Strona główna Sport Sport młodzieżowy 15 medali i deklasacja rywali w na własnym podwórku. Zapaśnicy PTC święcą...

15 medali i deklasacja rywali w na własnym podwórku. Zapaśnicy PTC święcą sukces

0

W minioną sobotę w naszym mieście odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. W zmaganiach udział wzięło osiemdziesięciu pięciu zawodników w tym dwudziestu zapaśników z PTC Pabianice, którzy na swoim terenie tanio skóry nie sprzedali.

Złote medale wywalczyli Franciszek Gross (kategoria 57 kg) i Borys Miszczak (kat. 85 kg). Srebrne krążki przypadły Mateuszowi Jarzębskiemu (kat. 57 kg), Adamowi Cichale (kat. 85 kg) i Hubertowi Szczechowi (kat. 75 kg), który w walce finałowej przegrał z brązowym medalistą Mistrzostw Polski młodzików. Natomiast trzecie miejsce przypadło Gracjanowi Adamcowi (kat. 38 kg), Piotrowi Jarzębskiemu (kat. 44 kg), Łukaszowi Jarzębskiemu (kat. 48 kg), Tomaszowi Olejniczakowi (kat. 57 kg), Kacprowi Szczepańskiemu (kat. 62 kg), Igorowi Czyżewskiemu (kat. 68 kg), Olivierowi Maksymowiczowi (kat. 75 kg), a także Franciszkowi Tokarczykowi, Marcelowi Chrzęstowi i Adrianowi Drzewieckiemu (kat. 85 kg). W zawodach wystartowało jeszcze pięciu zapaśników PTC, którzy uplasowali się dalej: Julian Jagusiak, Szymon Zaremba, Ryszard Ejsmont, Kamil Buldecki i Bartosz Olbryś.

Szkoda tylko, że w zaistniałej sytuacji przepisy nie zezwalają na udział publiczności i cieszyliśmy się tylko w swoim gronie – mówi trener Grzegorz Szyszka i dodaje – w innych okolicznościach nasi zawodnicy mogliby pokazać się przed swoją publicznością. Niemniej, miejmy nadzieję że w niedługim czasie ten stan rzeczy ulegnie zmianie i sportowcy będą mogli dzielić się emocjami, przeżyciami, sukcesami, a nawet porażkami ze swoimi kibicami.

Poza sukcesami indywidualnymi zawodnicy sekcji zapaśniczej PTC – wywalczyli 15 medali, młodzi adepci zdobyli również sukces drużynowy wygrywając w klasyfikacji klubowej.