Strona główna Na sygnale To był wyjątkowo niespokojny poranek…

To był wyjątkowo niespokojny poranek…

2
fot. OSP Lutomiersk

W ciągu zaledwie dwóch godzin strażacy wyjeżdżali dzisiaj aż do trzech zdarzeń. Doszło do pożaru i wypadku, interweniowali też w jednym z bloków, gdzie zachodziło podejrzenie, że coś złego stało się 86-letniej lokatorce.

Krótko po godz. 5 miasto przeszyły dźwięki syren strażackich, po tym, jak dyżurny komendy powiatowej PSP przyjął zgłoszenie o zadymieniu w kamienicy przy ul. Pułaskiego 6. Została tam skierowana cała zmiana, czyli cztery zastępy (13 osób). Okazało się, że od pozostawionego w klatce schodowej popiołu zapaliły się leżące obok śmieci, m.in. tekturowe opakowania. Pożar ugaszono hydronetką, a klatkę przewietrzono i sprawdzono, czy nie ma w niej tlenku węgla (wynik był zerowy). Akcja trwała niespełna pół godziny.

Kolejny raz strażacy zostali postawieni na nogi z powodu wypadku, jaki wydarzył się o godz. 6 w Babicach, gdzie 54-letnia kobieta, jadąc Oplem Combo od strony Lutomierska w kierunku Aleksandrowa Łódzkiego, straciła panowanie nad kierownicą, wypadła z jezdni i dachowała.

– Gdy dotarliśmy na miejsce, poszkodowana była już pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Przewieziono ją do szpitala w Zgierzu. Straty w pojeździe (na bełchatowskich numerach rejestracyjnych – przyp. red.) oszacowaliśmy na 10 tys. zł. W trwającej godzinę akcji uczestniczyły trzy zastępy – poinformował Szymon Giza, rzecznik prasowy komendy PSP w Pabianicach.

Wkrótce (o godz. 7) zadzwonił tam kolejny telefon. Tym razem strażaków poproszono o pomoc w wejściu do mieszkania w jednym z bloków przy ul. Matejki. Zachodziła obawa, że 86-letniej lokatorce stało się coś złego, gdyż, jak uzasadniał zgłoszenie jej sąsiad, z lokalu od trzech dni dochodził dźwięk budzika, a staruszka nie reagowała na pukanie do drzwi. Strażacy dostali się do mieszkania na drugim piętrze przez drzwi balkonowe, w środku nikogo jednak nie było. Policja ustaliła, że kobieta przebywa w szpitalu.

REKLAMA
Poprzedni artykułTrening motywacji, czyli jak wytrwać w swoich postanowieniach
Następny artykułDwa lata prac na Bugaju. Tak zmienił się „ryneczek”
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

BABY NA TORY

A małorolne CHŁOPY na traktory