Strona główna Aktualności Druga powieść Łukasza Barysa. Jest data premiery

Druga powieść Łukasza Barysa. Jest data premiery

8
Wydawnictwo Cyranka zapowiedziało premierę drugiej powieści pabianickiego pisarza.

Powieść zatytułowana „Jeśli przecięto cię na pół” ukaże się 27 października 2022 roku.

„Jest wspaniała, niesamowita” – zapowiada wydawnictwo.

Nie ujawniono jednak opisu fabuły nowej powieści.

Łukasz Barys szturmem wkroczył ma literackie salony za sprawą debiutanckiej powieści „Kości, które nosisz w kieszeni”. Dzięki książce został laureatem Paszportów Polityki 2022, był też nominowany do Odkryć Empiku oraz „Książki roku 2021”, plebiscytu organizowanego przez serwis lubimyczytać.pl oraz Allegro.

Łukasz Barys urodził w 1997 roku w Pabianicach. Jest studentem prawa i polonistyki na Uniwersytecie Łódzkim. Opublikował książkę z wierszami „Wysokie słońce”, z którą otrzymał nagrodę w konkursie „Złoty Środek Poezji”. Opowiadania zamieszczał m.in. w „Wizjach”. Laureat wielu konkursów literackich, m.in. Grand Prix konkursu im. Reinera Marii Rilkego, konkursu im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz konkursu im. Rafała Wojaczka. W 2021 roku zadebiutował jako prozaik.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawa jestem tej powieści. Następnych, również. Ile w nich będzie realizmu, ile baśniowości? Kiedy pojawi się optymizm, dobro i piękno, i… kiedy, albo czy, będzie happy end? I jeszcze, ile stron ma ta powieść, i dlaczego taka krótka?

Łukasza Barysa bardzo dobrze się czyta. To wnikliwy, młody obserwator życia. Jego poprzednią powieść Kości które nosisz w kieszeni, powinni przeczytać, I wyciągnąć wnioski, władze miasta i społecznicy. Tyle jest do zrobienia w naszym mieście…

edit. Kości, które nosisz w kieszeni

Rok w rok nowa książka . Oby nie w ilość a w jakość Panie Łukaszu.

Czekamy z niecierpliwością. Poprzednia książka była niesamowita. Mamy nadzieję, że następna będzie jeszcze lepsza.

Pierwsza powieść nie zachwyca, napisana dość rynsztokowym językiem i nawet nie „dobrze” rynsztokowym. Stosować inwektywy też trzeba umieć. Niech się tylko młody autor nie zachłyśnie blichtrem, dużo pracy jeszcze przed nim. Pierwsza – mocne 3/10, czekamy na drugą.

Hmm… Ciekaw jestem, choć osobiście jeszcze nie sięgnąłem by zgłębić twórczość wspomnianego w artykule autora. Ciekaw jestem co może mieć do powiedzenia dwudziestoparolatek w tych ciekawych czasach, w których przyszło nam żyć. Ciekawi również mnie to chociażby ze względu na intensywność wydawanych dzieł. Rok w rok? Ciekawe. Jednak poczekam jeszcze nim się zdecyduje na zakup i zapoznanie się z twórczością.

Widać, że nie czytasz. Po ilości błędów.