Strona główna Aktualności Polityka Tkacz w zespole Kukiza

Tkacz w zespole Kukiza

21

Ryszard Tkacz, inicjator referendum ws. odwołania prezydenta Zbigniewa Dychto, chce zostać posłem.

Ryszard Tkacz dał się poznać pabianiczanom w 2009 roku.Wtedy chciał obalić prezydenta Zbigniewa Dychto organizując referendum. Większość mieszkańców nie poparła jednak jego pomysłu. Rok później stworzył własny komitet wyborczy z myślą o wprowadzeniu swoich ludzi do Rady Miejskiej. Nie udało mu się. Jego “Społeczny Komitet Członków PSM” zdobył jedynie 2,58 % poparcia. W 2014 roku zarejestrował komitet “Niezależni Razem z Ryszardem Tkaczem” i startował w wyborach na prezydenta Pabianic oraz do rady miejskiej.Tkacz zajął przedostatnie miejsce. Głosowało na niego 504 pabianiczan. Mniejsze poparcie miał tylko Marian Koczur. Nie został też radnym miejskim.

Czy pośrednik w obrocie nieruchomościami i zaciekły przeciwnik władz Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej odniesie sukces w tegorocznych wyborach parlamentarnych?

Paweł Kukiz dał mu szansę i wystawił na 3. miejscu listy sieradzkiej (Pabianice są w tym okręgu wyborczym). Mandaty poselskie otrzyma 12 kandydatów.

Kto z naszego miasta startuje jeszcze wyborach?

Jeżeli chodzi o nazwiska lokalnych działaczy, to na listach PO zobaczymy Monikę Pawlak-Szpotan (była radna powiatowa z Ksawerowa) oraz Arkadiusza Jaksę (wiceprzewodniczący rady powiatowej). Z Sojuszu Lewicy Demokratycznej startuje Marek Gryglewski. Będzie na ostatnim miejscu. Prawo i Sprawiedliwość ma mieć gotowe listy do końca tego tygodnia.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

….z tego co wiem to jeden z prezydentów stanów zjednoczonych miał jeszcze więcej porażek niż pan Ryszard a mimo to nie poddał się i był prezydentem jednego z największych i najbardziej wpływowych państw na ziemi…. jeżeli pan Ryszard chce zmienić chorą władze w naszym i swoim otoczeniu to ja w pełni popieram to dążenie i życzę sukcesów jak najlepszemu przyjacielowi

….jak male dziecko…masakra

I dobrze, niech startuje i niech się dostanie, widzę minimum dwa plusy jego wygranej:
1. Wreszcie się dorobi i będzie szansa, że odda miastu pieniądze zmarnowane na referendum, do którego doprowadził kłamstwami.
2. Będzie częściej poza miastem i przestanie wreszcie podjudzać mieszkańców przeciwko sobie i wprowadzać ich w błąd
W polskim sejmie sporo niezrównoważonych (P)osłów, więc jeszcze jeden zbyt wielkiej krzywdy nie zrobi. Ma pan mój głos panie Tkacz, dla dobra miasta i mieszkańców, im jest, pan dalej, tym w mieście lepiej i spokojniej

Ten Pabianiczanin i Pabianiczanka to trole jakies? 🙂 Jakie klamstwa jesli chodzi o referendum, jesli masz takie informacje to proponuje do prokuratury. Bo takto wyglada mi to tylko na szkalowanie. Co do Tkacza to osoba od lat zaangażowana bezinteresownie w beznadziejna walke o zwyklego czlowieka i jeszcze go jeden z drugim opluja. Masakra :/

Bezinteresownie…..??? Ten człowiek niczego nie zrobi bezinteresownie. Jakie kłamstwa? – Przypomnij sobie, co wciskał ludziom zbierając podpisy pod wnioskiem o referendum – że niby przeciw podwyżkom cen wody, teraz wciska ludziom kity, że likwidacja domów kultury da 100 zł. obniżki czynszu w PSM. Wystarczy w książeczkę spojrzeć i widać, że to kilkanaście groszy jest. Na tym właśnie żeruje „święty pan Tkacz”. Jakby obniżył prowizję swojego biura do rynkowej ceny, klienci by byli i może wtedy nie musiałby kłamać. Taki z niego „wielki społecznik” a jakoś tylko przy okazji wyborów o nim słychać. Pokaż mi chociaż jedną pozytywną rzecz, jaką zrobił… Czytaj więcej »

A jaki ma niby interes? Chyba narażenie się na groźby, szykany i zastraszenia, takie jak spalenie samochodu na przykład. I wytłumacz mi na czym niby polega to żerowanie? Co można zrobić dla miasta jeśli wszyscy we władzach czy to miejskich czy spółdzielczych są nastawieni przeciwko, bo jedyne co ich obchodzi to ich ciepłe posadki i wałki jakie dzięki nim mogą robić. Referendum było głosem sprzeciwu wobec braku jakiejkolwiek reakcji ze strony prezydenta na nieprawidłowości w spółdzielni i tak ta sprawa była przedstawiana. Jedną z takich spraw były właśnie podwyżki cen między innymi za wodę.

Interes am finansowy, jakoś wielu ludzi potrafi pracować na rzecz miasta z widocznymi efektami, tylko pan Tkacz nie daje rady, jaka wielka szkoda. Przy okazji referendum, słowem nikt o spółdzielni nie wspominał, nie ma teraz sensu dorabiać ideologi do żądzy władzy, dla tego człowieka tylko kasa się liczy

No to żądza władzy czy kasa? Zdecyduj się. Na czym polega interes finansowy przy pomaganiu zwyczajnym ludziom, non profit w ich zwyczajnych problemach. A o tym już pewno w gazecie nie napiszą, bo po co. Serio jaki masz konkretny argument, aby poprzeć tą wyimaginowaną żądzę władzy czy pieniądza? Bo prowizja w biurze niby wysoka? Mamy wolny rynek. Bo referendum Ci się nie podobało? Tak na prawdę to co Ci tak nie pasuje w tym człowieku? Jako jeden z nie wielu chce ruszyć beton jaki zalega w spółdzielni, to źle? Bo jak na razie wyczytałem tylko z Twoich komentarzy o referendum… Czytaj więcej »

A czy jedno wyklucza drugie? Interes polega na otrzymywaniu wynagrodzenia, jakie otrzymywałby, gdyby wygrał którekolwiek wybory. Pabianiccy redaktorzy nie boją się pisać o patologii i walczyć z nią, więc sądzę, że jeżeli byłoby warto, to i o p. Tkaczu by pisali. Mamy wolny rynek, owszem i raczej dlatego, ludzie idą tam, gdzie taniej (a u p. Tkacza mają drożej, więc klientów nie ma, to i pieniędzy nie ma) Beton w Spółdzielni, nie wiem, nie dotyczy mnie już to, ale jakoś żadnej sprawy do tej pory raczej nie wygrał a koszty obsługi prawnej ponieśliście Wy – Spółdzielcy Referendum było świadomym marnowaniem… Czytaj więcej »

Czyli tak jak sądziłem, żadnego argumentu oprócz tego referendum, którego się tak uczepiłaś. Zebrano podpisy pod to referendum, więc zostało przeprowadzone. Takie są reguły demokracji. Oczywiście może Ci się to nie podobać, ale taki mamy ustrój. I nie insynuuj, że ktoś kogoś oszukał, ludzie wiedzieli pod czym się podpisują. Było to napisane na karcie do zbierania podpisów. O to, że ma parcie na kasę to możesz w taki sposób jak to robisz oskarżyć każdego kto kandyduje. Koszt obsługi prawnej ze strony spółdzielni to kropla w morzu przy tym jakie pieniądze się tam przewalane przy każdej możliwej okazji. Nie wygrał, bo… Czytaj więcej »

Efekty tej demokracji widać przy okazji każdych wyborów, jakoś za każdym razem ten „system” wygrywa (również w spółdzielni). Jeżeli jest Wam z tym tak źle, to dlaczego od lat są tam wybierane te same osoby, tak na zwykłą logikę, to wygląda na to, że jednak większość spółdzielców popiera ten stan rzeczy, bo przecież nawet tylu pracowników w PSM nie ma, żeby się sami wybierali. Parcie na kasę, to akurat ma większość ludzi kandydujących, bo przed wyborami wszyscy pięknie mówią a potem „wychodzi, jak zwykle”. Podejście typu „Oni marnują publiczne pieniądze, to My też możemy”, chyba nie jest najlepszym podejściem, ale… Czytaj więcej »

I kolejny raz odsyłam do archiwów pabianickiej prasy, i komentarzy pod artykułami o referendum. W razie potrzeby, za zgodą administratorów epainfo, mogę podać linki 🙂 Jeśli ktoś CELOWO i z premedytacją marnuje publiczne pieniądze, na głosy i bysie „reprezentantem narodu” po prostu nie zasługuje.

Myślę, że najlepszym sposobem, by rozwiać wątpliwości dlaczegi Kukiz postawił tak wysoko Tkacza (3) jest wywiad dziennikarski prasowy lub telewizyjny 🙂 Nie ma co się bać prawdy, bo czy Dychto wygrał wybory? A w psm co słychać o winach, dociepleniu, wodomierzach, cieple czy nepotyzmem? Czy Pabianiczanie mają nowe miejsca pracy? itd.

Literówka – windach 🙂

Całym sercem za Panem Ryszardem i Pawłem!

Pan Tkacz to tylko myśli o kasie,jakby tu ludzi wkręcić i dobrze zarobić. Ma chytry wąsik i niech jeszcze pejsa zapuści.

Chciał bym odnieść się do informacji umieszczonej przez pabianiczankę. Droga Pani byłem na debacie przed referendum, na którą nie przybył Pan Dychto. I z tego co na debacie powiedział Pan Tkacz jasno wynika, że to Pani wprowadza w błąd mieszkańców Pabianic. Zgodnie z moja wiedza referendum zostało zorganizowane w celu odwołania Prezydenta, który wprowadził drastyczne, jedne z najwyższych w Polsce podwyżki opłat za wodę i energię cieplną. Organizatorzy referendum zbierając podpisy mówili, że chcą odwołać prezydenta, który wprowadził w roku 2009 najwyższe w Polsce podwyżki opłat za wodę, ścieki i energię cieplną i nie reagował na protesty i pisma kierowane… Czytaj więcej »

Pracownikiem PSM nie jestem, nawet nie mieszkam już od kilku lat w bloku (na szczęście, bo pamiętam te cyrki na zebraniach, które trwały zdecydowanie zbyt długo), więc ulotki jako takiej nie widziałam a wiedzę posiadam z profilu stowarzyszenia na portalu społecznościowym i mówiąc szczerze, jedyne, co tam widziałam, to plan wydawania pieniędzy a nie oszczędzania (no poza zwalnianiem ludzi, bo przecież jeszcze trochę bezrobotnych z pewnością podniesie poziom życia w Pabianicach. Pamiętam jak przy okazji zbierania podpisów zadzwoniła do drzwi wiekowa kobieta i dokładnie powiedziała, że zbiera podpisy przeciw podwyżkom cen wody, słowem nie wspominając o odwołaniu prezydenta. Jeżeli tak… Czytaj więcej »

Bo Tkacz jest antysystemowy jak Kukiz, JOW ! Precz ze sługami partiokractwa!

Chcesz powiedzieć, że JOWy są rozwiązaniem na polską patologię?
Żeby były lekarstwem na cokolwiek musiałaby frekwencja w wyborach jeszcze być, bo i tak przy żelaznym i zdyscyplinowanym elektoracie dwóch największych partii, do władz wejdzie „ten, kto ma wejść”. Zmiany trzeba zacząć od społeczeństwa i Naszej – Polaków mentalności, wtedy ta „patologia” nie będzie miała szansy istnieć a jak na razie, sami głosujemy, na tych ludzi, albo pozwalamy ich wybierać nie chodząc na wybory

My już wygraliśmy, bo budzimy w ludziach nadzieję, a to motor do działania. Polecam na YT wypowiedzi Kukiza 🙂