Strona główna Dzieje się Sport To jest promocja Pabianic

To jest promocja Pabianic

4

Hovhannes Yazichyan, Ormianin mieszkający od 14 lat w Pabianicach został w miniony weekend mistrzem Polski.

Nasz zawodnik pojechał do Ciechanowa, gdzie wziął udział w Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym. Startował w jednej dyscyplinie – wyciskaniu sztangi leżąc. Hovhannes Yazichyan zdobył złoty medal w kategorii wagowej do 95 kilogramów. Wycisnął 205 kilogramów i z tym wynikiem jest rekordzistą Polski.

Na początku czerwca w Czechach siłacz z Pabianic zdobył złoty medal na mistrzostwach Europy i pobił rekord świata w wyciskaniu sztangi leżąc. W kategorii wagowej do 100 kg wycisnął 207 kg.

Hovhannes Yazichyan szykuje się do mistrzostw świata, które odbędą się w tym roku w Ciechanowie. W tej chwili najbardziej utytułowany sportowiec występujący w koszulce z herbem i napisem Pabianice nie ma wsparcia ze strony miasta ani powiatu.

– Nie mam żadnego sponsora i wszystkie koszty wyjazdów i treningów pokrywamy sam – mówi mistrz.

Zawodnik za późno dowiedział się o stypendiach przyznawanych przez starostę. Za swoje osiągnięcia mógłby dostać nawet jednorazowo 3000 złotych.

Prezydent znalazł ostatnio w kasie miejskiej blisko 100 000 złotych na wsparcie koszykarek (WIĘCEJ). Może znajdzie się też coś dla mistrza Polski i Europy.

REKLAMA
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jesteśmy z Tobą mimo wszystko.

na pewno dobre te wyniki podaliście bo taki Jarosław Olech w wadze 75kg w wyciskaniu ma 212,5 kg, także jakoś to 205 przy wadze 95 nie brzmi jak rekord Polski

Witam. Jarosław Olech 212,5 kg wyciska w koszulce specjalistycznej, tak nazwana „katana”, zawodnicy w wadze 95 kg na podobnych zawodach wyciskają około 300 kg. to są inne zawody.

Pozdrawiam

dziękuje bardzo za odpowiedź

pozdrawiam