Strona główna Sport Sport młodzieżowy Trzy medale Azymutu na Mistrzostwach Polski. Wychowanek klubu podwójnie złoty

Trzy medale Azymutu na Mistrzostwach Polski. Wychowanek klubu podwójnie złoty

0

W miniony weekend orientaliści z całego nadwiślańskiego kraju walczyli o medale Mistrzostw Polski na dystansie klasycznym i w biegu sztafetowym.

Nie zabrakło dobrych wyników 14-osobowej ekipy z Pabianic.

Na koronnym w orientacji dystansie – biegu klasycznym, złoto wywalczył Tomasz Tkaczuk (kategoria M40), a brązowy krążek zdobyła Katarzyna Konc (kat. K45). Ponadto tuż za podium znaleźli się Jan Sztranek (kat. M18) – IV miejsce, Julia Krempińska (kat. K18) – V miejsce, a także weteranka Maria Pabich (kat. K21) zajęła bardzo wysokie VI miejsce.

Oprócz tego, zawodnik klubu WKS Grunwald Poznań, pabianiczanin Michał Olejnik (kat. M21) wywalczył złoty medal z przewagą ponad 4 minut nad drugim zawodnikiem.

Następnego dnia w zmaganiach sztafetowych brązowy medal zdobyli weterani w składzie Piotr Krempiński/Tomasz Tkaczuk/Tomasz Pabich, a duże apetyty rozbudzili juniorzy Jan Sztranek/Maciej Andrzejczak/Karol Sieroń i juniorki Alicja Grochowalska/Kaja Kalisz/Julia Krempińska zajmując kolejno czwarte i piąte miejsce.

Poza tym sztafeta WKS Grunwald Poznań w składzie Dawid Stefański/Bartosz Pawlak/Michał Olejnik sięgnęła po najcenniejszy krążek i została najlepsza w kraju.