Strona główna Aktualności Z miasta Dwa lata prac na Bugaju. Tak zmienił się „ryneczek”

Dwa lata prac na Bugaju. Tak zmienił się „ryneczek”

3

Rozpoczęta w ubiegłym roku modernizacja „ryneczku” przy ul. Nawrockiego właśnie dobiegła końca. Dzięki zrealizowanym z myślą o kupcach i klientach pomysłom, jak poprawić tam warunki handlu, na targowisku zaszły duże zmiany, a ono samo wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze kilkanaście miesięcy temu. Inwestycję zrealizowano na zlecenie Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. 

Łatwiej można teraz znaleźć miejsce postojowe, do czego przyczynił się pierwszy etap przedsięwzięcia, czyli budowa od strony ul. Nawrockiego parkingu na około 70 samochodów oraz wewnętrznej drogi. W miejscu, gdzie wcześniej był jedynie prowizoryczny, pojawiły się 32 zadaszone stoiska. Postawiono też ogólnodostępne toalety oraz kontenerowy budynek biurowy dla obsługi targowiska. Plac pod nimi został utwardzony, w zakres robót weszły również nowe instalacje – wodociągowe, kanalizacji sanitarnej i elektroenergetyczne.

Nowe, zadaszone stanowiska

Teren przy ul. Stefana „Grota” Roweckiego, na którym sprzedawcy rozkładają się z towarem, odwodniono i wysypano tłuczniem.

– Początkowy plan zakładał utwardzenie stanowisk handlowych ażurową kostką, jednak ostatecznie go zmieniliśmy. Stało się tak na prośbę Stowarzyszenia Kupców Rynku „Bugaj”. A ponieważ w rezultacie zmniejszyły się nakłady przewidziane na ten etap inwestycji, udało się zrealizować w bieżącym roku to, co było zaplanowane na kolejny – wyjaśnia Sławomir Urbańczyk, pełnomocnik zarządu PSM ds. kontaktu z mediami.

Efektem jest uporządkowanie terenu między „ryneczkiem” i blokiem przy ul. Grota Roweckiego 21 oraz tego w w sąsiedztwie stacji transformatorowej, gdzie powstały 53 miejsca parkingowe.

– Teren z 43 jest zamykany szlabanem i obsługiwany przez mieszkańców pilotem. Dla samochodów służb ratunkowych, np. karetek czy też straży pożarnej, szlaban będzie otwierał się na ich sygnał – dodaje Sławomir Urbańczyk.

3
Dodaj komentarz

1600
1 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
3 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
skawa

6 rano sobota wszystkie miejsca zajęte, zgadnijcie przez kogo? przez sprzedających. Potem się dziwią, że wybieramy markety. Rekordziści mają po cztery auta na jedno stoisko.

przenośna koperta

kup sobie na alledrogo przenośny parking podziemny i woź ze sobą qwa….

x

Przy okazji może tam też kupić skarpetki, klapki i inne badziewie, które sprzedajecie na rynku 😉