Strona główna Styl życia Jak przetrwać upały w biurze?

Jak przetrwać upały w biurze?

0

Upalne dni są trudne do przetrwania, a w pracy upał daje się szczególnie we znaki. Zbyt wysokie temperatury źle wpływają na nasze zdrowie i powodują, że spada nasza wydajność. Jest jednak kilka sposobów, dzięki którym można uprzyjemnić pracę w biurze.

Nawadnianie organizmu

Konieczne jest regularne nawadnianie organizmu. Podczas upałów łatwo o odwodnienie. Najlepiej pić wodę mineralną. Należy pić ją często małymi porcjami. Woda powinna mieć temperaturę pokojową, może być też lekko schłodzona. Do wody można dodać cytrynę lub miętę.

Większość z nas nie wyobraża sobie poranka bez kawy. Przygotujmy więc sobie filiżankę kawy. Kawa ziarnista kupiona w sklepie bee.pl doda energii, poprawi koncentrację i samopoczucie. Nie należy jednak przesadzać z ilością wypijanej kawy.

Lekkie posiłki

Każdego dnia należy pamiętać o śniadaniu. Ten posiłek dostarczy organizmowi energii oraz niezbędnych składników odżywczych. Nie wolno zapominać też o drugim śniadaniu. Najlepiej sprawdzą się lekkie sałatki oraz kanapki z dużą ilością warzyw. Posiłek powinien zawierać białko, dzięki któremu zyskamy energię i siły do dalszej pracy.

Odpowiedni ubiór

Podczas upałów trzeba zadbać o odpowiedni ubiór. Należy wybierać ubrania z tkanin naturalnych takich jak bawełna czy len. Tkaniny sztuczne nie przepuszczają powietrza i w ubraniach z takich tkanin jest bardziej gorąco niż w ubraniach z tkanin naturalnych. Warto wybrać też luźniejsze sukienki i koszule.

Zmiana pozycji

W czasie upałów jesteśmy narażeni na powstawanie obrzęków. Warto co jakiś czas położyć nogi wyżej i oprzeć je np. o krzesło. Unikajmy też zbyt długiego przebywania w jednej pozycji. Co jakiś czas dobrze jest wstać i zrobić kilka kroków.

Utrzymywanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu

W biurze należy utrzymywać odpowiednią temperaturę. Najlepiej, gdy w pomieszczeniu znajduje się klimatyzacja. Należy z niej jednak korzystać ostrożnie. Nadmierne ochłodzenie pomieszczenia może spowodować przeziębienie.

Jeżeli w biurze nie ma klimatyzacji, bardzo przydadzą się wentylatory. Optymalnym rozwiązaniem jest wietrzenie pomieszczenia. Świeże powietrze dotlenia mózg, poprawia samopoczucie.

Delikatny makijaż

Podczas upałów nie należy przesadzać z makijażem. Trzeba pozwolić skórze swobodnie oddychać. Zbyt gruba warstwa podkładu i pudru będzie zatykać pory. Dobrym rozwiązaniem jest lekki krem BB. Do torebki warto wrzucić bibułki matujące, chusteczki nawilżane. Dobrze jest mieć przy sobie antyperspirant i mgiełkę chłodzącą.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments