Strona główna Aktualności Polityka Tak głosowali pabianiczanie (PEŁNE WYNIKI)

Tak głosowali pabianiczanie (PEŁNE WYNIKI)

16

Wyniki w Pabianicach różnią się od ogólnopolskich wyników sondażowych. Mieliśmy także wyższą frekwencję.

Z 54 tys. 958 uprawnionych pabianiczan do urn poszło 27 tys. 990 osób, co daje frekwencję 50,93%. Jest to frekwencja wyższa niż ogólnopolska podawana w najnowszych wynikach sondażowych – 48,80%.

W Pabianicach 9 osób głosowało przez pełnomocnika, 80 na podstawie zaświadczenia, a 13 korespondencyjnie. Oddano także 235 głosów nieważnych. Z urn wyjęto także 3 nieważne karty.

Wyniki w naszym mieście różnią się od tych ogólnopolskich (sondażowych).  W Pabianicach triumfował obecnie urzędujący prezydent Bronisław Komorowski, który uzyskał 10 tys. 230 głosów, co daje 37,25% poparcia. Drugi był Andrzej Duda z PiS-u, z poparciem 30,43% (8 357 głosów), a trzeci Paweł Kukiz z 6 tys. 44 głosami, co daje 22,01% poparcia.

Oznacza, to zamianę na dwóch pierwszych miejscach w stosunku do wyników ogólnopolskich, gdzie szacuje się 34,50% poparcia dla Dudy i 33,10% poparcia dla Komorowskiego. Na trzecim miejscu w Pabianicach podobnie jak w całej Polsce Kukiz, ale z poparciem wyższym o 1,5% (sondaże ogólnopolskie przypisują mu 20,50%).

W Pabianicach Komorowski wygrał dość zdecydowanie triumfując aż w 44 z 49 obwodów głosowania. Andrzej Duda wygrał tylko w trzech obwodach: nr 2 (Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska, ul. Torowa 25), 23 (Szkoła Podstawowa nr 17, ul. Warszawska 65) i 40 (Szkoła Podstawowa nr 3 im. M. Kopernika, ul. Mokra 28/34). W dwóch obwodach był też remis: nr 5 (Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Pułaskiego 38) po 154 głosy oraz w obwodzie zamkniętym dla pacjentów szpitala nr 47 (Pabianickie Centrum Medyczne, ul. Jana Pawła II 68) po 30 głosów. Ciekawie było w obwodzie nr 22 (Żłobek Miejski – Oddział I, ul. Piotra Skargi 70), gdzie Paweł Kukiz ze 135 głosami przegrał tylko o 1 głos z Andrzejem Dudą.

Kolejne miejsca w Pabianicach zajęli: 4. Janusz Korwin-Mikke 3,83% (1053 głosy), 5. Magdalena Ogórek 2,83% (778 głosów), 6. Janusz Palikot 1,98% (543 głosy), 7. Grzegorz Braun 0,84% (230 głosów), 8. Adam Jarubas 0,70% (191 głosów), 9. Jacek Wilk 0,57% (157 głosów), 10. Marian Kowalski 0,43% (119 głosów), 11. Paweł Tanajno 0,22% (60 głosów).

Na dalszych miejscach różnice są już niewielkie. Tuż za podium podobnie jak w całej Polsce uplasował się Korwin-Mikke, choć w Pabianicach uzyskał wyższy wynik (w Polsce szacuje się mu 3,50%). Trochę wyższy wynik zanotowała także Magdalena Ogórek (w Polsce 2,40%). W naszym mieście zyskał też Janusz Palikot, który w czasie kampanii był u nas dwa razy (w Polsce 1,60%).

Zmianę w stosunku do wyników ogólnopolskich mamy na 7. miejscu, gdzie wizytujący w Pabianicach Grzegorz Braun „przeskoczył” Adama Jarubasa, ale obaj w naszym mieście uzyskali niższe poparcie niż w Polsce (pierwszy o 0,26%, a drugi aż o 0,90%). Zmiana także na miejscach 9. – 10. W Pabianicach Jacek Wilk uzyskał wynik podobny do tego ogólnopolskiego, gdzie przypisuje mu się 0,6%, ale sporo niższy zanotował kandydat Ruchu Narodowego – Marian Kowalski. On w Pabianicach dostał tylko 119 głosów, co daje o niemal połowę mniejsze poparcia niż w Polsce, gdzie szacuje mu się 0,8%. Na ostatnim miejscu niezmiennie Paweł Tanajno z poparciem rzędu 0,2-0,3%.

Poniżej pełne wyniki we wszystkich pabianickich obwodach głosowania:

REKLAMA
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wstyd Pabianice jak można było głosować na Komorowskiego albo Dudę przecież to pionki nic nie zrobią bo nic nie znaczą! Boszsz co za naród…. Żal….

Nie robią bo nie chcą, a nie bo nic nie znaczą. Co w porównaniu z nimi znaczy Kukiz czy Korwin? Bez zaplecza i wsparcia różnych środowisk mogą tylko głośno krzyczeć. O reszcie w ogóle zapomnijmy.

Zal zalem pomiata

Pomimo że Duda przegrał w Pabianicach z Bronkiem to tylko dlatego że ludzie głosowali przeciwko Bronkowi, ja też . Nie liczyło się na kogo oddam głos w I turze bo Duda swoje i tak zebrał. W drugiej turze zagłosuje na Dudę.
Starczy tej kompromitacji obecnego Prezydenta.

widać, że w Pabianicach jednym z wielu powodów dla których wygrał B. Komorowski jest dużo par, które bardzo chcą mieć dziecko a nie mogą drogą naturalną i za in vitro nikt nie pójdzie do więzienia a poza tym jak dla mnie brawo Pabianice!!! jestem dumna, że jestem Pabianiczanką

Co za głupota… NAWET GDYBY ten projekt obowiązywał to wprowadzał karanie więzieniem za tworzenie embrionu poza organizmem ludzkim czyli dla lekarzy in-vitro się zajmującymi. Po drugie warto zapoznać się z tematem – in-vitro nie jest jedyną czy nawet najskuteczniejszą metodą na dziecko dla tych którzy go nie mogą mieć drogą naturalną. Po trzecie, to był projekt z 2012 roku i od tego czasu nawet pierwsze wypowiedzi w kampanii Dudy na ten temat się zmieniły. To tak jakby twierdzić w 2011-12 roku że Tusk ciągle planuje wprowadzić liniową stawkę 3×15% podatku i za to go krytykować. „Ten, który nigdy nie zmienia… Czytaj więcej »

Pabianice! Ostoja cwaniactwa i partyjniactwa! Ale co się dziwić, latami na to pracowali obsadzając stołki i rodziny! Dziś to oni podtrzymują to złodziejstwo z PO!!!! Trza po wyborach rozgonić tałatajstwo panie Mackiewicz jak chcesz pan za 4 lata nadal być gdzie jesteś! Inaczej ludzie prędzej czy później spławią i was!!!! Czas zacząć się pakować panie Haburek!

Jukon, PO nazywasz cwaniactwem i partyjniactwem? A co, PiS inaczej działa? To samo bajoro. Otwórz oczy.

Nie do końca, PiS karze cwaniaczków, PO awansuje

Co robi PIS ? 1. Posada dla Ciebiady 2.Obsadzenie w radzie na posadach funkcyjnych swoimi 3. Na dowód 2,że to nie chodzi o oszczędności, jest fakt jakoby odrzucił Antek śmieszny prośbę pana Grabarza odnośnie obniżenia dietki o 50% . 4. Jakoś brak mi zaufania do tych ludzi, gdyż już na dwojgu PISowcach się zawiodłam , bardzo zawiodłam 🙂 Byli niesłowni i choc nie wszystkich się powinno jednako oceniac, to … śmieszne jest wytykanie np Roszakowi tego co zrobił, a sami murem stawali za chociażby p.Szczesiem jak pewna afera wyszła na jaw.

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam

No i masz racje! Dlatego ludzie odwracają się i od PiS-u. Jak będzie robił takie jajca jak numer z Ciebiadą albo żanua Hodaka na propozycję Grabarza to skończy jak PO! Tylko, że ci zdążyli rozkraść 3/4 PO-landii. Dlatego głosowałem na Kukiza i liczę, że na jesieni zaprezentuje już poważną siłę do położenia kresu temu partyjniactwu! Teraz zagłosuje na Dudę aby wiatr historii pokazał miejsce tej bandzie tałatajstwa z KC PO! Ale i tak myślę, że dobiega końca czas Hofmanów, Nowaków i innych Mastalerków, tudzież klanów POkroju Haburów : )

W Pabianicach najwięksi pracodawcy to Urząd Miasta, Urząd Powiatowy i spółki miejskie, no to czego się spodziewać głosowali na swego

Dziś Kukiz powiedział, że nie może poprzeć Komorowskiego, bo nie zdradzi swoich wyborców. A nasz przegrany w wyborach prezydenckich…. Szkoda gadać…

Rozbudowują administrację aby mieć wyborców ?

WSTYD TO MAŁO. NA KOMÓRĘ ??? ALE BUGAJ POSZEDŁ PO ROZUM DO GŁOWY I WYBRAŁ KUKIEGO !!!!

Nie można patrzeć na B.K w perspektywie in vitro ludzie to tylko to się liczy ? A młodzi ludzie , którzy są przyszłością Polski , którzy nie mają pracy wsparcie a nasz Pan prezydent w TVN 24 odpowiedział młodemu chłopakowi gdzie pytanie było moja siostra znalazła prace po 3 latach prezydent: no i dobrze , ze ją ma …. pytanie kolejne a jak ma przeżyć za 2000 ? ( WARSZAWA) a B.K no słuchaj kredyt niech weźmie brawo … Najlepiej iść i zakreślić oby dwa nazwiska = głos nie ważny Komorowski miał 5 lat nic nie zrobił pełno afer ,… Czytaj więcej »