Strona główna Aktualności Zakazy sobie, a życie sobie… Posypały się mandaty

Zakazy sobie, a życie sobie… Posypały się mandaty

32
Słoneczny weekend zachęcił niektórych mieszkańców Pabianic i ościennych gmin do wyjścia z domów, wbrew obowiązującym obostrzeniom. Ponieśli finansowe konsekwencje swoich decyzji. 

Policjanci sprawdzali (i robią to nadal), jak wygląda w praktyce przestrzeganie zasad, stąd obecność patroli m.in. na ulicach, skwerach i w rejonach parków. Minione trzy dni pokazały, że zakazy sobie, a życie sobie…

– Od piątkowego popołudnia do niedzieli nałożyliśmy w całym powiecie 18 mandatów. Były one w różnej wysokości – od 50 zł do 500 zł. Został też skierowany jeden wniosek do sądu – poinformowała asp. Ilona Sidorko, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji.

Nie doszło do żadnego przypadku złamania kwarantanny. Funkcjonariusze karali za grupowanie się oraz nieuzasadnione przemieszczanie się.

– Czym innym jest wyście do sklepu po zakupy i do apteki, a czy innym chodzenie po mieście bez żadnego celu – przypomina rzecznik. – Kontrole będą prowadzone cały czas. Dla naszego wspólnego dobra, mimo ładnej pogody, zostańmy w domach.

REKLAMA

32
Dodaj komentarz

1600
8 Wątki komentarzy
24 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
21 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zacofany

Kiedy zaczną montować nadajniki 5G na każdej lampie ulicznej i
każdym bloku mieszkalnym .
Obiecujemy zgodnie ze też
zostaniemy w domu
mimo pięknej pogody .
To wszystko dla naszego dobra .
Brakuje pieniędzy w budżecie
Więc nasza władza stara się napełnić skabiec jak tylko może .
Dobrze ze władzą o nas tak dobrze dba

Adam

Masz rację ”Zacofany”. 5G to zabójstwo dla organizmu. Mikrofalówka na powietrzu.

Czytelnik

Masz rację, to 5G jest niezdrowe.
Ostatnio jakoś mnie noga zaczęła boleć w biodrze. To na pewno przez 5G. Wiesz może, gdzie mogę się zgłosić po odszkodowanie?

Adam

”Czytelnik” powinien… odciąć nogę. Podoba się takie rozwiązanie? Może odrazu głowę? Nie będzie musiał myśleć. Poza tym służba zdrowia przeciążona. Po co mózg? 😉

Zbigniew

Pozostanie w domu nic nie da bo lampa przed działa z lampą najbliższą zachaczając nas w domu

Adam

Postawa prawna do tych mandatów? Zainteresowanym podaję. Nie… ma! Co innego Stan Wyjątkowy to co innego. Wprowadzony?

Michael

Zgadzam się.

:-(

Z takim podejściem do będziemy w domach siedzieć do… kolejnej zimy. To znaczy część będzie siedzieć a druga część – łazić i roznosić.

Paragraf

I co z tym teraz zrobisz ? 😁😁😁

Giordano Bruno

Podstawą prawną jest to, że budżet wysypał się na twarz i teraz zmusza się obywateli, by go ratowali, bo np. wicepremier już nie chce tego robić, co potwierdził podając się do dymisji.

Bolek

dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie…. można to potraktować jako zamach na życie innych lub wiele innych argumentów użyć. Słusznie popieram mandaty dla dobra społeczeństwa.

Adam

Bolek nie pisz bzdur! Samotny spacer w lesie to zamch na co? Jelenia? Nie pisz bzdur…

Pytek

Mówimy o tym czy komuś to szkodzi, czy o tym, że to niezgodne z obecnymi przepisami?

obserwator

Bolek ma rację artykuł nie pisze o samotnym spacerze po lesie. Chodzi o grupowanie się. Czytaj ze zrozumieniem

Karambaa

A ty naucz się poprawnie pisać . W artykule jest napisane !!!!! Artykuł nic nie może napisać,jeszczenie ,może kiedyś to nastąpi

Obsrywator Codzienny

„Czym innym jest wyście do sklepu po zakupy i do apteki, a czy innym chodzenie po mieście bez żadnego celu” – dokładnie tak – różni się tym, że chodząc po mieście bez żadnego celu i z nikim się nie stykając nie narażam ani siebie, ani nikogo innego. Czego nie można powiedzieć o wizycie w sklepie, odwiedzanym przez dziesiątki ludzi, co z tego, że wpuszczane w małych transzach. Apeluję do Policji, żeby się nie wygłupiała i interweniowała tam, gdzie się ludzie gromadzą, a nie polowała na samotnych spacerowiczów.

Również obserwator

Uważam, że tutaj nie chodzi o polowanie na samotnych spacerowiczów. Chodzi o wdrożenie w życie już dzisiaj pewnych rutyn. Nikt nie jest wyjątkiem. Jeżeli zacznie się odpuszczać pojednyczej osobie, powtórzy się sytuacja sprzez zaledwie tygodnia. Sama jestem świadkiem tego co dzieje się na ulicach, bo co tydzień o tej samej porze w niedzielę jeżdżę zaopiekować się babcią. Jeszcze tydzień temu przez ładną pogodę na ulicach było NAPRWDĘ dużo ludzi. Ot zwykły dzień. W ostatni weekend natomiat widzę znaczną różnicę, bo pieszych widziałam po drodze może dwóch, a nie jak poprzednio 30. Chodzi o to by być konsekwentnym. Te mandaty czemuś… Czytaj więcej »

Marcin

Tak służą zniewoleniu ludzi. Żaden mandat nie ma mocy prawnej jeżeli został wystawiony na mocy rozporządzenia ministra bo ograniczenia swobod obywatelskich mogą być wprowadzone po ogłoszeniu stanu wyjątkowego którego niema do tej pory. Więc o co tak naprawdę chodzi..??

D.

Jeżeli nagle setka osób pomyśli, że zostaną tymi „samotnymi” spacerowiczami, którzy „przecież nikomu nie zaszkodzą”, narasta pewien problem. I to i to wyjście jest potencjalnie groźne, z tym że zakupy są konieczne, spacer można odpuścić; a jeżeli tak będziemy sobie lekceważyć polecenia, na przechadzkę wybierzemy się na „luzie” dopiero przyszłego lata. Nie mamy pojęcia, z kim mamy styczność, o co przypadkiem się otrzemy, czego dotykamy (a raczej co jest na dotykanych przedmiotach) kto i Z CZYM przechodził w danej okolicy. Lepiej dmuchać na zimne i z domu wyjść w ostateczności, czyli do pracy i po produkty spożywcze, ograniczając kontakt i… Czytaj więcej »

Tom

Podobno fury już nie można umyć na myjce bezdotykowej, bo pińcet.. :-/

SiostraIrena

Strasznie to mycie podrożało. Pewnie przez ten kryzys.

Marcin

Umyć jak umyć ale już nie wolno wymieniać kół z zimowych na letnie

Nolan

To co robicie jest NIELEGALNE i każda osoba ukarana powinna natychmiast kierować sprawy do sądu!!!!! Wykonujecie polecenia na podstawie łamania Konstytucji RP

Bezprawnik

Skoro jesteś takim prawnikiem i uważasz, że policjanci wypisują mandaty niezgodnie z prawem to znaczy, że przekraczają swoje uprawnienia a to jest przestępstwem z art 231 Kodeksu Karnego. Skoro jesteś taki mądry to zgłosić do prokuratury. Wszyscy którzy wypisali za to mandat i ich przełożeni pójdą siedzieć a jest za to kara więzienia do lat trzech. Idziesz już ?

SiostraIrena

Do którego sądu? Tego obsadzonego sędziami dobrej zmiany?

Trybutek

A wierzyć się nie chce ilu mamy w Pabianicach konstytucjonalistów. A taki problem z obsadzeniem trybunału był 😁😁😁😁

KKK

Zero szacunku dla policyjnych pionków

Andy

Apel do policji: jeśli nie chcecie stracić do końca szacunku dajcie se spokój z egzekwowaniem BEZPRAWIA!!!!! Mandaty na podstawie NIELEGALNEGO rozporządzenia są bezprawne i dobrze o tym wiecie!

Wolność Naturyzm

Zgłosić do prokuratury i do pierdla policjanta

Pytek

Andy a dlaczego jest nielegalne to rozporządzenie ?

Obserwator

Skoro obecnie osoby które chcą swobodnie się przemieszczać są karane gdy idą na spacer, do znajomego itd to dlaczego nie zgłosiły, że prawdopodobnie łamany jest art 52 ust.1 Konstytucji RP? Zgodnie z art 52 ust.3 Konstytucji RP możliwe jest ograniczenie wolności o których mowa w art 52 ust.1 i art 52 ust.2 lecz o tym decyduje ustawa! Rozporządzenie nie jest ustawą. Czy zatem łamane są przepisy konstytucji RP które wskazałem? Dlaczego nie zamknięto granic naszego kraju już w styczniu zanim pojawił się pierwszy przypadek koronawirusa w naszym kraju? Dlaczego nie podjęto decyzji o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w naszym kraju? Podobnie… Czytaj więcej »

Tak tylko zapytam

A komu te osoby miały zgłosić ?