Strona główna Styl życia Od kuchni Wejdź “Piętro niżej”

Wejdź “Piętro niżej”

1

Pyszna kawa, regionalne piwa, lemoniady, ciabatty, planszówki, książki, filmy, boski sernik i … hamak. Mamy w Pabianicach nową klubokawiarnię.

– Chcemy, by każdy poczuł się tu jak u siebie – mówi jeden ze współtwórców “Piętra niżej”.

Autorów nowego lokalu przy ulicy 20 Stycznia 58 (tuż obok banku PKO.BP) jest dwóch. To Piotr i Piotr. Od 1 września tworzą miejsce, w którym chcą dzielić się swoimi ulubionymi smakami.

– To przede wszystkim kawa. Wykorzystujemy różne mieszanki kaw z zaprzyjaźnionej, łódzkiej palarni. Ten napój jest naszą pasją i chcemy żeby z nim między innymi było kojarzone to miejsce – wyjaśnia Piotr. – Mamy czynne od 10.00, więc zapraszamy od samego rana na chwilkę przyjemności przed ciężkim dniem. Tym bardziej zabieganym, zaproponujemy oczywiście kawę na wynos.

Prócz kawy w menu „Piętro niżej” znajdziemy również regionalne piwo.

– Chcemy pokazać że jego rodzajów jest mnóstwo i każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Piotr.  – Piwo to nie tylko poczciwy lager, choć i tutaj można znaleźć coś ciekawego. Gatunków, sposobów warzenia i chmielenia jest mnóstwo. Z piwem jest podobnie jak z kawą. Jego smak to mnóstwo składowych, które decydują o wielkiej różnorodności zarówno jednego i drugiego napoju.

“Piętro niżej” to nie tylko piwo i kawa. Dla miłośników bezkofeinowych i bezalkoholowych napojów są: zdrowe koktajle, świeżo wyciskane soki, lemoniady. Na mały i większy głód, właściciele proponują pyszne ciabaty, tosty i sławny już serniczek.

– Mamy jeszcze parę innych niespodzianek, ale o tym opowiemy każdemu na miejscu, gdy spotkamy się osobiście – zachęca Piotr.

To, co nadaje klubokawiarni przy 20 Stycznia niepowtarzalny klimat, to uciechy nie tylko dla podniebienia, ale również dla ducha. Pabianiczanie znajdą tu książki i gry planszowe. Dwa razy w tygodniu, na telebimie wyświetlane są filmy. W “Piętro niżej” organizowane będą również m.in. wystawy oraz wykłady.

– O wszelkich wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych, będziemy informować na naszym facebooku – zapowiada Piotr. – Zapraszamy każdego kto ma ochotę na łyk dobrej kawy, zimnego piwka, chwilę wytchnienia, rozmowę. Zmarzluchów poratujemy ciepłym kocem oraz kubkiem gorącego „kakała”.

“Piętro niżej” – ul. 20 Stycznia 58

Wt, śr, czw : 10.00 – 22.00

Pt, sob : 10.00 – do ostatniego klienta

Nd : 12.00 – 21.00

art. promocyjny
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

jeśli chłopaki podają prawdziwa kawę nie z biedry i piwko powyżej 10 zł za butelkę to Król Julian poleca szczególnie „kakało” na pewno tam wpadnę