Strona główna Aktualności Tak nagrywa Maggoth

Tak nagrywa Maggoth

0

Do sieci trafił film dokumentujący pracę w studio podczas nagrywania najnowszego materiału muzycznego pabianickiej grupy Maggoth.

Mowa o 4 utworach, które wydane zostaną jako split (płyta z utworami kilku artystów) z zespołem Dziady Borowe. Krążek powinien być gotowy na początku przyszłego roku i będzie nosił nazwę „Mental anarchy”. Ostatni materiał „System Error” został wydany pod koniec 2011 roku i zebrał sporo dobrych recenzji w pismach branżowych m.in w popularnym Top Guitar (WIĘCEJ).

Zdjęcia do dokumentu obrazującego pracę w studio powstawały na początku tego roku. Realizacją zajął się Damian Koziara. Nagrane są wypowiedzi muzyków w studio oraz fragmenty koncertów w łódzkiej Luce oraz Stereo Krogs.

Choć od wydania ostatniej płyty minęły trzy lata, w zespole sporo się dzieje. Maggoth koncertuje po całym kraju. W listopadzie zagrali na koncercie eliminacyjnym XVIII Edycji MAYDAY ROCK FESTIVAL w Głogowie. Dostali nagrodę publiczności i zaproszenie na koncert finałowy, który odbędzie się 19 grudnia. Dzień później na tej samej scenie zagra zespół KAT. Co ciekawe, zespół po kilka latach występów w 3-osobowym składzie znalazł basistę. Do Artura Kubiaka, Wojtka Piekarniaka i Pawła Drozda dołączył Adam Gruszczyński (na zdjęciu pełny skład).

Natomiast już 28 grudnia będziemy mogli usłyszeć Maggoth i Dziady Borowe na jednym koncercie. Zespoły zagrają w pubie 7 Grzechów w Bełchatowie.

Facebook zespołu.

Kanał You Tube.

Making Of „Mental Anarchy” EP:

REKLAMA