Strona główna Sport Piłka nożna Nasi zagrali o Puchar Tymbarku

Nasi zagrali o Puchar Tymbarku

0

3 pabianickie drużyny reprezentowały nasz powiat w największym w Europie turnieju piłkarskim dla dzieci. To był etap wojewódzki.

Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” organizowany jest w 3 kategoriach wiekowych i w każdej z nich mieliśmy swoją drużynę. W najmłodszej kategorii zagrał MUKS Włókniarz Pabianice. Podopieczni Adam Olkusza zajęli 2. miejsce w grupie notując dwie wygrane (2:0 z Football Academy z Łodzi oraz 8:0 z SP w Łowiczu) i jedną porażkę (1:2 z Akademią Piłkarską Las Vegas z Tomaszowa Mazowieckiego). W tej kategorii grało 14 drużyn podzielonych na grupy.

Pabianiczanie grali w składzie: Stanisław Pawłowski, Piotr Marcinkowski, Kacper Szymański, Alan Zimoch, Jakub Wiśniewski, Antoni Jurga oraz Hubert Jarmakowski.

W kategorii U-10 zagrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 14. Młodzi pabianiczanie wyszli z grupy zajmując pierwsze miejsce. Wygrali 5:1 z SP z Moszczenicy oraz 4:0 z SP z Wysokienic. W ćwierćfinale ulegli jednak 0:2 Młodym Bykom z Krośniewic, późniejszym srebrnym medalistom. Drużynę prowadził Leszek Józefiak.

W najstarszej grupie U-12 także zagrali uczniowie SP nr 14 i zanotowali dwie porażki 3:5 oraz 0:8. Zajęli ostatnie miejsce w grupie. Najlepsze drużyny z kategorii U-10 oraz U-12 jadą na turniej finałowy, którego decydujący o mistrzostwie mecz rozegrany zostanie na Stadionie Narodowym. W turnieju bierze udział około 270 tys. chłopców i dziewczynek z całej Polski.