Strona główna Aktualności Z miasta Takie będą nasze podstawówki i przedszkola (ZOBACZ PROJEKTY)

Takie będą nasze podstawówki i przedszkola (ZOBACZ PROJEKTY)

6
Dyrektora "czternastki" wybrano bez konkursu.

Trwają prace związane z termomodernizacją pabianickich placówek oświatowych. Pierwsze efekty widać gołym okiem. 

Postępy prac możemy zobaczyć na budynku Szkoły Podstawowej nr 14 i częściowo Szkoły Podstawowej nr 3. Ponadto na budynku Przedszkola Miejskiego nr 13 pojawi się „trójwymiarowe” drzewo z kolorowymi ptakami, na Żłobku Miejskim (przy ul. Piotra Skargi) – kolorowe pajace.

Na dzień dzisiejszy w SP 16 i SP 3 trwa docieplanie ścian zewnętrznych. W SP 16, PM 4, PM 13 i SP 3 budowana jest instalacja sanitarna. W „szesnastce” od początku stycznia wymieniana jest stolarka okienna. Ponadto w dziewięciu budynkach założono nowe, energooszczędne oświetlenia wewnętrzne.

Pod koniec maja planowane jest zakończenie termomodernizacji pięciu budynków: SP nr 14, 16, 3, PM 4 i PM 13. W wakacje modernizowane będzie Przedszkole Miejskie 14 i oddział Żłobka Miejskiego przy ul. Skargi, a  do końca listopada mają być gotowe pozostałe placówki, czyli SP 17, PM 6, PM 11 i PM 16.

Przypomnijmy, że termomodernizacja obejmuje 11 budynków użyteczności publicznej. W skład prac wchodzi docieplenie ścian i stropodachów, częściowa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne, modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, montaż systemu monitoringu i zdalnego zarządzania energią. Sale zajęć w przedszkolach zostaną wyposażone w układy wentylacji mechanicznej, co pozwoli nie tylko na osiągnięcie oszczędności w zużyciu energii cieplnej (ok. 69 proc.), ale również zapewni m.in. skuteczną wymianę powietrza.

Koszt przedsięwzięcia wynosi 46,5 mln złotych, z czego 10,5 mln pochodzi z dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej.

REKLAMA
Poprzedni artykułWójt będzie miał nowego zastępcę. To były prezes
Następny artykuł„Jestem naprawdę szczęśliwy”
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jeżeli to sa piękne budynki to ja nie wiem co jest brzydkie.

Generalnie termokoszmarów ciąg dalszy.

Nie no lepiej żeby było szaroburo. Zawsze musi się znaleźć jakiś Smerf maruda.

Rysunek pierwszy to nie jest przedszkole nr.4 tylko 16 zresztą dwa razy powtórzony.

wszystko fajnie tylko szkoda że takie prace wykonywane są zimą , zobaczymy jak będą wyglądały te szkoły i przedszkola za rok,ale kogo to obchodzi przecież to są publiczne pieniądze,z własnych pieniędzy nikt zimą własnych domów nie ociepla

Prace wykonywane zimą !!! Prace wykonywane gdy szkoły normalnie pracują i przebywają tam uczniowie !!! Wszystko tylko po to, żeby prezydent mógł się lansować wielkim sukcesem !!! Ale na styropianie to się kariery politycznej nie zrobi …

Jak patrzę na to … to mam jedno pytanie. Kto normalny mając swój dom wykonuje ocieplenie zimą. kto normalny wymienia ogrzewanie zimą ? Nikt normalny nie robi tego w okresie zimowym … jeśli miałby zapłacić ze swoich pieniędzy.
Jak się płaci pieniędzmi podatnika to widać, że zima już nie przeszkadza …!!!