Halowy turniej o Puchar Starosty Powiatu Pabianickiego na stałe wpisał się w kalendarz imprez rozgrywanych w przerwie ligowych rozgrywek. Przed rokiem w finale rozgrywanym przez PTC Pabianice i Włókniarza Pabianice górą byli fioletowi. Czy w tym roku także okażą się najlepsi?

Turniej rozegrany zostanie w sobotę 18 stycznia w Hali Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim przy Placu wolności 60. Początek zmagań planowany jest na godzinę 10:00.

Wśród uczestników nie mogło zabraknąć obrońców tytułu PTC Pabianice, którzy zdobywali to trofeum przed rokiem, a także w pierwszej edycji imprezy w 2016 roku. Ponownie udział weźmie również Konstantynowska Akademia Sportu, która smak zwycięstwa poczuła w 2017 i 2018 roku. Ostatnio kasiarze odpadli jednak już na etapie fazy grupowej.

Gospodarze turnieju w V. edycji imprezy trafili do grupy „A”, w której zmierzą się z zeszłorocznym finalistą – Włókniarzem Pabianice, z ekipą Orła Piątkowisko oraz z Iskrą Dobroń. Aktualni mistrzowie znaleźli się za to w grupie „B”, a ich rywalami będzie Włókniarz II Pabianice, GLKS Dłutów i MKS Mianów.

Zgromadzeni na obiekcie w Konstantynowie Łódzkim kibice będą mogli przekonać się, czy PTC albo KAS zdoła wysunąć się na prowadzenie, wygrywając turniej po raz trzeci w historii. Na pewno pokrzyżować te plany będzie im chciał Włókniarz Pabianice, który podrażniony został zeszłoroczną porażką w finale (2:1). Mocny może też być GLKS Dłutów, który zawsze chcę się pokazać z najlepszej strony i napsuć krwi faworytom.

Piąta edycja tego turnieju może być więc arcyciekawa. O tym, kto wygra przekonamy się już w najbliższą sobotę.

REKLAMA
Poprzedni artykułPodopieczni Azymutu z medalami na mistrzostwach województwa
Następny artykułNic nie może wiecznie trwać. Porażka w Poznaniu kończy serię Grotu
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments