Czym dokładnie będzie Jagodowy Klub Przygody? Ani żłobkiem, ani przedszkolem a prywatnym klubem malucha, w którym dzieci będą codziennie spędzać trzy godziny pełne radosnej i twórczej zabawy, kreatywnych eksperymentów oraz nauki. To miejsce, w którym nasze szkraby, w niewielkich, bo liczących maksymalnie 10 osób grupach, nauczą się m.in. kultury spożywania posiłków w gronie innych dzieci.

Jagodowy Klub Przygody to miejsce dedykowane dla dzieci w wieku od półtora do czterech lat. Powstaje z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta, ale nie tylko.

– My rodzice doskonale wiemy, jak trudny jest dla nas i dla naszych dzieci okres adaptacyjny w żłobku czy przedszkolu – mówi Anna Woldanowska, współorganizatorka tego przedsięwzięcia. – Wiemy również jak bardzo rodzice potrzebują czasu dla siebie, podczas którego mogliby załatwić pilne sprawy, zrobić zakupy czy po prostu odpocząć. Bez dziecka.

Klub zostanie utworzony w pierwszej w Pabianicach klubokawiarni, w całości przeznaczonej dla rodzin z dziećmi. Na Jagody, bo właśnie tu 30 stycznia w poniedziałek ruszą zajęcia dla maluchów, mieści się przy ul. Grabowej 8.

– Nasi podopieczni będą podzieleni na dwie grupy wiekowe – opisuje Anna Woldanowska. – Będzie to grupa od półtora roku do dwóch i pół oraz grupa starszaków w wieku do czterech lat. Będziemy spotykać się w zależności od potrzeb rodziców. Zakładam, że jedna z grup będzie u nas gościć dwa razy w tygodniu, druga zaś trzy. Jednakże jesteśmy bardzo elastyczni i otwarci na wszelkie sugestie, pomysły i potrzeby rodziców – dodaje pani Ania.

Codzienna przygoda w Na Jagody rozpoczynać będzie się o godz. 9.00. Przez pierwsze pół godziny nasze dzieci będą miały czas na swobodną, indywidualną zabawę z rówieśnikami lub z nauczycielem. To również moment, w którym zbierać będzie się grupa, by za chwilę ruszyć w świat muzyki, tańca i zabaw ruchowych.

– Po godz. 10.00 usiądziemy wszyscy razem do posiłku. Kultura jedzenia jest niezwykle ważna i z doświadczenia wiem, że wspólne jedzenie sprawia dzieciom ogromną frajdę. Oczywiście mniejszym podopiecznym pomożemy, a jeśli będzie taka potrzeba, również nakarmimy – dodaje z uśmiechem pani Ania.

Gdy nasze dzieci będą już najedzone i czyściutkie, animatorzy oraz pedagodzy zaproszą je do interesującej pod wieloma względami zabawy. Jagodowy Klub Przygody pomoże szkrabom w rozwoju motoryki małej (sprawność rączek) oraz motoryki dużej (całego ciała). Mali członkowie Jagodowego Klubu będą mieli tu również doskonałą okazję do szlifowania talentów plastycznych, muzycznych oraz zamiłowania do tańca.

– Ogromną frajdę sprawiają dzieciom również rożnego rodzaju eksperymenty, zabawy konstrukcyjne i manipulacyjne, dlatego też będą one stałym elementem naszych spotkań – zapewnia Anna Woldanowska.

Warto wiedzieć, że dzieci będą także, poprzez gry, zabawy i zajęcia logopedyczne, pracować nad poprawną wymową Nie zabraknie też nauki języka angielskiego.

– Będą to dziesięciominutowe pląsy do angielskich piosenek dla dzieci. Słuchając prostych, melodyjnych i rytmicznych utworów, najmłodsi w ekspresowym tempie poznają języki obce – opowiada pani Ania.

Ostatnie chwile w Jagodowym Klubie Przygody przeznaczone będą na swobodną zabawę dzieci w kącikach zainteresowań. To również czas na indywidualne ćwiczenia z nauczycielem oraz na rozmowy rodziców z pedagogami.

Nad rozwojem i doskonałą zabawą małych pabianiczan czuwać będzie grono wykwalifikowanych osób: Katarzyna Lewandowska – pedagog przedszkolny z wieloletnim doświadczeniem, Anna Woldanowska – prywatnie mama, zawodowo coach, który uczy budować relacje rodzic/ dziecko oraz Aleksandra Miegoń – psycholog dziecięcy.

Do dyspozycji rodziców będzie również prawnik – Renata Sokalszczuk, która już podczas pierwszego zebrania organizacyjnego odpowie na wszelkie, nurtujące rodziców pytania z dziedziny prawa.

– Na zebraniu będzie obecny również psycholog. Okres adaptacyjny przed pójściem w świat małego człowieka jest stresujący nie tylko dla niego samego, ale i przede wszystkim dla rodziców. Chcemy, by rodziny zostawiające pod naszymi skrzydłami swoje pociechy, czuły naszą troskę i opiekę – podkreśla Anna Woldanowska.

To, co spędza sen z powiek większości rodziców to z pewnością kwestia bezpieczeństwa.

– Dołożymy wszelkich starań, by dzieci były uśmiechnięte a rodzice spokojni – zapewnia współtwórczyni Jagodowego Klubu Przygody. – Z każdym z rodziców przeprowadzimy szereg ankiet i formularzy, dzięki którym dowiemy się jak najwięcej o naszych podopiecznych.

Ankiety będą dotyczyć zarówno alergii, jak i stanu zdrowia dziecka, ale również jego upodobań, przyzwyczajeń, czy lęków. Wszystko po to, by każdy maluch czuł się tu jak najbardziej komfortowo.

Środków ostrożności w klubokawiarni będzie znacznie więcej. To m.in. upoważnienia i legitymowanie osób odbierających dzieci, czy też ubezpieczenie, którym objęty będzie każdy z podopiecznych. Ale co najważniejsze, na czas pobytu naszych dzieci w Na Jagody, klubokawiarnia będzie zamknięta dla gości z zewnątrz, a przestrzeń dostosowana tak, by żadnemu smykowi nie stała się krzywda.

W co wyposażyć naszego małego człowieka, by pobyt w Jagodowym Klubie Przygody był dla niego jeszcze większą frajdą? Na pewno w ubranka na przebranie, gdyż dzieci biorące udział w zajęciach plastycznych w klubokawiarni, potrafią oddać się sztuce całymi sobą. Ukochany misio, czy przytulanka, również będą tu mile widziani. Niezbędne będą również buciki na zmianę oraz w przypadku młodszych dzieci – pieluszki. Ale nie musimy martwić się o pozostałe środki czystości. Jagodowa łazienka wyposażona jest we wszystko to, czego potrzebują najmłodsi: nawilżane chusteczki, kremy, nocniki, nakładki na sedes, przewijak czy podstawki do umywalki.

Warto jednak pamiętać, że to rodzice zapewniają swoim dzieciom posiłki oraz napoje na czas pobytu w klubie.

– To mama i tata najlepiej wiedzą, co lubią ich pociechy, co mogą jeść, na co nie są uczulone – mówi pani Ania. – Zachęcam, by wyposażać maluszki w drugie śniadanie, gdyż liczymy na wspólne, radosne posiłki. Posiadamy podgrzewacz, więc podanie dziecku jedzenia ze słoiczka również nie stanowi dla nas żadnego problemu.

Zapisując dzieci do Jagodowego Klubu Przygody, możemy liczyć na rabaty cenowe. Specjalna promocja przewidziana jest dla rodzin zapisujących do klubu więcej niż jedno dziecko. W takim przypadku na każdego z rodzeństwa przypada 5 % rabatu. Na aż 10% zniżki mogą liczyć dzieci zapisane z polecenia, ale także te, które poleciły Jagodowy Klub Przygody. Szczegółowe informacje dostępne u organizatora.

Spotkanie organizacyjne z rodzicami, prawnikiem, psychologiem oraz prowadzącymi zajęcia odbędą się między 16 a 23 stycznia. To właśnie podczas tego zebrania zapadną najważniejsze decyzje co do pobytu dzieci w Jagodowym Klubie Przygody. Rodziców zainteresowanych ofertą klubu przy ul. Grabowej 8, prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty przed tym terminem.

Jagodowy Klub Przygody
ul. Grabowa 8
Pabianice

start: 30 stycznia 2017 (poniedziałek)

kontakt:
tel. 515 273 097

email: klubokawiarnia@najagody.pl

Na Jagody na Facebook’u

godziny otwarcia:
pon. – pt. 9.00 – 12.00

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments