Strona główna Sport Piłka nożna Widzew za silny dla Włókniarza

Widzew za silny dla Włókniarza

0

Dwie drużyny Włókniarza Pabianice (roczniki 2005 i 2006) wybrały się do Woli Zaradzyńskiej, aby wziąć udział w I Turnieju o Puchar Wójta Ksawerów.

Udział w turnieju wzięło 8 drużyn: GKS Ksawerów, Włókniarz Pabianice 2006, MKS Tuszyn, ARiPT Koluszki, Włókniarz Pabianice 2005, CHKS Łódź, Pelikan Łowicz i Widzew Łódź. Na turniej nie dojechały awizowane zespoły z Łodzi ŁKS i Orzeł.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, a mecze rozgrywane były w systemie 2×10 minut. Warto dodać, że Włókniarz 2006 był najmłodszą drużyną w turnieju.

W fazie grupowej Włókniarz 2006 mierzył się z GKSem Ksawerów, MKSem Tuszyn i ARiPTem Koluszki. Pierwsze spotkanie z gospodarzem turnieju GKS-em Ksawerów pabianiczanie przegrali 0:4, ulegli starszym kolegom z Koluszek aż 0:11, a w ostatnim 0:6 z MKS-em Tuszyn i nie udało im się awansować do grupy finałowej.

Pozostała walka o miejsca 5-8. Po porażce z drużyną CHKS-u Łódź 0:4, ostatnie spotkanie Włókniarz 2006 rozegrał z drużyną Pelikana Łowicz, gdzie udało im się zdobyć honorowego gola (autor: Patryk Latkowski), przegrywając ostatecznie 1:7 i plasując się na 8. miejscu.

Trener Adam Olkusz mimo wszystko był dumny z drużyny, która choć była najmłodsza pokazała waleczność i charakter.

Skład Włókniarza 2006: Aleks Piestrzyński, Adam Czestkowski, Hubert Jarmakowski, Antoni Jurga, Alan Zimoch, Oliwier Tokarczyk, Damian Sulewski, Kacper Szymański, Piotr Marcinkowski, Stanisław Pawłowski, Michał Grabowski, Patryk Latkowski .

 

Drużyna Włókniarza z rocznika 2005 trenowana przez Michała Tyburę rozpoczęła fazę grupową od wygranej 5:0 z Pelikanem Łowicz. Drugim przeciwnikiem był Widzew Łódź. Mecz był wyrównany, jedni i drudzy stwarzali sobie sytuacje bramkowe, ale nie potrafili ich wykorzystać. Ostatnia minuta meczu okazała się szczęśliwa dla łodzian i mecz zakończył się zwycięstwem 1:0 dla Widzewa. Ostatnie spotkanie pabianiczanie grali z CHKS-em. Emocji i bramek nie brakowało, a mecz zakończył się zwycięstwem rywali 4:3.

Po tych meczach szczęście było jednak po stronie Włókniarza 2005 i z lepszym bilansem bramkowym to pabianiczanie awansowali z drugiego miejsca do półfinału.

W meczu o finał Włókniarz walczył z ARiPTem Koluszki – drużyną, która wygrała swoją grupę zdobywając 16 bramek. Pabianiczanie zagrali bardzo dobry mecz i pokonali drużynę z Koluszek 2:1.

W finale znów spotkali się z Widzewem Łódź jednak mecz z Koluszkami kosztował ich bardzo dużo siły i przegrali aż 0:5. Trener Michał Tybura był jednak zadowolony ze swojej drużyny, która zajęła drugie miejsce w turniej. Bramki strzelali: Igor Osiecki 4, Aleksander Kołodziej 4, Kamil Szumski 2.

Skład Włókniarza 2005: Adrian Maciejewski, Mateusz Grys, Szymon Unikowski, Piotr Urlik, Igor Osiecki, Kuba Hoffman, Kuba Stankiewicz, Aleksander Kołodziej, Jaś Jastrząbek, Kamil Szumski, Miłosz Mielczarek.

REKLAMA