Strona główna Aktualności Z miasta Uwaga. Lepiej nie wychodzić z domu

Uwaga. Lepiej nie wychodzić z domu

7
Tak wygląda niebo nad Piaskami fot. Czytelnik

Nad miastem kulminacja smogowa. Minusowe temperatury i słaby wiatr sprawiły, że nad miastem unosi się przeraźliwy smog.

Dziś w nocy (2.00) poziom stężenia pyłu zawieszonego PM 10 przekroczył wszelkie dopuszczalne normy. Urządzenia pomiarowe zlokalizowane przy ul. Konstantynowskiej wskazały 300 µg/m³, o godz 8.00 było 212. To poziom alarmowy. Oznacza to, że powietrze jest fatalne, norma przekroczona jest sześciokrotnie i należy bezwzględnie ograniczyć przebywanie na powietrzu, a najlepiej zostać w domu. Komunikat dotyczy szczególnie osób chorych, dzieci i kobiet w ciąży.

W tym tygodniu ma nastąpić ocieplenie, dlatego smog może się zmniejszyć.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Skąd wiadomo jak wygląda sytuacja w ciągu dzisiejszego dnia? Ostatnie dane z czujnika są z 6 rano a potem już niedostępne. I coraz częściej dane z pabianickiego czujnika mają wielogodzinne przerwy.

Bo ponad 300 µg/m³ automatem jest wyłączany, żeby nie wprowadzać paniki. A tak bardziej serio, teraz musi być tragicznie, bo po 10 minutach na ulicy gryzie gardło. W Żywcu obecnie jest 830%. W Pabianicach przy dłuższych przekroczeniach norm występują przerwy w odczytach. Może już się czujniczki pozapychały i trzeba zrobić przegląd. Wypadałoby się tym zainteresować droga redakcjo.

Jak to skąd? Przecież to ultra redaktor, o którym krążą legendy. Czego nie wie to wymyśli, czego nie wymyśli to mu wróżka dopowie. Ja wchodzę na ten serwis tylko dla beki bo z wiarygodnością to on nie ma nic wspólnego.

dla beki to ty się urodziłeś

Dziś to samo. Pn 5.03. godz. 13.15, a ostatni wynik z 11.00…

Pic na wodę, fotomontaż, po prostu spanikowany „lud” lepiej się kontroluje 😉