Strona główna Aktualności Komunikacja Od niedzieli nowy rozkład pociągów. Skorzystają pasażerowie

Od niedzieli nowy rozkład pociągów. Skorzystają pasażerowie

2
Białystok, Szczecin, Zielona Góra, Lublin, Zgorzelec, Jelenia Góra, a od 21 grudnia Szklarska Poręba, to miasta, do których po zmianie rozkładu dojedziemy bezpośrednio z Pabianic.  

Pociąg Intercity „Karkonosze” odjedzie z Pabianic o 1:43 w kierunku Jeleniej Góry, przez Wrocław. W okresie od 21 grudnia do 1 marca trasa pociągu będzie wydłużona do Szklarskiej Poręby. W przeciwnym kierunku – do Białegostoku przez Warszawę – odjedzie o 2:41.

Do oferty przewozowej wraca także „Włókniarz”, który zawiezie nas do Szczecina o 5:56 (przyjazd do Szczecina o 11:39).

Zmieni się trasa pociągu „Wawel”, który kursuje z Krakowa przez Pabianice do Poznania. Od 15 grudnia „Wawel” pojedzie w relacji Kraków – Pabianice – Zielona Góra.

Pociąg „Nałkowska” (dotychczas z Warszawy do Jeleniej Góry) będzie z kolei kursował w relacji Warszawa – Pabianice – Wrocław – Zgorzelec. W soboty oraz w dniach 24 – 25 grudnia będzie dojeżdżał tylko do Wrocławia.

Z rozkładu jazdy znika pociąg TLK „Pobrzeże” z Wrocławia przez Pabianice i Warszawę do Kołobrzegu. Będzie za to dodatkowa para pociągów Intercity w relacji z Wrocławia przez Pabianice do Warszawy.

W sezonie wakacyjnym, od 1 lipca do 31 sierpnia, Przewozy Regionalne uruchomią pociąg „Lazur” relacji Łódź Kaliska – Pabianice – Gdynia Główna. Pociąg wyjedzie z Pabianic o 6:28, dotrze do Gdyni o 11:26.

Wróci bezpośrednie połączenie do Lublina, które będzie realizowane jako pociąg „Dąbrowska” o 8:09 z Pabianic (przyjazd do Lublina Głównego o 12:35). Dotychczas na odcinku od Puław kursowały autobusy zastępcze.

Informacja pochodzi z serwisu komunikacjapabianice.pl 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Szanowna redakcjo w artykule jest błąd bo pociąg IC „Wawel” Kraków Główny – Poznań Główny nie będzie jeździł przez Wrocław.Natomiast duży plusem jest powrót Włókniarza szkoda tylko że przed 6 rano.Dużym minusem jest utrata całorocznego pociągu do Trójmiasta i Kołobrzegu.W sezonie letnim przez nasze miasto będzie przejeżdżał bez postoju (powinien taki być) TLK „Wydmy” Relacji Bohumin – Hel.A sam rozkład to jest jako tako.

Tak jest szkoda tego nad morze