Strona główna Aktualności Polityka Termy? A może tańsze ogrzewanie

Termy? A może tańsze ogrzewanie

4

Członkowie komitetu wyborczego Nowe Miasto z kandydatem na prezydenta Marianem Koczurem zorganizowali konferencję prasową dotyczącą geotermii w Pabianicach.

Była to odpowiedź na podjęcie tej tematyki przez polityków Prawa i Sprawiedliwości (pisaliśmy o tym TUTAJ). – Informacja o podjęciu inicjatywy dotyczącej geotermii przez PiS mnie, orędownika tej idei napawa radością – rozpoczął konferencję kandydat na prezydenta Marian Koczur. – Cieszę się, że mój pomysł sprzed 4 lat znalazł oddźwięk w środowisku mi bliskim i mam nadzieję, że zostanie w interesie miasta podjęty – kontynuował.

– Jestem dość dobrze poinformowany w tym temacie. Odbyłem liczne zaawansowane rozmowy m.in. z profesorem Ryszardem Kozłowskim. Chętnie będę służył pomocą w tej tematyce. Mam nadzieję, że pozostali kandydaci poza K. Ciebiadą także zainteresują się tym ważnym tematem. Szczególnie kieruję to do panów Gryglwskiego i Jaksy. Do pozostałych kandydatów tego nie kieruję, bo przez 4 minione lata mieli okazję i nie podjęli tego tematu – opowiadał radny miejski.

– Uniejów podjął temat i na tym skorzystał, a my niestety nie. Geotermia daje same korzyści. Skorzystanie z niej da miejsca pracy, rozpędzi koniunkturę. Przede wszystkim pragnę jednak zauważyć, że temat geotermii to nie tylko baseny, bo kogo w biednych Pabianicach stać na taką rozrywkę. Geotermia to przede wszystkim także nośnik energii, którą można ogrzać Pabianice. Projekt wykorzystania geotermii do ogrzewania miasta opracował wspomniany przeze mnie profesor Kozłowski. Pabianice muszą się na taki pomysł otworzyć. Próbowałem w tej kwestii rozmawiać z ZEC-iem, zainteresować też PSM, ale nie podjęli tematu – wyjaśniał Koczur.

Pytany o koszty i ewentualne źródła takiej inwestycji kandydat na prezydenta powiedział, że na pewno trzeba liczyć tutaj na dotacje unijne. Koszt wybudowania elektrowni geotermicznej to około 30 mln złotych z czego aż 85% stanowić mogą dofinansowania zewnętrzne.

O konieczności wykorzystania zasobów energii odnawialnej mówił kandydat na radnego Krzysztof Niedzielski, który dodał, iż przepisy unijne zaczynają powoli narzucać takie działania.

Cele KWW Nowe Miasto krótko określił inny kandydat – Tomasz Morzyszek: Nasz komitet wyborczy dąży do zmniejszania kosztów dla Pabianic. Szukamy luk w zarządzaniu miastem by obniżać koszty społeczne każdego pabianiczanina. Stąd zainteresowanie tematem geotermii.

– Tu nie chodzi o tzw. kiełbasę wyborczą, ja tym tematem próbowałem zainteresować radnych już 4 lata temu. My nie rozdajemy ziemniaków czy kiełbasy, chcemy realnie działać. Nie boję się tego powiedzieć, że grupa kandydująca do samorządu z ramienia KWW Nowe Miasto to elita moralna i fachowa – podsumował Marian Koczur.

REKLAMA
Poprzedni artykułDo trzech razy sztuka?
Następny artykułNokaut po przerwie
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Może woda i ścieki będą tańsze ???? To wystarczy mieszkańcom Pabianic. A nie jakieś opowieści z kosmosu.

Niedługo człowiek będzie się bał otworzyć lodówkę bo Koczur tam będzie. Zrozum wreszcie, Panie Marianie, że nikt nie chce z Panem współpracować, i tyczy się to również mieszkańców. Czas się z tym pogodzić, że korytko już nie dla pana.

Mogę powiedzieć chyba, że znam Mariana Koczura i chociaż nie będę na niego głosował – to z otwartością komunikuję, że u tego pana nie chodzi o „korytko” cokolwiek to znaczy. On ma poczucie misji i wierzy, że jego pomysły są trafne, jedyne I MOŻLIWE DO ZREALIZOWANIA! Niestety tak nie jest – buja gdzieś w obłokach jak przysłowiowy „Piotruś PAN” .

Czytam te komentarze i sié zastanawiam dlaczego tak krytykujecie pana Mariana Koczura .Uwazam ,ze jest lepszy od was wszystkich i boicie sié ze moze zrobic cos wiecej w tym miescie niz to zostalo zrobione.Powiedzialabym ,ze ktos kto pisze o korytku ma zero wiedzy na temat tego kandydata ,korytko to ci ,którzy do tej pory zasiadaja we wladzach miasta i ci którzy wybiora ich ponownie nie chca zadnych zmian .Nic nie jest dobrze w tym miescie . Osmioletnia kadencja obecnego prezydenta i radnych nie pokazala nic .Ulice dzirawe ,mieszkan komunalnych sié juz nie buduje ,wysokie oplaty za wode scieki , podwyzki… Czytaj więcej »