Biegacze pabianickiego klubu dzięki siedmiu medalom zdołali powtórzyć swój zeszłoroczny wyczyn. Oby za rok było jeszcze lepiej.

Mistrzostwa Polski w biegu na orientację ponownie były dla Azymutu bardzo udane. Licznik zatrzymał się bowiem na trzech złotych , trzech srebrnych oraz jednym brązowym krążku.

W biegach indywidualnych najlepsi w swoich kategoriach wiekowych okazali się Katarzyna Konc (K40) oraz Tomasz Tkaczuk (M40). Jako drudzy do mety dobiegli Julia Krempińska (K16) i Konrad Płócienniczak (M20), zaś na najniższym stopniu podium stanął Jan Sztranek (M16). Do medalu zabrakło za to niewiele Dawidowi Zającowi (M20), który zajął piąte miejsce oraz Piotrowi Krempińskiemu (M40), który uplasował się na czwartej lokacie.

Jeśli chodzi o biegi sztafetowe, to w nich także nie zabrakło powodów do radości. Po złoto sięgnął bowiem duet Tomasz Tkaczuk i Anna Górnicka-Antonowicz. Do samego końca o zwycięstwo walczyła też dwójka Julia Krempińska/Jan Sztranek, ale ostatecznie przegrali o zaledwie dwie sekundy, zdobywając ostatecznie srebra.

Mamy nadzieję, że w kolejnych mistrzostwach szczęśliwa siódemka nadal będzie się trzymała Azymutu, a być może medali uda się wywalczyć jeszcze więcej.