Około 150 osób wzięło udział demonstracji przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości.

Protest pod nazwą „Stop dewastacji Polski” zorganizowali działacze Komitetu Obrony Demokracji. Ale nie zabrakło też ludzi z innych środowisk będących w opozycji do obecnego rządu. Podczas wiecu obecni byli działacze Platformy Obywatelskiej m.in. Andrzej Owczarek, Krzysztof Habura czy Arkadiusz Jaksa. Byli członkowie SLD i Nowoczesnej z przewodniczącym Piotrem Adamskim na czele.

Uczestnicy trzymali transparenty z hasłami: „Nacjonalizm to nie patriotyzm”, „Stop PiSlamizacji Polski” czy „Chcemy edukacji – nie indoktrynacji”. Po przemówieniach liderów demonstracji przemaszerowali na Stary Rynek.

Dlaczego zorganizowano protest?
W szczególności nie zgadzamy się na łamanie Konstytucji, niszczenie niezależnego i niezawisłego sądownictwa. Sprzeciwiamy się szkodliwej reformie oświaty, niszczeniu polskiej armii, niedostatecznemu finansowaniu służby zdrowia. Protestujemy przeciwko promowaniu nacjonalizmu i faszyzmu. Protestujemy przeciwko dzieleniu Polaków.

 

[icegram campaigns=”75851″]

REKLAMA
Poprzedni artykułWraca temat dwupoziomowego przejazdu na Lutomierskiej
Następny artykułW pielęgnacji postaw na pomarańczę!
Subskrybuj
Powiadom o
67 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A Grześ … miał odwagę przyjść i pokazać swoje poparcie ?
Czy się bał ?

Ponoć się wybierał, ale nie chciał tobie robić konkurencji…

Widac, że macie odwagę wypisywac się na forum, ale gdy nas obrazaliście na naszym proteście to nie mieliście odwagi odkryć twarzy – czemu macie zakryte twarze wstyd popierac faszystów? Dopiero je odkryjecie gdy będziecie szli na Polaków z ostrą bronią? Z jakiego państwa jesteście faszyści bo widziałam was w Warszawie – widziałam Niemców, Włochów, Rumunów i Czechów – faszyści wszystkich krajów połaczyliście się i czego chcecie? więcej kasy. 500+ jakoś nic nie dało bo wam na dzieciach nie zalezy – tyle maleństw skatowanych na smierc jak teraz nigdy wczesniej nie było – wiec o co chodzi – macie więcej kasy,… Czytaj więcej »

Ty powiedz lepiej co tam u Waszego guru, który kobiety po europejskich burdelach rozwoził ? Głowa psuje się od głowy, czy głowa od ryby , czy ryba od ryby ? Idzie się pogubić w tym świecie waszych wartości.

Facet, opanuj się, pisowski trollu. Nie o guru chodziło a ty chlapiesz pomyjami, byle chlapać. Inna sprawa, że Kijek od początku był gnida…

weź pigułkę zanim pigułka weźmie ciebie oszołomie !!!!!!!!!

Ty już nawet pigułki nie jesteś w stanie wziąć, takie już z ciebie dno, głąbie !

Widzę że Pabianicki szpital , szczególnie Oddział Psychiatryczny ma się dużo lepiej, nawet Internet podłączyli 🙂

A tobie chyba odcięli normalny ( i nie tylko Net ), bo chyba nadajesz z Tworek…

Oj smutno ,że Grześ nie przyszedł i nie poparł … w sercu to ma … ale nie ma odwagi poprzeć KOD-u … taka kalkulacja polityczna …

Natomiast Ty byłeś, ale nie miałeś odwagi odkryć twarzy – boisz się?

To mnie nie widziałeś. Byłem i miałem twarz odkrytą.

Ta manifestacja nie trwała jednej godziny. Filmik super zmontowany: „wyjdą na przeciwko władzy… samorządowej“ 🙂

Oceniasz innych według siebie – nikt niczego nie montował – ludzi było pod SDH 320 – liczyłam, natomiast pod biurem Macieja Łuczaka – już mniej ale tez ok 200 osób.

Oooo !!! to albo żeście z trzech stron lustra postawili albo Was tydzień koniami z całej Polski zwozili.

Zwozili, to faszystów na Marsz z całej Europy !

Hahahahahaha :)nawet 50 osób nie było – też liczyłem 🙂

Może tylko do 50 potrafisz !

To dużo wypiłaś jak mnożyło Ci się przed oczami podczas liczenia.

Ta sama statystyka, co w Warszawie !

Grzesiu … gdzie byłeś … że nie poparłeś … ? To twoi ludzie walczą … a Ty schowałeś się … i nie popierasz 🙂

Jarusiu gdzie byłeś , a tu twoi ludzie w ilości 6 z przescieradłem zabranym babci z jakims nabazgranym napisem i żółta plama po moczu, a fuj- jechało moczem, bo babcia zapomniała pampersa założyć- stali i nawet nie skandowali bo kto wie w jakim języku gadają może po rosyjsku. Stało to to i marzlo, a ty z kotem w ciepłym segmencie zamiast tutaj wspomagać swoich chłopaczków – gotowych dla ciebie się oddać. / Dodam człowieku, że my nie popieramy Schetyny, czy Petru, czy Kosiniak Kamysza, ale stoimy murem za demokracją i Polską w Europie zachodniej nie we Wschodniej. Czy ty w… Czytaj więcej »

Czytam i nie wierzę, KOD – walczy o demokrację (na demokratycznym wiecu, myślę że nikomu nic nie groziło ze strony tych „faszystów”), broni Konstytucji (której pewnie nigdy nie czytał), walczy o obronę oświaty (sam kończył taką samą szkołę – 8 klas podstawówki, chociaż patrząc po poziomie, śmiem wątpić), walczy o zaprzestanie dewastacji gospodarki (wszystkie gałęzie przemysłu rozwijają się jak nigdy dotąd, ba nawet te Agencje Moodys i inne podnoszą rating naszego Kraju), pomysłu nie mam o co im chodzi – może warto zmienić nazwę z KOD, bo demokracja w naszym Kraju ma się chyba dobrze, w końcu nikt nie inwigiluje… Czytaj więcej »

Wyhamuj, bo leziesz we własne szambo. Zapomniałeś o destrukcji fundamentów państwa prawa !

Destrukcja fundamentów Państwa Prawa….hmmmm….i coś o szambie…..hmmm….. 😀 ale znów żadnego konstruktywnego przykładu…chociaż być podał odsunięcie świń od koryta, byłby to jakikolwiek przykład 🙂

Właśnie sprawa prosta, jak świński ogon a ty się domagasz przykładów. A poza tym, koryto ciągle to samo, tylko świnie się zmieniają, było PO jest PiS !

Jeśli jest prosta to sypnij przykładami

Oj, nie przeczytałeś zbyt dokładnie. A poza tym sypnąć, to ja mogę… Natomiast jeśli chodzi o przykłady, to nie ten adres ( mowa o tobie ).

A gdzie nasz prezio rezydent … nie przyszedł … ? nie poparł kodowców … ?
No taki mocny w gabinecie jest … ale tu odwagi nie miał … ?

od kiedy prezio rezydent pacjent popiera kodowców, prezes popiera faszytów chyba, ale siedzi odizolowany od ludzi z kotem na kolanach i okładem na zwieraczu – ciągle mu szyją ten zwieracz bo trzaska – teraz młodzież rosła jest niestety. / sekretarko szparko nie broń już swojego guru bo on kobiety ma głeboko w zwieraczu. Natomiast kodowcy – poprawnie po polsku to jeżeli już to KOD-erzy czyli ludzie, którzy bronią demokracji i sa przeciw faszystom. Dramat, że są ludzie, którzy jednak wolą faszym , a gdy kobieta uwaza, że mezczyzna odwagi nie ma jest samotna i czeka – bierz sprawy w swoje… Czytaj więcej »

Chyba Kodo-mici jeśli już. Specjalnie dla ciebie amebo definicja kodera: Koder należy do klasy układów kombinacyjnych. Jest to układ posiadający n wejść oraz k = log2n wyjść (czyli n = 2k). Jego działanie polega na zamianie kodu „1 z n” na naturalny kod binarny o długości k, czyli służy on do przedstawiania informacji tylko jednego aktywnego wejścia na postać binarną. Ponieważ istnieje fizyczna możliwość aktywacji więcej niż jednego wejścia, musi istnieć możliwość uznania tylko jednego z nich np. poprzez ustalenie priorytetów wejść. Jeśli na wejście strobujące (blokujące) S (ang. strobe) kodera podane zostanie logiczne zero, to wyjścia ki przyjmują określony… Czytaj więcej »

Dlaczego ubliżasz ? Koder w podstawowej wersji na pewno, ale nie tylko…

Szkoda, że nie jest pokazywany film z drugą stroną z wulgaryzmami starszej kobiety, ktora wybrała pis i ta pobożna pani miała na języku same pobozne słowa ze szkoły Kaczyńskiego oraz wspomagała słownie młodych ludzi z faszystowskich urupowań – warto ich pokazywac, żeby pabianiczanie widzieli za kim mają stać – za faszyzmem, czy za spokojnym życiem w demokratycznej Polsce – przeciez chyba każdy woli być nawet biedniejszy, ale wolny, bez strachu o swoje życie – czy faszystowskie karki zapewnią Wam wiecej kasy i spokojne życie? Przyjdą, ale wtedy będzie za późno.

Ta pani była nie do końca zdrowa psychicznie, więc pokazywanie jej jak reprezentację drugiej strony byłoby jednak nie fair.

ta kobieta była całkiem zdrowa na umyśle ,jedynie jej poziom intelektualny nieco szwankował jak u większości wyborców pis !

Czyli tutaj mamy 150:1. Oczywiście piszę o „nie do końca zdrowych psychicznie”.

Mały test: w Pabianicach mieszka około 60 tys. osób. Manifestowało 150 ludzi. Jaki jest procent ludzi skrajnie niepopierających rządu przybyłych pod Urząd?

Generalizujesz. Co innego KOD, co innego pozostali mieszkańcy miasta, którym taka hucpa wisi, bo mają demokrację w d… byle było co w koryto i spokój !

Nacjonalizm uważa interes własnego narodu za nadrzędny wobec interesu jednostki, grup społecznych, czy społeczności regionalnych. Uznaje naród za najwyższego suwerena państwa, a państwo narodowe za najwłaściwszą formę organizacji społeczności, złączonej wspólnotą pochodzenia, języka, historii i kultury. Nacjonalizm ponadto przedkłada interesy własnego narodu nad interesami innych narodów[a], zarówno wewnątrz kraju (mniejszości narodowe lub etniczne) jak i na zewnątrz (narody sąsiednie). Skrajną odmianą nacjonalizmu jest szowinizm. Należy w tym miejscu podkreślić, że nacjonalizm u swych podstaw nie przejawia wrogości do mniejszości narodowych czy innych narodów. Postawa nacjonalistyczna nie jest autonomiczną i kompletną ideologią, lecz zbiorem zasad, które są lub były wyznawane przez… Czytaj więcej »

A tobie chyba phallus opadnie, czytałeś i słyszałeś hasła na Marszu, to nie tylko nacjonalizm stricte !

No nie żartuj, ci od ciebie mówią, że przy tobie jeszcze żaden phallus nie opadł. Zatem wręcz winszuje

Nie żartuję, bo z nikim nie trzymam, ale ci od ciebie mówią, że tobie już dawno odpadł. Nie winszuję.

jak po chłopie zabrali emeryturę esbecką z której się nieźle żyło to teraz wdowy przyszły pod urząd manifestować

A ty, co ? Urząd Statystyczny, albo skarbówka !

Ładna średnia wieku +57

Chyba lubisz w tym wieku…

Tak wam brakuje wolności, że na transparentach możecie nazywać innych durniami? Obrona demokracji przeobraziła się w wypominany przez was język nienawiści i w stracie POlityczne w Nowoczesnym wydaniu. Hipokryzja w najnowocześniejszym wydaniu.

Protest KOD czytaj – „prostestujemy przeciw wszystkiemu” 😉 Niech zostanie jak było… 😉

Ma być dobrze a nie jest !

Z twoim rozumem

Z moim tak, ale bez twego muzgu, już nie !

oszczędź sobie klawiatury mózg piszemy przez „ó” ty matole

Matole ? Chyba siebie miałeś na myśli. Dobrze napisane. Bez błędu, bo mózg, to trzeba mieć. A ty jesteś tego zaprzeczeniem z wpisu : 16.11.2017 12.45, więc się delikatnie…

Najsmutniejsze jest to, że zdecydowana większość to emeryci w podeszłym wieku, których niewiele już czeka. Czy im się to podoba czy też nie, młodzi wybierają prawicę i w szerszym znaczeniu może się to okazać dla Polski zbawienne.

Może bydzie, albo i nie bydzie… jak powiada baca…

Obecna władza nie ma skrupułów, bezczelnie i zachłannie sięga po wszystko i bez żadnych reguł. Tysiące Misiewiczów w państwowych spółkach – ludzi bez kompetencji i kwalifikacji, tylko za zasługi BMW, – tego nawet w części nie było za poprzednich rządów. Ostatnio, awans żony Święczkowskiego – nepotyzm do trzeciej potęgi!!! Ale jest jeszcze większe przestępstwo tej władzy!!! Zamach na polu demokracji, na co żadna dotychczasowa władza się nie pokusiła!!! Na konstytucję, zatwierdzoną w obywatelskim referendum!!! Na Trybunał, trójpodział władzy, na niezależne sądy, media, NGO, swobody obywatelskie wbrew właśnie tej konstytucji!!! Zamach na ordynację wyborczą – co nawet ślepy by zauważył –… Czytaj więcej »

Witaj Moder u konkurencji.
Nie opamiętają się ! Nastąpił podział narodu za sprawa PiS i nie ma odwrotu. Może być tylko gorzej. I WOT czuwa…

Ci zaciekli entuzjaści „dobrej zmiany” nie opamiętają się! Ale żelaznego elektorat PIS to tylko połowa! Podział nastąpił, ale to nie jest ostateczność! Znam wyborców PIS, którzy przejrzeli na oczy i widzą co się święci, ale niestety jeszcze nie chcą tego deklarować! Problem jest w tym, że podzielić jest b. łatwo, ale skleić???

Wychodzi na to, ze za komuny było łatwiej, bo były strajki przeciw reżimowi. A teraz co ? Naród przeciw narodowi ?
Ale jest jedna szansa, której Drugi Kaczor panicznie się boi. Miliony na ulicach. Jednak kolejne marchewki dla ludu i bat polityczny, póki co balansują ta anormalną sytuacje w kraju…
Pozdrawiam !

Kiedyś za demokracją teraz przeciw PiS o co wam chodzi? ale tak konkretnie ze zrozumieniem. Bez wyzywania innych od „durniów”. Czegoś wam brakuje? Czujecie się zagrożeni? Tnz. wychodzicie z domu i się czegoś boicie? że coś wam zabrano? nie możecie przez to funkcjonować? czujecie, że ktoś za wami chodzi? do wszystkich mówicie Panie Prezesie? macie jakieś inne frustracje? buhahahahaha ludzie KODu na transparentach wyzywają od „durni” a na forach mózg piszą przez u. Czym jeszcze potraficie się ośmieszyć?

Przeczytaj wyjaśnienie ” igo ” i dopiero się mądrzyj. A nad swoim tekstem też popracuj !

Żal mi demonstrantów, nie potrafią pojąć, że PIS to Przyszłość narodu Polskiego, nie umieją odsunąć się od „koryta”, skoro Naród Polski ich nie wybrał to znaczy, że nie mają poparcia, więc próżny Wasz „lament” na paradzie mniejszości, ponieważ na Nasze wspólne szczęście liczy się to co chce „Większość”. Nazywacie PIS „nazistami”, lepiej spójrzcie na siebie… Jesteście mową nienawiści i zero tolerancji, byle tylko moja „mojsza” była najmojsza.

na 30 534 948 uprawnionych Polaków na pis zagłosowało 5 711 687, od kiedy to jest większość ?

Przeprowadzałeś głosowanie teraz ? Więc przyjmij do wiadomości, że jest Większość za PIS 😉

Matko, jakiś film z PRL-u kręcą? : )))))))

Taa, o mniejszości etnicznej 😀

150 sponsorowanych jełopów. Dewastację Polski to robią wasi żydo-towarzysze.