Strona główna Aktualności Z miasta Jest stanowisko ratusza ws. kontroli w SP14

Jest stanowisko ratusza ws. kontroli w SP14

13

W ubiegłym tygodniu Elżbieta Habura, dyrektor placówki, złożyła obszerne wyjaśnienia dotyczące kontroli dotyczącej sposobu rozliczania Funduszu Rady Rodziców.

Przypomnijmy, że wątpliwości co do prawidłowego wydatkowania pieniędzy z konta miała komisja rewizyjna Rady Rodziców. Dyrektorka bez zgody rodziców miała korzystać ze środków znajdujących się w FRR. Kupowała m.in. sól drogową i wykładzinę do gabinetu, choć wydatki te powinny być pokrywane z budżetu szkoły (SZCZEGÓŁY).

Jakie jest stanowisko Urzędu Miejskiego w Pabianicach po wynikach kontroli?

– Dyrektor SP 14 została pisemnie zobowiązana do przeanalizowania wniosków z audytu oraz ustalenia jasnych i przejrzystych zasad wpływów i wydatków środków pochodzących z Rady Rodziców, czyli organu szkoły, który jest całkowicie niezależny od dyrektora – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

hahaha dyrektor innej opcji dostała by wypowiedzenie albo zostałaby zwykłym nauczycielem

Kolega Rezydent ze swoją świtą nie tknie koleżanki po partyjnym układziku. To było zz góry do przewidzenia. Ja się cieszę że robi w taki sposób bo w przyszłej kadencji już go nie będzie.

Mackiewicz właśnie się zaorałeś sam… wstyd mi za tego rezydenta … podkulił ogonek i grzecznie POsłuchał …

Mackiewicz jaki ty jesteś śmieszny i mały …

Doprawdy wstyd mi wobec wypowiedzi i postów :”O co chodzi”?,”Katarzyna „,Blacky”,”Uważny”-rozumiem, że Państwo nie przeczytali ze zrozumieniem protokołu pokontrolnego i dlatego zaatakowali Pana Igora Regułę, który jako jedyny pisał nieanonimowo i jako jedyny podał fakty!
Wstyd!
Wstydźcie się!

Do „Magda”:
Wreszcie jakiś normalny komentarz. Kulturalny i na poziomie.

Do „agness”, „iwona”, „kora”:
Drogie Panie, może jakieś ziółka na uspokojenie…

A gdyby tak wszyscy ,którzy piszą tutaj i w poprzednim wątku podali swoje imię i nazwisko, tak jak zrobił to z niezwykłą lekkością bytu i w niezwykle inteligentny sposób, Pan Igor Reguła, który w poprzednim wątku był, w tak nieracjonalny i nieprofesjonalny sposób wyszydzany,bo(bez poparcia faktami z dokumentów- tymi są protokół z audytu wewnętrznego w tej szkole)to wtedy dyskusja na forum byłaby rzeczowa i konstruktywna. Wobec wszystkich wypowiedzi Państwa mam jeden wniosek :”Rodzic chciał rzetelnej oceny wydatkowania finansów”!Podał li tylko fakty!Koniec i kropka. I nad faktami należy się pochylić, a nie nad tym, co,kto i gdzie podał! Brawo! Poproszę o… Czytaj więcej »

DLACZEGO PREZYDENT NIE PRZETNIE TYCH NIEWYJAŚNIONYCH PROCEDUR???

PRZECIEŻ WYSTARCZY JEDNA UCHWAŁA, KTÓRA SPOWODOWAŁABY, ŻE ŻADEN DYREKTOR NIE POWTÓRZYŁBY BŁĘDU PANI DYREKTOR ELŻBIETY HABURY:
-DYSPONOWANIA FUNDUSZAMI RADY RODZICÓW BEZ ICH WIEDZY I ZGODY!!!
-BO RADA RODZICÓW W KAŻDEJ SZKOLE TO NIEZALEŻNY ORGAN OD DYREKCJI!!!

Pozostaje pytanie czy pani dyrektor Elżbieta Habura nie miała wiedzy, że wydatkując pieniądze bez wiedzy i zgody rodziców naraża się na skutki prawne, teraz po edycji tego artykułu każdy obywatel ma prawo podać wszystkie fakty z tego i wcześniejszego postu oraz z protokołu pokontrolnego do wiadomości ogółu? !

Teraz to już tego nikt nie zatrzyma!!!
A niechże…

Czepiacie się, że ktoś nie podpisuje komentarzy… nie odwracajcie uwagi od problemu – Dyrektorka dysponowała kasą, której dysponentem być nie powinna – to delikatne stwierdzenie. Protokołu nie trzeba czytać by wiedzieć, że nie był w 100% obiektywny.
Mama mamo kup mi samochodzik oj Jasiu zobacz jak już blisko do przedszkola.
Zamydlonego a nierozwiązanego problemu nie uciszycie brakiem odwagi przy podpisywaniu komentarzy.

Pani Magdo.. Litości.. Jeśli już tak mocno chwyta się Pani anonimowości to proszę się podpisać z imienia i nazwiska chociażby dla przykładu, a po drugie.. Przeczytałam swoje wypowiedzi dokładnie. Nie wydaje mi się, że zaatakowałam pana Regułę, zadałam pytanie, które mnie dręczyło. Uzyskałam odpowiedź, jestem usatysfakcjonowana. Dlatego z przykrością (dla Pani pewnie..) powiem, iż nie jest mi wstyd.

Słabe te konsekwencje

Atakowanie Pani dyrektor, to nie atak na Nią, tylko na podludzi, ten gorszy sort obywateli RP. PiS i ich mały człowieczek niedługo przestaną istnieć na scenie politycznej, a mam nadzieję że pójdą siedzieć nie w ławach sejmowych a na więzienne prycze. 27:1 i tyle albo aż tyle. A Pan Reguła – kto to właściwie jest? Nikt…

Ktoś „zabiera” sobie ze sklepu co jakiś czas a to tablet, a to smartfon… Złapali go. Nie bierz więcej! – mówią. Zobowiązali pisemnie, żeby „ustalił jasne zasady”. Jakie zasady? Każdy wie, że ma nie „brać” czyjegoś bez zgody. Dlaczego nie każą mu chociaż oddać kasy za zabrane rzeczy? Dziwne te konsekwencje.