Budynek ma 38 metrów wysokości i jest najwyższym magazynem w mieście. Więcej metrów mają już tylko kościoły oraz komin ciepłowni przy ul. Konstantynowskiej.

Firma Aflofarm rozbudowuje magazyn centralny wysokiego składowania przy ul. Partyzanckiej. To drugi etap inwestycji. Pierwszy rozpoczął się w 2019 roku — wtedy powstał budynek mieszczący 20 000 palet.

– Magazyn wyposażony jest w innowacyjny, nadal rzadko spotykany w Polsce system zabezpieczenia pożarowego – inertyzację, która zmniejsza ilość tlenu w atmosferze do 13,8%, dzięki czemu nie dopuszcza do powstania ognia – czytamy na stronie Aflofarmu.

W kwietniu tamtego roku firma otrzymała pozwolenie na rozbudowę magazynu, która właśnie trwa.

Firm Aflofarm powstała w 1989 roku pod nazwą Aflopa. Obecnie Aflofarm posiada cztery zakłady produkcyjne – w Pabianicach, Ksawerowie, Rzgowie i Krakowie. Ten ostatni zakład dołączył do spółki z początkiem 2019 r. w wyniku połączenia z krakowską spółką Scan Anida – producentem produktów leczniczych i naturalnych kosmetyków.
Rodzina Furmanów, do której należy firm, jest jedną z najbogatszych w Polsce. Magazyn Forbes umieścił ich na 12. miejscu w swoim rankingu. Zysk netto Aflofarmu w 2023 roku wyniósł ponad 328 mln złotych netto.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lumileds zmienił właściciela

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1600


22 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Dał na Trzaskowskiego i od razu rozbudowuje. Załatwił sobie.

Ty pewnie dałeś na tacę. Weekend w Dąbrowie Górniczej jest twój. Załatwiłeś sobie

Muszę przyznać że miazga 🙂

Jaja sobie robię na kanwie ostatniego artykułu na ten temat. Nie potrzebna ta agresja, bo zniżasz się do poziomu Pisiorów.

a ja na działce nie mogłem piętra dobudować….

Jak ktoś się pi*ą urodził, to kanarkiem nie zdechnie.

chodzi ci o urzędników którzy nie dali zezwolenia? Czy o sobie piszesz?

Chodzi mi o takich przegrywów życiowych jak ty, którzy winy za wszystkie swoje niepowodzenia życiowe upatrują u wszystkich dookoła, tylko nie u siebie.

Jak zwykle winny Tusk

Jakie 38? 41 m z iglicą🙂

A wszystko to aby sprzedawać cukier na wymyślone schorzenia 😀

Powszechnie wiadomo, że na prawdziwe schorzenia najlepsza jest lewoskrętna witamina C od doktora Zięby, koniecznie w cenie dziesięciokrotnie wyższej niż nielewoskrętna. Polecał ją nawet dr Jaśkowski, ale go masony uciszyły.
A od cukru w tabletkach, to tylko cukrzyca typu B, C i D powstaje, żeby później bigoharma mogła zarabiać na następnych tabletkach.

Last edited 1 miesiąc temu by 5G Warrior

Dobre – hahahaha

Raczej przerażające.

Pięknie się robi kase na schorowanych ludziach 🙂

Piguły nie schodzą, trzeba dobudować magazynu, by je gdzieś trzymać 😉

najlepiej schodzą te na konara

To budowla na miarę naszych czasów! Postmodernistyczna struktura widoczna z księżyca

jakie miasto takie drapacze chmur 😀

I taki komentator…

I taka publiczność! 😀

Publiczność pierwsza klasa — żyje meczem, reaguje jak trzeba. Szkoda tylko, że komentator nie dorasta do rozgrywek.