Strona główna Aktualności Szukany jest chłopiec, który uratował dziewczynkę przed utonięciem (aktualizacja)

Szukany jest chłopiec, który uratował dziewczynkę przed utonięciem (aktualizacja)

0
Straż miejska szuka 12-latka, który wykazał się bohaterstwem przy ratowaniu tonącej dziewczynki. Czeka na niego nagroda.

Do dramatycznych wydarzeń doszło 18 sierpnia tuż przed godziną 18:00. Chłopak zareagował na widok tonącej dziewczyny, która wypłynęła za boję po piłkę. Dzięki jego przytomności i odwadze, topielec został wyciągnięty na brzeg i uratowany. O zdarzeniu pisaliśmy tutaj.

Straż Miejska w Pabianicach prosi o kontakt z opiekunami oraz z samym młodym bohaterem zdarzenia na kąpielisku MOSiR Lewityn.

– Przypominamy, że dzięki jego dojrzałej i odpowiedzialnej reakcji udało się uratować topiącą się poza wyznaczonym kąpieliskiem 10-letnią dziewczynkę – mówi Tomasz Makrocki, komendant SM w Pabianicach. – Chcemy go nagrodzić za bohaterską postawę. Zapraszamy do siedziby Komendy przy ul. Narutowicza 33 w godz. 8.00-16.00.

Na młodego bohatera czekają podziękowania i nagroda.

Aktualizacja: jak poinformował nas komendant Straży Miejskiej w Pabianicach, z komendą skontaktowali się już rodzice chłopca. Do wręczenia nagrody dojdzie już w najbliższy czwartek.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments