Strona główna Sport Sporty walki Pabianiczanka w najlepszej dwudziestce pucharu w Kairze

Pabianiczanka w najlepszej dwudziestce pucharu w Kairze

0
Julia Walczyk wybrała się do stolicy Egiptu, żeby powalczyć o medale w Seniorskim Pucharze Świata. Niestety, przeciwniczka z kraju kwitnącej wiśni okazała się za mocna.

Wychowanka Zjednoczonych Pabianice musiała najpierw wziąć udział w eliminacjach do turnieju głównego. Rywalizować o dalsze występy trzeba było w grupie siedemnastej wraz z pięcioma innymi florecistkami: Brytyjką Rachel Kwok, Koreanką Hye Mi Oh, Dunką Laeticią Jorgensen, Rosjanką Kristiną Samsonovą, Amerykanką Zander Rhodes i Egipcjanką Yarą Elsharkawy. Pabianiczanka pokazała swój talent i wygrała wszystkie walki w grupie, zapewniając sobie tym samym występ w turnieju głównym.

W losowaniu par padło na Anne Sauer z Niemiec. Julia po zaciętym boju pokonała rywalkę 15:12, awansując dalej. Tam po drugiej stronie planszy czekała Japonka Yuka Ueno. Niestety, rywalka okazała się lepsza i pokonała Walczyk 13:15. Pogromczyni Julii nie pozostała jednak w turnieju o wiele dłużej. W kolejnym pojedynku pokonała ją późniejsza zdobywczyni złotego medalu – Włoszka Arianna Errigo.

Pabianiczankę zajęła ostatecznie 19. miejsce w klasyfikacji generalnej. Reszta Polek z turnieju głównego odpadła już po pierwszej rundzie. Martyna Długosz uplasowała się na 45. lokacie, Hanna Łyczbińska na 53., a Martyna Synoradzka na 62.