Kadra PTC Pabianice pojechała na zawody o puchar gminy Wierzbica. Jeden z zawodników klubu z Pabianic spodobał się miejscowemu szczególnie trenerom, sędziom i samemu wójtowi.

W imprezie wzięło udział 97 zapaśników z 11 klubów z całego kraju. W klasyfikacji drużynowej fioletowi zajęli trzecie miejsce, tuż za Olimpijczykiem Radom i Orlikiem Wierzbica. Złożyło się na to siedem zdobytych medali.

W kategorii kadetów najlepiej zaprezentował się Piotr Ludwiczak (65 kg). Wygrał on wszystkie walki przez przewagę techniczną, zdobywając złoto. W tej samej kategorii na najniższych stopniach podium stawali za to Wiktor Powalski (60 kg) oraz Kacper Trębacz (80 kg).

Natomiast w młodzikach z powodzeniem rywalizowali Jakub Makowski (57 kg) i Artur Pik (86 kg). Obaj podopieczni PTC przeszli przez turniej jak burza, wygrywając przez przewagę swoje walki. Jakub otrzymał jeszcze dodatkowe wyróżnienie, w postaci wybrania na najlepszego zawodnika turnieju. Decyzja trenerów i sędziów w przedmiocie przyznania mu specjalnej nagrody była jednogłośna.

Ostatnie dwa brązowe medale zdobyli dla fioletowych Mateusz Jarzębski (48 kg) i Marcel Chrzęst (75 kg).