Strona główna Na sygnale Wypadki Wypadek na Warszawskiej. Nie kursują tramwaje

Wypadek na Warszawskiej. Nie kursują tramwaje

10
Na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej i Sikorskiego doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Poszkodowany 52-letni cyklista trafił do szpitala. Ma rozbitą głowę.

26-letni kierowca Hyundaia po zderzeniu z rowerzystą zatrzymał się na torowisku. Dlatego wstrzymano ruch tramwajów. Uruchomiono autobusową komunikację zastępczą na odcinku Duży Skręt – Wiejska.

Do wypadku doszło około godz. 20.00. Kierowca osobówki jadąc ulicą Sikorskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który jechał ul. Warszawską. Poszkodowany uderzył głową w szybę.

Utrudnienia mogą potrwać nawet do godz. 23.00.

REKLAMA
Poprzedni artykułWłamywacze w natarciu. Okradli dom na nowym osiedlu
Następny artykułWójt gminy Dobroń finalistą prestiżowego konkursu. Wygra?
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Według mnie to jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w mieście.

Jestem z okolic Rzgowa, jeździć uczyłam się po Piotrkowie oraz Łodzi (tam zdałam egzamin) w Pabianicach mieszkam 5 lat i jak ktoś mówi że to jest niebezpieczne skrzyżowanie to jak dla mnie powinien oddać prawo jazdy. W chipsach je znalazłeś?

Chłopie Ty chyba z Tatusiem Prośiaka w przyczepce na Egzamin przywiozłeś. Podązaj codziennie przez to skrzyzowanie gdzie musisz uwazać. Gdzie ten pan miał oswietlenie na rowerku ? Idioto ze wsi !!!!!

Fakt, na skrzyżowaniu jest lekko ograniczona widoczność.
Ale nie zmienia to faktu że kierowca wymusił pierwszeństwo. Jadąc Sikorskiego prosto wystarczyło by zwolnił w końcu wjechał na drogę z pierwszeństwem.

Błąd kierowcy, dobrze że nie zabił człowieka.

To skrzyżowanie powinno być drogowym priorytetem dla Pabianic, jeśli chodzi o lobby drogowe obecnych władz miasta. Ta inwestycja oraz przejazd kolejowy na Lutomierskiej to najważniejsze inwestycje drogowe na które władze miejskie powinny naciskać ile się da odpowiednie instytucje.

Skrzyżowania nie zrobią. Za to będziesz miał wodny plac.

I BARDZO DOBRZE, dzieciaki będą miały gdzie szaleć , a ty się, po prostu , naucz jeździć

23:30 a policmajster nadal dokumentuje na miejscu wypadku, myślałem, że to śmiertelny jakiś…

Bardzo mnie dziwi określenie tego miejsca w Pabianicach jako w jakiś tam sposób TRUDNEGO . Co do jasnej …..jest tam trudnego??? Czy też może piszący posty zwykle poruszają się w okolicach Pabianic ,czy też okolicznych miejscowości……….Spróbujcie pojeżdzić po Rzymie ,Wiedniu Madrycie Pradze Berlinie…….Tam może się okazać ,że prawo Jazdy ,Wasze Prawo Jazdy jest świstkiem papierofolionadruku.

Tiry jadące drogą krajową 71 w kierunku Rzgowa potrafią bardzo mocno przytkać to skrzyżowanie zwłaszcza w godzinach szczytu. Często gęsto dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji wymuszeń pierwszeństwa. Linia autobusowa nr 1 łapie tam sporo minut opóźnienia gdzie przy specyfice tej lini,potęguje jej ogólne opóźnienie. W godzinach szczytu autobusy potrafia złapać na tym skrzyżowaniu nawet 10 minut opóźnienia. Po za godzinami szczytu to skrzyżowanie nie jest jakoś mocno trudne do przejechania, problem pojawia się jak już wspomniałem w godzinach wzmożonego ruchu gdzie często dochodzi do niebezpiecznych zachowań u kierowców.