Strona główna Na sygnale To był prawdziwy armagedon (WIDEO)

To był prawdziwy armagedon (WIDEO)

33
Nad Pabianicami przeszły potężne burze. Przewróconych jest kilkadziesiąt drzew, wiatr pozrywał linie energetyczne. Strażacy działają w całym powiecie. 

Pierwsza burza przeszła nad miastem około godziny 20.00, kolejna, dużo większa, godzinę później.

Na tę chwilę (godz. 22.30) nieprzejezdna jest droga wojewódzka 485. Strażacy działają też w Rydzynach, natomiast w Sereczynie kobieta została uwięziona w aucie. Powalone drzewa leżą m.in. na ul. Moniuszki, Orlej i Grota Roweckiego. Utrudniony jest ruch na skrzyżowaniu przy basenie. Tam wiatr wyrwał z chodnika sygnalizator świetlny. Kierowcy nie mają jak dostać się z Piasków Na Bugaj. Powalone drzewa blokują ulice.

W Hucie Dłutowskiej drzewo spadło na dom. Strażacy będą próbowali pociąć konar na kawałki.

 

ul. św Rocha

ul. Moniuszki przy ul. Kościuszki

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Na partyzanckiej tez drzewo leży, ogólnie uważam że każde drzewo przy drogach powinno zostać ścięte bo czy wichura czy wypadek to uszkodzone budynki, samochody a czasami i śmierć kierowców przynajmniej powinny zostać usunięte w miastach. To jest moje prywatne zdanie.

Wiem, wiem najlepiej wytnijmy wszystkie, zróbmy betonozę, a po chodniku w full słońcu da się przejść o 19 nadal mając pot lejący się po d…. Nie każdy jeździ wszędzie samochodem.

Ba, nie każdy ma jeszcze klimę w furze, tak więc przegłosowane, drzewa zostają 🙂

Myślę że bardziej nie wycinka, a regularna pielęgnacja drzew by pomogła. Podnośnik koszowy przycinający gałęzie ostatnio widziałem z 10 lat temu. Po za tym jak wytnie się drzewa to ulice będą się zalewać szybciej podczas opadów.
comment image

Dokładniee!

no wlasnie , cale szcescie ze jest jeszce duzo osob jak ty. dizwia sie ze zabetonowane drzewa maja krotkie i slabe korzenia , a jak maja sie rozwiaja jezeli maja na oholo pluty chodnikowe i moze 50×50 ziemi, w najlepszych przypadkach.. Plakac sie chce , co raz mnien drzew, i co raz wiecej ludzi ktorzy maja to gdziesc i jeszce pisza ze trzeba powicinac pozostale , masakra jake to pustoglowe istoty…

Grafika nie ma racji bytu bo to drzewo rośnie swobodnie a nie zakryte po sam pień, chodnikiem, asfaltem i betonem. W tych warunkach to nie działa i tyle.

Last edited 1 rok temu by Aerospace

no wasnie ale to pas drogowy powinien przewidziec pas zieleni taki aby dzrewa odpowednio rosyly i korzenie mialy miescje aby sie rzowijac……

To trzeba wyburzyć sporo kamienic pod drzewa. Pas drogowy nic nie przewidzi bo nie jest kimś lecz czymś.

Pas drogowy powinien przewidzieć różne rzeczy. Dobrze, żeby pas przewidział np. idiotów na drodze i ich na siebie nie wpuszczał.

Last edited 1 rok temu by Drogowiec

Teraz to już nie ma co ścinać 🙂

Uszkodzone auta, straszne naprawdę….
Lepiej w upał żeby nie było cienia i temperatura betonu osiągała powyżej 50 stopni. Proponuję cofnąć się do etapu edukacji szkoły podstawowej.

Świetne rozwiązanie, dzięki temu powdychamy sobie więcej spalin i mniej tlenu…

Mądre słowa. Szacun. Miłego dzionka🙂

Paradoksalnie zmiany klimatu w tym coraz silniejsze burze są wynikiem rzekomego CO2, który to jest pochłaniany przez drzewa. Tak więc drzewka muszą być, pomijając, że produkują również tlen.

Tak jak napisalem jest to moje zdanie nie zawsze jezdze autem do pracy czy gdzie kolwiek korzystam czasami z roweru i mzk ale napisalem ze typowo przy drogach. A i kazdy ma prawo do swojego zdania

no i kazdy ma prawo to komentowac, szcegolnie jak pisze sie bzdury, dzrewa przy drodze maja wiecej pozytywnych dzilan niz niegatywnych. A to ze niestety czasami jakies auto se uszkodzi to so od tego ubezpieczenia, to ze niestety czasami gina ludzie , to ludzka tragedia ale bez drzew zgninie o wiele wiecje bo nie bedzie czym oddychac, juz mamy syfisate powierze a co do piero jak sie jeszce wiecje drzew wytnie. Wrecz przeciwnie , drzew powinno byc o wiele wiecje, tylko odpowiedni pielengowane .

Weź leki

Jakie polecasz, bo musze wiedzieć jakie bierzesz?

placebo, oraz placebo forte jeśli mi bardziej dolega!

Tak najlepiej zniszczyć całą przyrodę. Człowiek się za bardzo panoszy! Jesteśmy tutaj tylko gośćmi. nie szanujemy planety i mamy co mamy.

Ja mam na swojej działce wiele drzew i nie mówię tu o owocowych czy tym bardziej o tujach. Opieka nad drzewami wiąże że spora ilością czasu i pieniędzmi wyłożonymi w ich pielęgnowanie i uważam że pobocze drogi to nie miejsce na drzewa. Gdzieś dalej tak ale nie 2-3 m od krawędzi ulicy. Rozumiem argumenty że tlen, pochłanianie CO2, zatrzymanie wody itp. Ale to do mnie nie przemawia, no beton i asfalt jest wpisany w infrastrukturę drogi i tyle. Wolał bym ekwiwalent tych drzew stojących przy drogach w dodatkowym parku na terenie P-ce. Nigdy nie widziałem by ktoś odpoczywał przy drzewie… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Aerospace

Drzewo przy drogach to cien, bariera dwiekowa, oczyszczac powietrza w najwiekszym miescu produkcji zanieczysczen, nie mowiac o estetyce. I po za tym to co wlasnei sie dzieje to prze ocieplenie woda za szybko paruje bo safalt rozgrzany powoduje odparownaie wody w byskawicznym tempie i przez to tworaz sie co raz mocniejsze burze wichury i tromby powietrzne…. A dlaczego,
bo woda zmieniajac sie w pare potem powoduje takie skutki atmosferyczne

Nie o estetykę tu chodzi a o bezpieczeństwo to raz. By powstrzymać parowanie wody z asfaltu korony drzew musiały by mieć po 15-20 metrów średnicy to jest nie realne by tak duże drzewo odpowiednio ukorzeniło się w pasie drogi otoczone betonem i będzie chorować to dwa. Jeżeli ograniczyć parowanie za pomocą drzew to, sadzenie drzew przy krawędzi autostrady lub ekspresówki, tam to dopiero paruje woda- apsurd, to trzy. Wichury nie tworzą się przez parowanie wody z asfaltu w prostej linii co najwyżej intensywne opady ale to bardzo szeroki temat nauki o klimacie gdzie jest wiele zależności, to cztery. Tak dla… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Aerospace

Luce – „tromba” to Ty jesteś pisząc że drzewa ograniczają powstawanie „tromb”

Tak, a później ludzie mdleją w upały…nie można wyjść w mieście na spacer, temperatura jak w piekle. Takich jak ty powinno się stawać po środku betonowego rynku w 30 stopni na cały dzień.

To może ogolisz sobie głowę na łyso na wypadek gdybyś kiedyś miał wyłysieć. Zostaw włosy tylko pod pachami i na plecach bo im nic nie grozi.

hahaah dobre porownanie

tak niech bedzie sam beton bedziesz sie czlu wsrod swoich i bedziesz umieral z goraca i bedziesz chodzic z butla tlenowa, a miasta beda betonowe pustynie , masakra co wy macie w glowie…

Masz całkowitą rację. To nic, że połowa lasu dookola Pabianic idzie pod nóż, drzewa w tysiącach sztuk. Połowy lasu w okolicach Dłutowa, Pawłówka, Kolumny już nie ma. Ważne, że w mieście mają zamiar wyciąć kilka starych, zgniłych, spróchniałych drzew, których gałęzie łamią się na parkujące samochody i z których ptaki mogą co najwyżej narobić. A tlen dla miasta to dawały właśnie te wycięte w lasach dookoła. Ale takim barankom się nie wytłumaczy. Powiedzą, że to wina Prezydenta Pabianic, a jak już się w głowę ktoś popuka na to stwierdzenie, to powiedzą, że wina Tuska

Last edited 1 rok temu by Drwal Bratosik

Wielki szacunek i ukłony składam za ciężką pracę naszym strazakom Mają teraz Full roboty

Przy szkole podstawowej nr 9 park zniszczony doszczętnie. Jakby tornado przeszło.Smutny widok.

A gdzie w tym czasie był Czaskoski?? Ewidentnie nie panuje nad tym, co dzieje się w Kraju i w jego Warszawie… Warszawę nawiedza nawałnica, a Czaskoski na urlopie…