Strona główna Aktualności Uczniowie ze szkoły w Petrykozach wyjechali do Grecji

Uczniowie ze szkoły w Petrykozach wyjechali do Grecji

6

Uczniowie klas VI-VIII Szkoły Podstawowej im. H. Ch. Andersena w Petrykozach, wraz z opiekunami, po raz pierwszy w historii Gminy Pabianice, mieli okazję uczestniczyć w programie Erasmus+.

Wyjazd do Grecji odbył się w ramach projektu 2022-2-PL01-KA122-SCH-000092342 programu Erasmus + w sektorze Edukacja szkolna i nosił tytuł „Myśleć, pracować, edukować – rozwój kompetencji społecznych wśród uczniów”.

Celem programu było między innymi: podniesienie poziomu znajomości języka angielskiego i swobodnego komunikowania się w języku obcym, rozwijanie kompetencji społecznych oraz doskonalenie umiejętności współpracy.

W ciągu 14 dni pobytu w Grecji, uczniowie mieli okazję współpracować z młodzieżą grecką z partnerskiej szkoły w Platamonas.
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach teoretycznych jak i praktycznych. Pracowali w małych grupach międzynarodowych, realizowali projekty, uczestniczyli w warsztatach
i współzawodnictwie, brali udział w licznych grach ulicznych, które wymagały od nich nie tylko znajomości języka angielskiego, ale również umiejętności nawiązywania kontaktów i kreatywności.

Uczestnicy programu poznawali Grecję wszystkimi zmysłami. Zachwycali się smakami kuchni i barwami krajobrazu. Odwiedzili najpiękniejsze miejsca Riwiery Olimpijskiej: zamek w Pantaleimon, wodospad Zeusa i wanny Afrodyty u stóp masywu Olimpu, unikatowe „wiszące klasztory” w Meteorach. Niesamowitych wrażeń dostarczył rejs na wyspę Skiathos. Roztańczonemu statkowi towarzyszyły, skaczące wysoko ponad taflę wody, delfiny.
Nauka tańców greckich była kolejną okazją do integracji, poznania kultury, tradycji i greckich zwyczajów.

Zdobyte doświadczenia i przeżycia przełożyły się na wysoką ocenę efektów wyjazdu.
Uczestnicy podkreślają, że udział w programie umożliwił im zdobycie nowych doświadczeń, podniósł poziom umiejętności komunikacyjnych, wzbogacił wiedzę dotyczącą innego kraju europejskiego, pozwolił porównać systemy edukacji, udoskonalił współpracę i współdziałanie. Uczniowie sprawniej posługują się językiem angielskim, poznali kulturę grecką, bogatą historię i tradycję. Nie bez znaczenia była także dobra zabawa w międzynarodowych grupach, nawiązanie znajomości, koleżeństwa i przyjaźni.

Różnorodność niezapomnianych przeżyć to powód, dla którego wszyscy uczestnicy projektu chcieliby ponownie wrócić do Grecji.

Autor: Małgorzata Perka,
koordynator projektu

REKLAMA
Poprzedni artykułSkuteczny mechanik i konserwacja podwozia. Gdzie w Pabianicach?
Następny artykułCanon – najbardziej uniwersalna oferta
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie wyglądają na jakoś szczególnie zadowolonych

Upał, zmęczenie po wejściu na górę…

:)))

zblazowani jak uczestnicy wczorajszego zlotu PiS…

Każdy wyjazd bez duchownych jest smutny…

Do redakcji takich idiotycznych komentarzy nie powinniście publikować .Zazdrośnicy!!!