Strona główna Dzieje się Kultura Kto zostanie kolejną Ikoną Kultury

Kto zostanie kolejną Ikoną Kultury

0

Już w najbliższy piątek, 14 listopada odbędzie się podsumowanie projektu oraz rozstrzygnięcie plebiscytu „Nasz Region – Ikony Kultury Pabianic”.

Jego wyniki ogłoszone zostaną o godz. 18.00 w w Miejskim Ośrodku Kultury im. Z. Herberta w Pabianicach. Tuż po tym, o godz. 18.30 organizatorzy zapraszają na koncert pabianickiego zespołu Tipsy Drivers.

„Nasz Region – Ikony Kultury Pabianic” to kontynuacja cyklu realizowanego przez MOK w latach 2011 i 2012. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2011 roku. Wówczas mieszkańcy Pabianic za Ikony Kultury uznali: Ryszarda Binkowskiego – autora książek, Henryka Debicha – dyrygenta, Rafała Frankiewicza – rzeźbiarza, Zbigniewa Gajzlera – reżysera (na zdjęciu), Norberta Hansa – artystę plastyk, Annę Lewkowską – autorkę książek, Sławomira Łuczyńskiego – satyryka karykaturzystę, zespół Proletaryat i Krzysztofa Urbańskiego – dyrygenta.

Druga edycja odbyła się w 2012 roku i wtedy do ikon dołączyli: Alina Szapocznikow i Karol. J. Nicze.

Jednym z efektów plebiscytu jest wystawa w holu na parterze Miejskiego Ośrodka Kultury. Zbiór prac fotograficznych przedstawiających zarówno twórców jak i ich dorobek artystyczny stanowi stałą ekspozycję.

Na realizację projektu MOK otrzymał dofinansowanie ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego.

REKLAMA