W tym trudnym dla wszystkich okresie większość sportowców z naszego miasta nie może kontynuować rozwijania swoich pasji, bowiem wszelkie rozgrywki zostały zawieszone. Postanowili oni jednak nie siedzieć bezczynnie i zorganizowali zbiórkę, aby pomóc lekarzom ze szpitala w Pabianicach w walce z koronawirusem.

Zbiórka na portalu Pomagam.pl została założona w poniedziałek 6 czerwca, ale na jej koncie już znajduje się kilka wpłat. Organizatorem całej sprawy jest Jacek Hiler – piłkarz PTC Pabianice, ale zamysłem tej inicjatywy jest zjednoczenie się w tym trudnym czasie wszystkich sportowców, bez względu na reprezentowane przez nich barwy klubowe. Założonym celem jest kwota 20 000 złotych, ale na pewno nikt nie będzie narzekał, jeśli uda się zebrać więcej.

Na razie przypadków koronawirusa w naszym powiecie jest niewiele, ale aby tak pozostało lekarze ze szpitala w Pabianicach potrzebują masek, rękawiczek ochronnych, kombinezonów, gogli i przede wszystkim środków do dezynfekcji – czytamy w opisie zbiórki.

Do wpłacania zachęca się wszystkie osoby związane z lokalnym sportem, także kibiców i sympatyków klubów sportowych. Pomóc mogą również sportowi amatorzy, ale też każdy, kto czuję taką potrzebę.

Zbiórka znajduje się pod tym LINKIEM, gdzie podanych jest również więcej szczegółów. Zachęcamy do pomoc!

REKLAMA

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o