Strona główna Sport Sport młodzieżowy Udane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w wykonaniu biegaczy z Azymutu

Udane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w wykonaniu biegaczy z Azymutu

0

W sobotę na stadionie AZS-u Łódź odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 w Lekkiej Atletyce. W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników poniżej 16 lat z dwóch województw łódzkiego oraz świętokrzyskiego. Wśród nich znalazła się 9-osobowa ekipa UKS Azymut Pabianice, która łącznie zdobyła 11 punktów w systemie sportu młodzieżowego i zajęła wysokie 12 miejsce w klasyfikacji klubowej spośród 28 sklasyfikowanych drużyn.

W zmaganiach udział wzięli zawodnicy z sekcji LA, jak i BnO: Kaja Młynarczyk, Kornelia Łabieniec, Marika Kozuń (wszystkie bieg 600 m), Joanna Domagała (bieg 80 m pł, bieg 200 m pł), Kacper Kurowski, Jerzy Durma, Maciej Sztranek, Oskar Wesołowski (wszyscy bieg 2 000 m), Dominik Łubisz (pchnięcie kulą 5kg).

Najbardziej wartościowy wynik uzyskał Kacper Kurowski, który w swoim biegu wywalczył brązowy medal uzyskując na mecie czas 6:20,76. Jest to aktualnie drugi wynik w Polsce wśród zawodników do 14 lat. Bez wątpienia jest to dobry prognostyk przed Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się w ostatni weekend września.