupem po rezultacie 8:0. Artur niedawno z powodzeniem radził sobie także w starszej grupie wiekowej – kadecie, w której na Pucharze Polski wywalczył brązowy medal. Jest on zatem uważany za wschodzący młody talent.

Brązowe medale w kategorii młodzika zdobyli jeszcze: Mateusz Jarzębski (48 kg), Kamil Buldecki (52 kg), Oliwier Maksymowicz (62 kg), Hubert Szczech (68 kg) i Borys Miszczak (75 kg).