Strona główna Sport Koszykówka Przegrane derby województwa z pożegnaniem w tle

Przegrane derby województwa z pożegnaniem w tle

0
W trzeciej kolejce koszykarki Grot TomiQ Pabianice podejmowały we własnej hali UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. Po fatalnej trzeciej kwarcie nasze zawodniczki przegrały 75:84.

Nic nie zapowiadało 9-punktowej przegranej, bo mecz do przerwy był bardzo wyrównany. Koszykarki rzucały punkt za punkt i nawet, gdy pod koniec pierwszej kwarty pabianiczanki przegrywały siedmioma punktami, w drugiej odsłonie potrafiły odrobić straty rzucając 14 punktów w 3,5 minuty tracąc w tym czasie jedynie 8 oczek. Katastrofa nastąpiła w trzeciej kwarcie, którą pabianiczanki przegrały 21:11. Ta odsłona ustawiła wynik meczu i zadecydowała i porażce pabianiczanek.

Statystyki meczu.

Po meczu kibice pożegnali Joannę Twardowską (Bogacką), która zakończyła karierę. 35-letnia koszykarka na zawodowe parkiety wybiegała ponad 200 razy z czego 42 mecze rozegrała w Ekstraklasie zdobywając w tej lidze 152 punkty.