Strona główna Aktualności Z miasta Świętowali na sportowo (i nie tylko)

Świętowali na sportowo (i nie tylko)

0

Sojusz Lewicy Demokratycznej zorganizował obchody Święta Pracy. W rajdzie rowerowym udział wzięła Weronika Marczuk, potem był tradycyjny pierwszomajowy wiec.

O godz. 9.00 z krańcówki MZK przy ul. Waltera-Jankego ruszył rajd rowerowy z okazji X-lecia wstąpienia Polski do UE. Około 70-osobowa grupa ruszyła w 8 kilometrową trasę, która miała metę przy Urzędzie Miejskim na ul. Zamkowej.

Udział w rajdzie wzięli m.in. poseł Cezary Olejniczak oraz kandydatka SLD do Parlamentu Europejskiego z okręgu łódzkiego – Weronika Marczuk, a także pabianicka radna miejska Aleksandra Stasiak. Odkrytym samochodem z flagą Unii Europejskiej jechał zaś poseł Dariusz Joński.

– Każda forma aktywności sportowej jest dobra. Do nas należy decyzja jaką wybierzemy. Jak widać po liczbie uczestników taki rajd to dobry pomysł w fajny sposób połączony z ważnym wydarzeniem w historii Polski. – powiedziała Weronika Marczuk.

Godzinę później spod budynku urzędu ruszyła manifestacja na Stary Rynek prowadzona przez orkiestrę dętą z Górki Pabianickiej. Pod pomnikiem na Starym Rynku odbył się tradycyjny wiec pierwszomajowy, po którym wszystkim rozdawano grochówkę, a uczestnikom rajdu także medale.

REKLAMA
Poprzedni artykułMuszą poprawić celność
Następny artykułNasze w Miss Polski