Strona główna Sport Piłka nożna Derby na remis

Derby na remis

0

W minionym tygodniu doszło do dwóch pojedynków derbowych w grupach juniorskich. Po razie wygrały PTC i Włókniarz. Sprawdź jak poszło pozostałym rocznikom.

Rocznik 1999/2000

PTC Pabianice – Pogoń Zduńska Wola 3:3

Bramki dla PTC: Andrzej Kamieniak, Jakub Małecki, Artur Jaros.

Pabianiczanie szybko stracili dwie bramki i musieli gonić rywali. Udało się to już przed przerwą za sprawą Kamieniaka i Małeckiego. Po przerwie dominowało PTC, ale to rywale trafili po kontrze na 3:2. „Fioletowym” udało się wyrównać po rzucie sędziowskim, gdy sprytnie zachował się Artur Jaros i wykorzystał gapiostwo obrońców Pogoni.

PTC: Kot (Lipiński) – Kopa, Wdowiak, Ślusarczyk (Bieliński), Okrojek (Jeż) – Jaros, Wilichowski, Krac (Kapuściński), Kamieniak – Małecki (Nowiński), Greda.

Rocznik 2001/2002

PTC Pabianice – Włókniarz Pabianice 3:0

Bramki: Wiktor Kaźmierczak (hat-trick).

Gospodarze szybko objęli prowadzenie, bo już w 3. min Wiktor Kaźmierczak „na raty” pokonał bramkarza Włókniarza. Ten sam zawodnik podwyższył w 18. min, a kwadrans po przerwie ustalił wynik spotkania tym samym kompletując hat-tricka.

PTC: Radziszewski – Stachowski (Becht), Kozakowski, Przybysz, Domański – Małkus (Głowala), Mikołajczyk, Mazurowski, Strzelczyk – Błaziński, Kaźmierczak.

Rocznik 2003

PTC Pabianice – Włókniarz Pabianice 0:7

W derbach Pabianic rocznika 2003 górą okazali się młodzicy Włókniarza prowadzeni przez trenera Kazimierza Andrzejewskiego, którzy pokonali PTC 7:0. Bramki dla Włókniarza zdobyli: Jakub Cymerman, Michał Wnętrzak, Adrian Stachowski 2, Kacper Żurawski 2.

Włókniarz: Kamil Patykowski, Jakub Cymerman, Antoni Oberla, Adrian Fortuniak, Dominik Rutkowski,Jakub Jacoń, Kacper Żurawski, Adrian Stachowski, Szymon Przyk, Michał Wnętrzak.

Rocznik 2004

Włókniarz Pabianice – Warta Sieradz 2:11

Od początku spotkania zaatakowali pabianiczanie i w 2. min przyniosło to efekt kiedy to po rzucie rożnym wykonywanym przez Kaspra Szczepańskiego bramkę zdobył Mateusz Kociołek. W 13. min „zieloni” po indentycznej akcji prowadzili 2:0. Pod koniec pierwszej części meczu bramkę kontaktową zdobyła drużyna gości i było 2:1 dla Włókniarza.

Druga i trzecia odsłona to jednak dominacja sieradzan, którzy zdobyli aż 10 bramek przy żadnej Włókniarza i pokonali podopiecznych Dawida Wojciechowskiego aż 11:2.

Włókniarz: Miłosz Rogalewicz, Tobiasz Łudzeń, Kacper Szczepanik, Mateusz Kociołek, Jan Jachowicz, Aleksander Tuzikiewicz, Kasper Szczepański, Mateusz Kociołek, Kamil Cieślak, Gracjan Kłys, Aleksander Malinowski, Michał Stefaniak, Norbert Szewczyk.

Rocznik 2005

Włókniarz Pabianice – Akademia Futbolu Tomasza Hajto II 6:4

W rzęsistym deszczu dzień Włókniarz podejmował u siebie Akademię Futbolu Tomasza Hajto. Włókniarz rozpoczął mecz od ostrego ataku na bramkę rywala i po 3. minutach meczu było już 2:0. Bramki dla Włókniarza strzelili Karol Sieroń i Kamil Szumski. W 13 minucie na 3:0 podwyższył znów Kamil Szumski.

Na drugą część spotkania trener Michał Tybura postanowił zmienić cały zespół wprowadzając nowych zawodników. Obraz gry zmienił się o 180 stopni i po 15 minutach drugiej części zrobiło się 4:3 dla Akademii Tomasza Hajto.

Na ostatnią odsłonę trener Włókniarza wprowadził ponownie podstawowych zawodników i po jednej bramce samobójczej oraz golach Kamila Szumskiego (55. minuta) i Kacpra Szumiała (59. minuta)  Włókniarz wygrał to spotkanie 6:4.

Dzięki temu „zieloni” z 9 punktami po 3 meczach zajmuje pierwsze miejsce w lidze.

Włókniarz: Adrian Maciejewski, Szymon Unikowski, Jan Jastrząbek, Piotr Urlik, Karol Sieroń, Kuba Hoffman, Kamil Szumski, Mateusz Polak, Adam Ciszewski, Kacper Szumiał, Mateusz Grys, Kuba Stankiewicz, Marceli Jarzębowski.

Rocznik 2006

Drużyna Włókniarza Pabianice z rocznika 2006 gościła u siebie w pojedynku ligowym zespół z Wiśniowej Góry, który niestety nie miał ważnych badań lekarskich (mecz zakończył się walkowerem). Mimo to trenerzy postanowili rozegrać spotkanie, które zakończyło się pogromem „zielonych” aż 18:0.

Bramki w zespole trenera Adama Olkusza zdobywali: Olek Sysio 5, Miłosz Mielczarek 4, Michał Grabowski 3, Kacper Szymański 3, Patryk Latkowski 2, Oliwier Tokarczyk 1.