Strona główna Na sygnale Nawałnica spustoszyła miasto

Nawałnica spustoszyła miasto

23
Setki połamanych drzew, zerwane linie energetyczne, uszkodzone samochody, zalane piwnice. Tak wyglądają Pabianice po przejściu potężnej burzy. 

Strażacy do godz. 8.00 odnotowali 150 interwencji, ale lista zdarzeń oczekujących w kolejce jest jeszcze długa. Do usuwania skutków nawałnicy wezwanych zostało kilkanaście jednostek z całego powiatu.

Fatalnie wygląda sytuacja w Pabianicach. Połamane drzewa uszkodziły kilkanaście samochodów. Niektóre z pojazdów mają spore zniszczenia. Zablokowanych było wiele ulic m.in. Moniuszki, Orla, Kazimierza, Kościuszki, gdzie przy MOK-u złamało latarnię. Nie działa sygnalizacja świetlna na DK71 (skrzyżowanie Partyzanckiej i Konstantynowskiej).

Usuwanie skutków nawałnicy trwa.

Właściciele posesji, na których znajdują się połamane drzewa, są proszeni o zgłaszanie ich do wydziału ochrony środowiska na adres: wos@um.pabianice.pl. Wystarczy przesłać adres posesji i zdjęcie, a ułatwi to i przyspieszy procedurę wydania pozwolenia na usunięcie drzewa.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

a zobacz na park przy SP9

Widziałem. Jakby tornado przeszło. Masakryczny widok

A gdzie w tym czasie był Czaskoski?? Ewidentnie nie panuje nad tym, co dzieje się w Kraju i w jego Warszawie… Warszawę nawiedza nawałnica, a Czaskoski na urlopie…

Żeś głupi jest, że hej! Nie dajmy się dzielić…

Masz rację. Smutne że przy takich ludzkich tragediach są idioci co jeszcze szczują ludzi przeciw sobie

A gdzie prezio Grześ ? Na urlopie jak Tusk ?

Wypoczywa w kobiecym gronie 🙂

Przecież Polska została oddana opiece madce boskiej i królowi Polski dzisusowi. Pewnie te parka na urlopie jak Tusk? Co nie pomogli?

Słownik sobie kup to może nie będziesz takim stopidiotą 🙂

A gdzie minister od spraw bezpieczeństwa, chyba buty mierzy ?

Zaraz Jarek z Mateuszem przyjadą to może ci pomogą

Lata zaniedbań Habury i Mackiewicza. Drzewa bez właściwej pielęgnacji, nie przycięte. Efekt jaki jest każdy widzi. Ale samojebki KO w internetach krążą, a towarzystwo wzajemnej adoracj wzajemnie się po pleckach poklepuje.

I przecinają wstęgi u tego oligarchy w jego nowym parku takie właśnie zadania mają na głowie

Najlepiej wychodzi zrobienie słit foci, pokazanie się, że są, a po fotce za bardzo ich nie interesuje co się dalej dzieje.

Trzy czwarte tych drzew powinno się wyciąć bo od jakichś dwudziestu lat jedynie stanowią zagrożenie. Ale jak tylko mowa o wycince, to od razu slychać sprzeciwy Pisiorów, którym bardziej zależy na atakach partyjnych, niż na bezpieczeństwie mieszkańców.

Aż się płakać chce, jak się widzi zdrowe, piękne drzewa w takim stanie… To jak zbiorowe morderstwo… 🙁

Zdrowe to raczej większość z nich nie była. Na filmie widać że drzewa były chore i zgniłe w środku. Te które były zdrowe nie były regulowane/przycinane i w efekcie przewrócił się od siły wiatru. Drzewo które rośnie otoczone betonem nie ma miejsca na odpowiednie ukorzenianie do tego rosnąć między budynkami narażone jest na jeszcze większe podmuch wiatru. Trudno winić zjawiska pogodowe, chcesz by burza odpowiadała za morderstwo 🤣.
Ps. O drzewa należy dbać a to wymaga czasu i pieniędzy, żale po fakcie tu nie pomogą.

Last edited 1 rok temu by Aerospace

pamiętam na praktykach w elektryku jak kopaliśmy rowy pod kable to majstry kazali upierdzielać siekiera wszystkie korzenie po drodze od drzewa do drzewa. są efekty…..

najbardziej zastanawia ulica Piłsudskiego, przecież był tam remont i co? studzienki zalane asfaltem?

Last edited 1 rok temu by RafalPAB

Nauczą się parkować w garażu hahaha

A gdzie wasze mózgi ?? ja się pytam

Mackiewicz fajnie na wakacjach się bawisz ? Miasto jak zwykle masz w d…
Może przyjedziesz sobie „sfit” focie zrobić !!!

przykro patrzeć jak resztki zieleni znikają i zostanie nam tylko betonbo ani władze miasta ani mieszkancy nie widza w tym problemu