Strona główna Aktualności Z miasta Starostwo modernizuje kolejne przejścia dla pieszych

Starostwo modernizuje kolejne przejścia dla pieszych

20
Starostwo Powiatowe w Pabianicach wyda ponad 835 tys. złotych na poprawę bezpieczeństwa na 6 przejściach dla pieszych i budowę dwóch nowych.

Dla realizowanych przejść dla pieszych Powiat Pabianicki uzyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie łącznej 480 000 zł, a udział własny powiatu to 355 384,02 zł.

Jedna z pierwszych gotowych inwestycji zaplanowanych na ten rok znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Myśliwskiej i Piotra Skargi.

– Bardzo istotną kwestią jest poprawa bezpieczeństwa przechodniów, dlatego przez 4 lata przebudowaliśmy 12 przejść dla pieszych. Teraz czas na 8 kolejnych – mówił starosta powiatowy Krzysztof Habura podczas konferencji prasowej na ul. Myśliwskiej.

W zależności od lokalizacji przejścia będą doświetlone, wykonane zostaną progi zwalniające i oznakowanie. Dla mieszkańców Piątkowiska powstaną nowe – bezpieczne przejścia w dwóch lokalizacjach.

Lista inwestycji zaplanowanych na 2022 rok:

  1. Przebudowa przejść dla pieszych w drodze powiatowej nr 3306E – skrzyżowanie ul. Myśliwska/ul. P. Skargi w Pabianicach, gmina miejska Pabianice. Wartość całkowita zadania 149 937,00 zł, wartość dofinansowania 72 000,00 zł

  2. Budowa przejścia dla pieszych w drodze powiatowej nr 4911E – Piątkowisko (okolice ul. Platynowej), gmina Pabianice. Wartość całkowita zadania 98 896,92 zł, wartość dofinansowania 72 000,00 zł

  3. Przebudowa przejścia dla pieszych w drodze powiatowej nr 3312E – ul. 20 Stycznia w Pabianicach, gmina miejska Pabianice. Wartość całkowita zadania 95 989,20 zł, wartość dofinansowania 48 000,00 zł

  4. Przebudowa przejścia dla pieszych w drodze powiatowej nr 3307E – ul. Kolejowa w Konstantynowie Łódzkim, gmina Konstantynów Łódzki. Wartość całkowita zadania 156 948,00 zł, wartość dofinansowania 80 000,00 zł

  5. Budowa przejścia dla pieszych w drodze powiatowej nr 4911E – Piątkowisko (okolice biblioteki), gmina Pabianice. Wartość całkowita zadania 92 631,30 zł, wartość dofinansowania 72 000,00 zł

  6. Przebudowa przejścia dla pieszych w drodze powiatowej nr 3304E – ul. Grota Roweckiego w Pabianicach, gmina miejska Pabianice. Wartość całkowita zadania 57 810,00 zł, wartość dofinansowania 28 000,00 zł

  7. Przebudowa przejścia dla pieszych w drodze powiatowej nr 3709E w Szydłowie, gmina Lutomiersk. Wartość całkowita zadania 58 794,00 zł, wartość dofinansowania 28 000,00 zł

  8. Przebudowa przejścia dla pieszych w drodze powiatowej nr 3314E – ul. Piłsudskiego, Wrząca, gmina Lutomiersk. Wartość całkowita zadania 124 377,60 zł, wartość dofinansowania 80 000,00 zł

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawe czy w projekcie jest przewidziane aby przejście było tak pomalowane aby kierujący jednośladami podczas deszczu mogłi bezpiecznie po nim przejechać.

tak – tyłkiem po asfalcie 🙂

A może by wreszcie pozwolić żeby marszałek województwa wybudował ul. Myśliwską bis, zamiast malować na kolorowo pasy na Myśliwskiej?

To jest dowód, że w budżecie samorządów ,tak samo jak i państwa, powinno być jak najmniej pieniędzy, nie byłoby tak bezsensownych wydatków. Dużo taniej byłoby zlikwidować to przejście,,ludzie sobie poradzą, tak samo jak sobie dają radę w miejscach, gdzie nie ma przejść, a pieniądze byłyby rozsadniej wydane,ale wiadomo, znajomi urzędników też mają firmy,ktore potrzebują coś łatwo zarobić. Połowa, albo i więcej kosztowały atesty i certyfikaty,niech mi ktoś wytłumaczy, co tam jest takiego, że taka kasa poszła,,farba na przejście, dwa panele foto,maszty,dwie lampy ledowe, super kostka „antyposlizgowa”..urzędnicza banda zachowuje się tak, jakby byli szejkami arabskimi.Wydaje mi się, że jest wiele ważniejszych… Czytaj więcej »

Masz rację. Wydaje ci się.

Napisałem, że tego nie zrozumiecie, biedronia i smiszka posłuchaj, to jest twój poziom

A czemu nie stanąłeś do przetargu i nie zaoferowałeś, że kupisz sobie pędzelek i zrobisz to samo za połowę ceny? Ja myślę, że ludzie sami świetnie sobie poradzą ze wszystkim, nie tylko z brakiem przejść dla pieszych. Brakuje tylu nauczycieli, że lepiej zlikwidować oświatę, a rodzice i dziadkowie sami sobie poradzą. Paliwo jest tak drogie, że lepiej zlikwidować komunikację miejską, a ludzie sami sobie poradzą. Prąd drożeje więc po co nam elektrownie, niech każdy kupi sobie dynamo, albo sam zrobi. Trzeba jeszcze wskrzesić zawód zielarki i zlikwidować służbę zdrowia, przy okazji załatwi się Owsiaka, bo nie będzie miał na co… Czytaj więcej »

Na Myśliwskiej już jest pomalowane za połowę ceny farbami przez dzieci. Jedź i zobacz bo że starostwa nikt nie pojechał, a odpowiedzialny za to powinien iść siedzieć za marnowanie środków publicznych. Lampy które świecą dla dekoracji, żółte, które działają w cały czas, a pasy są tak wymalowane, że dzieci kredkami lepiej malują.

Miałem w planie nie wdawać się w dyskusję z lewakami, bo szkoda na was czasu, poruszę tylko jedną kwestię, aby obnazyc twą głupotę.Dałeś przykład elektrowni, ok ,rozważmy to.W warunkach zdrowo rynkowych ,powstala by kolejna elektrownia, by sprostać zapotrzebowaniom rynku, normalne prawo podaży-popytu.Co proponuje rządowe ekolewactwo? Trzeba ograniczyć zużycie energii!!!czaisz?gdy idziesz do piekarni, to piekarz też ci proponuje, panie kup pan 2 bułki, po co panu 4?On zrobi odwrotnie,niż to co proponuje eurokolchoz,postawi drugą piekarmię, jeśli będzie taka potrzeba, A ty jak chcesz to możesz nawet swój własny gaz do produkcji energii wykorzystywać nie tylko dynamo, komunistyczny durniu. Jak ten świat… Czytaj więcej »

Dziwi mnie skąd człowiek, który nie potrafi pisać po polsku zna się na polityce, geopolityce, energetyce, bankowości, ekonomii , ekonomice, zarządzaniu, obronności, bezpieczeństwie narodowym… Najzwyczajniej naoglądał się Facebooka i Youtuba, na którym ruskie trole mu powiedzieli, co ma pisać, żeby oburzać Polaków. Dodatkowo mówią mu, że to on jest prawdziwym Polakiem, mimo, że nawet nie potrafi jednego zdania po polsku złożyć. Do czego to doszło, że żal na to patrzeć. Na szczęście jest was za mało, a psychopata Braun też już długo nie pociągnie, razem z asystentką Sochą. Pomijając, że gada dokładnie jak Cejrowski, który cwaniakując, mieszka w Stanach, gdzie… Czytaj więcej »

Last edited 8 miesięcy temu by Lewak

Nazywasz jednego z madrzejszych posłów w tej kadencji psychopatą?Myślisz, że banda popisowska z przystawkami zawsze będzie u władzy? Dlatego mówisz, że jest nas za mało?Na szczęście coraz więcej.

Jest was mało, zaledwie kilka procent, bo cała reszta, kiedy był czas, chodziła do szkoły i z szurami nie chce mieć żadnego związku.

Skoro nie warto rozmawiać z lewakami i ciągle musisz pracować na tę straszną biurokrację, to po co te komentarze piszesz? Płacz i płać bidulku.

Stać mnie na to,a twoja urzędnicza machina nic z tego nie dostanie.Druga kwestia, czemu uważasz, że muszę na tę biurokrację pracować?To mnie właśnie dopinguje, aby dla was jak najmniej było.

Przecież sam biadoliłes, że musisz. Przekonujesz mnie tym bardziej, że jesteś białoruskim botem

Screenshot_20220723131940.png

Zaciekawiłeś mnie,kontynuuj swój ciąg myślowy

Krzysiek, bez znaczenia czy prawica czy lewica
Ktoś powinien się przyjrzeć jak te pieniądze będą wydawane
Wiem że papier przyjmie wszystko, materiały 50tys a robocizna 100tys , przecież będzie płacone od godziny , dlatego te remonty tyle trwają a jak pójdzie szybciej to stawkę godzinową się podniesie

Dlatego, że ta urzednicza banda tak się rozrosła, przesledz wzrost ilości urzędników na przestrzeni 30 lat,to JEST raczysko na zdrowym narodzie,które nas toczy.tworzą sobie jakieś durne prawo, a potem już za ciosem, jeden do pilnowania, drugi do egzekwowania,trzeci do pilnowania tych dwóch, czwarty do chodzenia po firmach i sprawdzania czy przepisy wprowadzone ,jak nie to buch kara…..itd….

Czy ktoś może powiedzieć co będzie robione na skrzyżowaniu ulic Myśliwska -P.Skargi za kwotę 150tys zł
Dwa progi zwalniajace na Myśliwskiej to koszt 2tys , progi wypasione z odblaskami
Latarnie uliczne solarno-prądowe to koszt 39tys zł. Farba i robocizna 10tys
Co będzie za resztę kasy ?

Pasy można malować w kolorach tęczy i wydawać na to miliony i chwalić się tez można, progi można robić najlepiej takie żeby samochody zawracały. Za to piesi mogą wchodzić pod koła, rozmawiać przez telefony, jeździć rowerami po przejściach. Ostatnio na 15 Pułku Piechoty Wilków na środku ulicy prowadzony był mecz w piłkę nożną ze strzałami do przystanku. Teraz po „modernizacji” piesi będą potrącani na kolorowych i drogich pasach! A JAK!